reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcóweczki - cukrzyca ciężarnych

nie nic się nie działo tyle, że w ciązy z Natalka tez miałam cukrzyce i byłam na insulinie dlatego teraz miałam krzywą już w 19 tygodniu i od razu dieta a po tygodniu kontroli cukru i diety insulina:tak::tak::tak:
 
reklama
no to się dopisuję.
od 3 dni na diecie a dzisiaj to głodna jestem jak wilk, zjadłam zupę i nic się nie najadłam :(
u diabetologa jeszcze nie byłam, bo do poniedziałku mam sobie w domu mierzyć cukier 4 razy dziennie i wpisywać do magicznej książeczki i po na następnej wizycie lekarz pewnie mnie wyśle gdzieś z tym.
na a tak ogólnie po 75g po 2 godz miałam 160
no i najgorsze, że na ostatniej wizycie dowiedziałam się, ze moja szyjka lekko puściła tylko zewnętrznie, dalej jest długa i niby jest ok, ale mam sie oszczędzać i leżeć więc nie mogę tego cukru spalać.
Rybka napisz co ciekawego jesz :) bo mi już brakuje pomysłów
 
witam słodko ma się rozumieć

moja szyjka też się skróciła ale ja cały czas leże od 30 czerwca:tak::tak::tak: to jakieś 5 m-cy

co do jedzenia to na I śniadanko 2 kromki żytniego chleba serek homo naturalny lub jogurt naturalny z dźemem niskosłodzonym 1 łyżeczka

potem mam 9.45 i tu muszę 1 kanapkę i np 2 krakersy lub 10 chrupek kukurydzianych

10.30 owoc i jogurt lub owoc i pieczywo chrupkie lub ryżowe jadna kanapka
o 12 0,5ww czyli np 5 paluszków 2 krakersy

13 obiad i tu kombinuje z sałatkami z tego czego nie musze liczyc papryka pomidor ogorek brokół kapusty i taki tam

na podwieczorek omlet (2jajka i 1łyżka mąki) z mrożoymi owocami lub kisiel (woda mrożone owoce i 1 łyżka mąki ziemniacznej) lub sałatki i owocki i pieczywo chrupki

kolacja paróweczki twarożek z rzodkiwewką pieczaerki na rózne sposoby

zawsze dorzucam tez jakieś owoce i warzywa żeby nie być głodna o 20 mam owoc lub sok o 22 muszę mieć 2 kanapki

ja mogę np 2 plastry żółtego sera dziennie lub 2 trójkąciki topionego wędliny ile mogę ale nie przepadam i po 7 tygodniach mam dośc a tu jeszce jakieś małe 13tygodni:tak::tak::tak:
 
ja jeszcze nie mialam badania, ale cholernie sie boje, zeby wynik wyszedl dobry.
przede wszystkim dlatego, ze ja sie strasznie boje igiel....brrrr

ja cukier mierzę 4 razy 2 razy insulina w noge i w rękę i clexan w brzucholek:-D
a też mdlałam od widoku igieł no i ilość wenflonów i zastrzyków w pupke szok:szok::szok::szok:
 
reklama
no to masz kłucia na kilka lat :)
i jak czytam to stwierdzam, że można się najeść
muszę coś zakombinować jakąś surówką bo mnie skręca z głodu
 
Do góry