reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcóweczki - cukrzyca ciężarnych

a ty masz już jakąś dietę na ww ustaloną??? ile kiedy możesz???

a jakie masz normy cukrów???

ja mam na czczo do 90 a 1 h po posiłku do 120

bo na cukrzycowych mają przeróżne normy
 
reklama
hej ja niedawno robiłam krzywą 75g obciążenia glukozą no i wyniki mam takie
na czczo 74.8 mg/dl (65 105 )
po godz 115.6 mg/dl (65 105)
po 2 godz 91.9 mg/dl 65 105

kurcze tylko nie wiem jakie sa normy dla ciezarnych mam nadzieje ze cukrzyca mi nie grozi:)

pozdrawiam
 
Znalazłam swój glukometr:-D i zaczełąm mierzyć sobie cukierek, i chyba nie jest tak żle, najwięcej miałam 121, ale gin kazała mi uważać na to co jem, a jeśli chodzi o słodycze to ewentualnie do głównych posiłków mogę:eek: pewnie niedługo czeka mnie drugie badanie z glukozą:wściekła/y:
 
rybka_24 diety nie mam jeszcze nie byłam u diabetologa, mam do 7.12 mierzyć, więc poczytałam w necie i staram się nie przekraczać norm, zobaczymy co będzie po wizycie, bo najnbliższy diabetolog to 60 km od nas a z tą szyjka podróż niewskazana nie wiem co on wymyśli:szok:
co do norm to na czczo 100 a po godzinie 120, ale coś zdaje mi się, że jednak mój lekarz nie miał zbyt dużo ciężarnych z cukrzycą:no:

evellcia wg mnie to wyniki masz dobre, bo u nas normy sa takie na czczo 100, po 1 godz. 140 a po 2 120, więc będzie dobrze:-)

marti8 a te 121 to po jedzeniu na diecie czy takim normalnym??
 
rybka_24 diety nie mam jeszcze nie byłam u diabetologa, mam do 7.12 mierzyć, więc poczytałam w necie i staram się nie przekraczać norm, zobaczymy co będzie po wizycie, bo najnbliższy diabetolog to 60 km od nas a z tą szyjka podróż niewskazana nie wiem co on wymyśli:szok:
co do norm to na czczo 100 a po godzinie 120, ale coś zdaje mi się, że jednak mój lekarz nie miał zbyt dużo ciężarnych z cukrzycą:no:

evellcia wg mnie to wyniki masz dobre, bo u nas normy sa takie na czczo 100, po 1 godz. 140 a po 2 120, więc będzie dobrze:-)

marti8 a te 121 to po jedzeniu na diecie czy takim normalnym??


evelcia wyniki masz jak marzenie

marti będzie dobrze

riterka to rzezczywiście masz kłopot z tym dojazdem ja mam jakieś 400m do szpitala i do poradni a wizyty mam co 2tygodnie

znikam do czwartku bo M zabiera laptopa w trase

słodkich snów
 
No jakieś super specjalnej diety nie mam, tylko muszę jeść regularnie no i uważać na słodycze, więc to 121 to po 1 godzinie po posiłku
 
No chyba tak:-)
Jak miałam glukoze robioną ,to po dwóch godzinach miałam 140,i dlatego musze uważać, i pewnie czeka mnie niedługo kolejna glukoza, feeeeeeeee
 
Cześć dziewczynki!
No i się narobiło!
Po moim badaniu na 50 g wynik 145 ( więc lekko podniesiony) , gin kazał przejść na diete bezcukrową , więc tak zrobiłam , trwała 5 dni, i od wczoraj miałam bardzo osłabione ruchy maluchy. Pojechałam na SOR - po KTG - OK!, ale wywiad z pania doktor nie był przyjemny- dała mi taki opier papier że :szok:! Powiedziała że taka dieta spowodowała prawdopodobnie ospałośc małej i że tak nie wolno, a ja obligatoryjnie musze jutro zrobić OGTT i dopiero wtedy przechodzić na dietę jeśłi trzeba, ale po konsultacji z diabetologiem! Jestem zła na swojego Gina że mnie troszkę zlał!
To jutro trzymajcie kciukasy!:tak:
 
reklama
Cześć dziewczynki!
No i się narobiło!
Po moim badaniu na 50 g wynik 145 ( więc lekko podniesiony) , gin kazał przejść na diete bezcukrową , więc tak zrobiłam , trwała 5 dni, i od wczoraj miałam bardzo osłabione ruchy maluchy. Pojechałam na SOR - po KTG - OK!, ale wywiad z pania doktor nie był przyjemny- dała mi taki opier papier że :szok:! Powiedziała że taka dieta spowodowała prawdopodobnie ospałośc małej i że tak nie wolno, a ja obligatoryjnie musze jutro zrobić OGTT i dopiero wtedy przechodzić na dietę jeśłi trzeba, ale po konsultacji z diabetologiem! Jestem zła na swojego Gina że mnie troszkę zlał!
To jutro trzymajcie kciukasy!:tak:

Wiesz co, ja się nie znam na tym, aczkolwiek mi lekarze mówili, że jak wynik po 50g wychodzi zbyt wysoki, to jeszcze się nic nie zaleca, tylko powinno się powtórzyć glukozę, tym razem po 75g, a dopiero potem podjąć jakieś dalsze kroki. Co za lekarz, po prostu czasem niekompetencja niektórych mnie przeraża. A gdyby coś się stało przez to, to poczuwałby się do odpowiedzialności? Jak mnie wkurza takie olewatorskie podejście!
 
Do góry