reklama

Słodkości nigdy dość

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez minozka, 8 Listopad 2005.

1. minozka

minozka Fanka BB :)

Dziewczyny, Kobietki, Drogie Panie...
    Jeśli macie jakiś fajny przepis na słodycz wszelaką podzielcie się nim z nami!!
    W grupie raźniej, a nikt tak nie doceni smakołyków jak drugi łasuch.

Macie może jakiś fajny przepis na tort? (moja Emilka za parę dni ma urodziny... może sama zrobię ten tort?)

2. minozka

Murzynek z jabłkami

5 jaj ubić z 1 szkl. cukru, dodać 1 szkl. mąki pszennej, 2 łyżki (czubate) kakao, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 łyżeczka cynamonu, 1 łyżeczka cukru wanilinowego (waniliowego), 3/4 szkl. oleju. Wszystko wymieszać. Dodać 5 jabłek pokrojonych w kostkę. Wyłożyć na blachę. Piec ok. 1 godziny.

Smacznego

3. reklama
  4. idzia

idzia mama: X 2000; IV 2006

obiecalam zamiescic przepis na ciasto "salceson" :)
    wchodze na watek i co widze ??? tak jak myslalam : przepis minozki to moj przepis :) (moze troszke inne proporcje tylko ;D )
    wiec juz nie bede sie powtarzac

5. minozka

Rzeczywiście, ciasto po rozkrojeniu wygląda jak salceson :D

6. idzia

idzia mama: X 2000; IV 2006

:)
    a ja mialam przeczucie ze piszemy o tym samym ;)

7. kate332

kate332 lipcowe mamy'05

czy któras z was ma moze sprawdzony przepis na gruszki w czekoladzie? byłabym dźwięczna ;D

8. minozka

Ciasto marchewkowe

Składniki: 1 i 1/4 szkl. oleju, 4 jaja, 2 szkl. drobno utartej marchewki, 2 szkl. mąki 2 szkl. cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżeczki cynamonu, 2 łyżeczki sody szczypta soli, orzechy, rodzynki
    polewa: czubata łyżka kakao, 4 łyżeczki cukru łyżeczka masła, 2 łyżeczki zimnej wody
    Sposób przyrządzania: Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej, na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, orzechy i rodzynki. Piec w temp. 180 st., ok. 40 min.
    Polewa: wszystkie składniki połączyć i gotować na bardzo małym ogniu aż do rozpuszczenia cukru. Smarować zimne ciasto. Pyszne z serkiem waniliowym.

ja piekę bez bakaliów, a przepołowione ciasto smaruję derkiem danio waniliowym ( na średniej blaszce to  zuzywam ok. 4 opakowań).
    i polewę stosuję kupną, gotową

aaa i lubie jak troche polezy w lodówce, ale nie za długo

9. axxa

axxa Fanka BB :)

ostatnio robiłam takie fajne rogaliki... wychodzą naprawde smaczne... drożdżowo-kruche..:)

Rogaliki

- 0,5 kg mąki
    - całą margarynę (250g)
    - 1 łyżeczka proszku do pieczenia
    - 50g drożdży
    - 5 łyżek mleka (zimne)
    - 2 jajka
    - 2 opakowania cukru waniliowego
    - szczypta soli

mąka + margaryna + proszek do pieczenia wymieszac...dodac drożdże wczesniej wymieszane z zimnym mlekiem...
    dodac..jajka i cukier waniliowy... wszystko zagnieść... potem zawinąc w ściereczke i na godzinke do lodówki...
    po godzince.. pokroić na kilka części ...każdą rozwałkować na koło i powycinać trójkąty ...do środka włożyć dżem lub marmolade ... ja robiłam z jabłuszkiem maczanym w cynamonie i nutellą...  uformowane rogaliki oczywiście upiec...
    nie podam czasu pieczenia.. bo robiłam to na oko... ale widac kiedy są już upieczone....

10. reklama
  11. minozka

szybki deser dla dzieci i nie tylko

potrzebne: banany, patyczki do szaszłyków, jogurt, lub deserek (ale nie za gesty), wiórki kokosowe lub cukiereczki (posypka np. do ciast)

banany obrać, przekroic na pół, wbić patyczek, obtoczyć w jogurcie i posypać wybranym

Szybkie i smaczne

12. żużaczek

żużaczek Gość

RATUNKU
    Pilnie (na dzis wieczór) potrzebuje sprawdonego przepisu na bezy - z 4 bialek. Pomózcie kobiety!!!!

Poleć forum