reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcóweczki - cukrzyca ciężarnych

rybka_24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2006
Postów
3 045
Miasto
Bydgoszcz
witajcie

nie wiem czy jestem jedyna póki co ale może któraś z was już też ma tę przyjemność i ma cukrzycę ciążową

to mogłybyśmy się powymieniać przepisami i pomysłami co jeść:-D:-D:-D
 
reklama
Ja co prawda nie mam wykrytej cukrzycy ciążowej, ale juz przed planowaniem dzidziusia, i teraz tez mam zalecenia diety cukrzycowej...w poniedziałek będę miała wyniki badań między innymi na glukoze, ale mam nadzieje ze cukrzycy nie będzie...
 
Też mierzyłam sobie cukier po i przed każdym posiłkiem, ale przy przeprowadzce gdzieś się zapodział glukometr:wściekła/y:
Co do zastrzyków w brzuch to tez robię sobię, ale na rozrzedzenie krwi, i nie jest to wcale przyjemne, zwłaszcza że już trudno jest złapać jakąś fałde...więc jednoczę się z Tobą i damy rade:-)
 
Dziewczyny, a czy cukrzycę ciążowa można wykryć tylko poprzez badanie glukozy, czy są też jakieś inne objawy świadczące, że to może być akurat cukrzyca (choć niekoniecznie)??
 
Ja miałam przed ciążą wahania cukru, tzn za duża różnica była przed i po posiłku...
ale jako tako objawów typowo cukrzycowych nie miałam...okazało się po zrobieniu badań że coś jest nie tak(ale to nie cukrzyca)i dlatego mam dietę cukrzycową itp...
 
Oj współczuję Wam bo dieta to nic przyjemnego. Mam nadzieję, że mnie to ominie bo bez owoców bym żyć nie mogła.
Ale patrząc na moje wyniki duuuużo mi do cukrzycy brakuje. Zawsze miałam cholesterol i cukier ledwie w dolnej granicy normy- taki organizm.
Ale dziewczyny jest jeden plus takiej diety- zazwyczaj przyrost wagi w ciąży jest mały nie ma późnej problemu :cool2:
 
Ja tam dużo przytyłam, chociaż położna mówi że okey...
A owocki jem normalnie, słodycze też mogę ale muszę je dołączać do głównych posiłków...
 
to moja dieta jest bardziej rygorystyczna

jem o określonych porach (8 10.30 13 15.30 18 20 i 22) i tylko określoną ilość wymienników czyli węglowodanów w przeliczeniu na 10gram

w tym są owoce i warzywa słodkiego w ogóle nie mogę i pomiędzy posiłkami też nic

a poza tym robie sobie zastrzyki z insuliny na noc w udo i rano przed śniadaniem w ramię , a cukier mierzę 4 razy dziennie

marti ja tez w brzusia robię Clexane :tak::tak::tak::tak: z Natalką też robiłam:-D:-D:-D

a wykrywa się cukrzycę przez test na obciążenie glukozą 50 g po godzinie lub 75 po 2 godzinach
 
reklama
No własnie czekam na wyniki między innymi glukozy,miałam 75 po dwóch godzinach, a jak to piłam myślałam że się zrzygam okropieństwo:wściekła/y:
Ostatni jak robiłam to niby były w normie, ale za duża różnica była czy jakoś tak, zobaczymy teraz??
A miałaś jakieś fizyczne dolegliwości, zanim zrobiłaś test?
 
Do góry