reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

No i niestety mój wynik krzywej cukrowej wcale się w normie nie mieści. Dziś na śniadanie zjadłam grahamkę, jajko i warzywa - cukier 160 po godzinie. Obiad zjadłam już bardzo ostrożny, troszkę brązowego ryżu i gotowany indyk - 127 po godzinie:(
 
reklama
No i niestety mój wynik krzywej cukrowej wcale się w normie nie mieści. Dziś na śniadanie zjadłam grahamkę, jajko i warzywa - cukier 160 po godzinie. Obiad zjadłam już bardzo ostrożny, troszkę brązowego ryżu i gotowany indyk - 127 po godzinie:(
a mialas jakies objawy ze tak powiem czy po prostu zaczelas mierzyc?
 
To bardzo dziwna sprawa... Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, żeby krzywa cukrowa wyszła ok, a po zwykłych posiłkach cukier tak by się podnosił. Przecież w tym co jadłaś nie ma tyle cukru... Może coś z glukometrem nie tak... Chociaż cukrzyca w poprzedniej ciąży może świadczyć, że i teraz coś się dzieje. Trudna sprawa, warto skonsultować się z lekarzem.
 
A jeszcze coś mi przyszło do głowy... Może już przed posiłkiem masz wysoki cukier? Dlatego jak jeszcze coś zjesz, to tak wolno spada...
 
Ostatnia edycja:
Lekarz stwierdził, że na podstawie mojej krzywej cukrowej on cukrzycy nie rozpoznaje i że niemożliwe, żebym po grahamce miała 160. No ale miałam...
 
Obserwacji ciąg dalszy i wydaje mi się, że glukometr działa właściwie. Przed posiłkami cukier ok. Na śniadanie zmniejszyłam ilość pieczywa i też gdzieś tam w granicach 110-115 się upycham. Ale po obiedzie np. wczoraj (talerz krupniku, głównie woda, niewiele kaszy i ziemniaków) - 170! Godzinę później już 75, także skoki konkretne :/ W ogóle jeszcze mi się nie udało wtrafić z obiadem tak, żebym nie miała przekroczeń.Trzeba się za to będzie jakoś kompleksowo zabrać, coś czuję, że będzie jak w poprzedniej ciąży, że żadnych ziemniaków, kasz, makaronów, co najwyżej łyżka ryżu brązowego albo łyżka kaszy gryczanej.
 
To rzeczywiście u Ciebie jakoś to dziwnie wygląda... Obciążenie glukozą ok, a niewielka ilość węglowodanów w pożywieniu i takie wysokie cukry... Znam dziewczyny, które w ogóle nie mogły sobie pozwolić na odrobinę ziemniaków, kasz, ryżu czy makaronu, nawet pełnoziarnistego oraz pieczywa, bo od razu cukier był powyżej normy. Jadły tylko chude mięso i surowe warzywa... Kiepsko
U mnie odwrotnie - daję radę utrzymać prawidłowy cukier po posiłkach, ale krzywa wyszła źle (po 1 godzinie cukier 197, reszta ok). Pewnie będzie jak w poprzedniej ciąży - dopóki cukier na czczo uda mi się utrzymać, będzie ok, a jak nie, pewnie znowu dostanę insulinę na noc. Wszystko przetrwamy dla dobra dziecka :)
 
reklama
Gloria, ja w poprzedniej ciąży miałam dość podobną krzywą cukrową i też strasznie się biłam z cukrami. Chude mięso i surowe warzywa - skąd ja to znam. Tylko to też niedobrze, bo z kolei dostawałam ochrzan od lekarza za ciała ketonowe w moczu. I tak źle, i tak niedobrze. A syn po porodzie i tak miał problem z hipoglikemią, i tak, mimo moich naprawdę dużych wyrzeczeń.
 
Do góry