reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcóweczki - cukrzyca ciężarnych

Witam słodziutkie:-D
No i po stresie!
Po badaniach i wizycie na SOR-e (słabe ruchy małej) jest wszystko ok! Tzn zmieścilam sie w normach po 75 g. Jej jak się cieszę! Ale widzicie przez tę niby dietę bezcukrową mała była osowiała i dla tego takie miałam jazdy przez 1,5 dnia!
teraz tylko muszę ważać by nie jeść zbt dużo słodkości ale nie ma mowy o ścisłych dietach!
Trzmajcie sie słodko!:-)
 
reklama
Mam nadzieję rybka bo ja już do głowy dostaję, a gdzie do poniedziałku:-(.Wolałabym nie być na żadnych dietach, ale przed wyjazdem do domu lekarz nie znając tego drugiego wyniku, powiedział,żebym stosowała dietę niskotłuszczową i niskocukrową na wszelki wypadek,więc się stosuje, tylko ciągle głodna jestem..A Pani, która przez tel podała mi wynik powiedziała,że wynik troche podwyższony.ale w normie się mieszczę, skoro próg jest 140.schizuję sie strasznie...
A rybka na kiedy masz termin?bo na suwaczku mamy tak samo?z OM - 16 marca?:-)

nie z OM na 9 marca:tak:u cibei coś tydzień wcześniej ci suwaczek leci

sylusia dzieki zjedz coś słodkiego za nas:laugh2:
 
hej moje drogie!otóz wypis ze szpitala: obserwacja w kierunku cukrzyca ciężarnych negatywna;-)Wyniki mam dobre. Po obciążeniu glukozą 75 g po 2h wyniosło 132mg/dl, a na czczo - 72mg/dl.Natomiast HA1C - 5%.:tak:
Jestem bardzo zadowolona a przede wszystkim spokojniejsza:-D.
Tylko jakieś pojedyncze komórki jakis bakterii czy coś mi się przypałętały i muszę wziąć Gynalgin - jest napisane w zaleceniach: 2 x 1 tabletka dopochwowo, czyli 2 dni po 1 tabletce i koniec?dobrze rozumiem?bo w ulotce jest napisane ze stosuje sie jedną tabletkę dziennie, natomiast w ciąży nie powinno się, chyba,że zaleci lekarz, a że te komórki są pojedyncze to może właśnie dwie tabletki wystarczą?:eek:
 
W zaleceniach zwykle podaje się stosowanie dobowe, czyli z tego by wynikało, ze masz brac 2 x dziennie po 1 tabletce.
 
No właśnie na początku też tak myslałam.Tylko,że w ulotce jest napisane: głęboko dopochwowo 1 tabletkę 1 raz na dobę, najlepiej na noc.Natomiast jest jeszcze napisane,że nie wolno stosować w okresie ciąży jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.Więc pewnie u mnie jest konieczne.Tylko zastanawia mnie jeszcze jedno: najlepiej jest stosować ją na noc, a ja jesli mam dwa razy dziennie to jedna rano, a druga wieczorem, tylko,że ta ranna mi wypłynie, jak się będzie rozpuszczać,bo człowiek ciągle się rusza.Eh...Może lepiej będzie jak poczekam do środy, bo wtedy idę do mojego gina i się zapytam.Tak to jest jak w szpitalu daja tylko wypis i do widzenia.
 
reklama
Do góry