reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie przekąski

Dołączył(a)
16 Luty 2010
Postów
3
Miasto
kraków
Wafle ryżowe uważam, że są ok, ale nie zaspokajają niestety głodu. Moja taka przekąską jest kisiel gorący instant. Dodaje do niego musli i jeszcze słodzę słodzikiem i trochę ociepla brzuch-a co za tym idzie trochę oszukuje nasz brzuch uczuciem sytości.:-)
 
reklama
Kisielkiem nie zaspokoi się głodu skutecznie i na długo. Ja robię sobie pożywne kanapki z razowego chleba, rukoli i szynki:) Pyszne i bardzo zdrowe, wystarczy zjeść jedną i można mieć spokój na długi czas, do tego jakieś jabłko i mamy prawdziwy posiłek:)
 
A ja uwielbiam naleśniki z truskawkami i bitą śmietaną, pycha :) Idzie lato, będą truskawki, już nie mogę się doczekać.
 
jak potrzebowałam czegoś słodkiego na diecie to sięgałam po batoniki takie z płatków śniadaniowych (około 100 kcal) :) albo po owoc jakiś, najchętniej banana (chociaż wiem, że na diecie zalecanie nie są, to jednak chyba lepsze to niż batonik ;) )
 
Ja chętnie sięgam właśnie po wafle ryżowe, ale w czekoladzie deserowej. Kupuję takie z 4 sztukami i akurat wystarcza mi na 2 przekąski.
 
Ja staram sie jesc co 2.5 - 3h pomiedzy posilkami pije wode i zielona herbate.Jesli czuje ze powinnam cos podjesc to siegam po landrynke bez cukru/gume do zucia/ lub jakis lekki owoc i staram sie odwrocic uwage od jedzenia ogladajac np ciuchy w sklepie w rozmiarze M:tak::-D
 
reklama
Dobrym pomysłem na niskokaloryczną przekąskę jest np. koktajl z jogurtu naturalnego i owoców (do wyboru: truskawki, jagody, maliny, kiwi, brzoskwinie) lub jogurt naturalny z kakao lub miodem, lub musli przygotowanym z samodzielnie w domu (płatki owsiane lub żytnie z owocami suszonymi takimi jak żurawina, śliwka, rodzynki). Również owoc jest dobrą przekąską pomiędzy posiłkami. Oczywiście wiadomo, że nie mogą to być porcje wielkości normalnego posiłku, przekąska ma być mała, a syta. Jeżeli ma się ochotę na coś słodkiego to polecam domowe ciasto, a z dodatkiem owoców będzie dodatkowo zdrowsze :)
 
Do góry