reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słoiczki

@Darcia33 Weź pod uwagę, że pewne wytyczne się zmieniają. Wg tych najnowszych - niewskazane jest rozszerzanie diety przed 6 m.ż.
Doskonale rozumiem, że chcesz spróbować - ale czy naprawdę warto ryzykować zdrowiem swojego dziecka? Wg badań wcześniejsze wprowadzenie pokarmów zwiększa np. ryzyko późniejszych alergii. Po co fundować dziecku rewolucje żołądkowe, podczas gdy układ pokarmowy nie jest jeszcze na to gotowy?

Oczywiście - zrobisz jak uważasz. I na pewno pojawią się głosy - "A ja dawałam i mojemu dziecku nic nie jest!". To, że niektórzy nie rozumieją, że w ten sposób mogą zrobić dziecku krzywdę, to trochę ich sprawa.
 
reklama
@Darcia33 Weź pod uwagę, że pewne wytyczne się zmieniają. Wg tych najnowszych - niewskazane jest rozszerzanie diety przed 6 m.ż.
Doskonale rozumiem, że chcesz spróbować - ale czy naprawdę warto ryzykować zdrowiem swojego dziecka? Wg badań wcześniejsze wprowadzenie pokarmów zwiększa np. ryzyko późniejszych alergii. Po co fundować dziecku rewolucje żołądkowe, podczas gdy układ pokarmowy nie jest jeszcze na to gotowy?

Oczywiście - zrobisz jak uważasz. I na pewno pojawią się głosy - "A ja dawałam i mojemu dziecku nic nie jest!". To, że niektórzy nie rozumieją, że w ten sposób mogą zrobić dziecku krzywdę, to trochę ich sprawa.


Padiatra mój nie widział nic złego w próbach od 4 mc
 
@Darcia33 Weź pod uwagę, że pewne wytyczne się zmieniają. Wg tych najnowszych - niewskazane jest rozszerzanie diety przed 6 m.ż.
Doskonale rozumiem, że chcesz spróbować - ale czy naprawdę warto ryzykować zdrowiem swojego dziecka? Wg badań wcześniejsze wprowadzenie pokarmów zwiększa np. ryzyko późniejszych alergii. Po co fundować dziecku rewolucje żołądkowe, podczas gdy układ pokarmowy nie jest jeszcze na to gotowy?

Oczywiście - zrobisz jak uważasz. I na pewno pojawią się głosy - "A ja dawałam i mojemu dziecku nic nie jest!". To, że niektórzy nie rozumieją, że w ten sposób mogą zrobić dziecku krzywdę, to trochę ich sprawa.
wg najnowszych badań osoby które śpią mniej jak 4h dziennie są niewyspane.
Bez urazy🤭
Niewskazane nie oznacza zakazane .
To sa wytyczne, kierunkowskaz wg którego można się kierować.
A nie zaraz hasła rzucać, że się krzywdę dziecku robi.
 
Moje dziecko piło od półtora do nawet dwóch litrów mleka. Chyba umarłoby z głodu gdybym czekała do ukończy 6 m ż
Bo każde dziecko jest inne.
Tylko jak zwykle jedne te same osoby uważają, że jeśli JA tak robię to reszta też musi, bo takie są wskazania.
A jak nie to robisz źle, dziecko na bank załapie alergię, będzie mieć rozwalony układ pokarmowy i czort wie co jeszcze.
Dżizes 🙈🤦‍♀️

Jak formułka wyklepana na pamięć bo tak w szkole kazali ale już bez zrozumienia sensu danej treści.
 
wg najnowszych badań osoby które śpią mniej jak 4h dziennie są niewyspane.
Bez urazy🤭
Niewskazane nie oznacza zakazane .
To sa wytyczne, kierunkowskaz wg którego można się kierować.
A nie zaraz hasła rzucać, że się krzywdę dziecku robi.
Nie nauczyłaś się, że tu tak jest 🤣
 
Bo każde dziecko jest inne.
Tylko jak zwykle jedne te same osoby uważają, że jeśli JA tak robię to reszta też musi, bo takie są wskazania.
A jak nie to robisz źle, dziecko na bank załapie alergię, będzie mieć rozwalony układ pokarmowy i czort wie co jeszcze.
Dżizes 🙈🤦‍♀️

Jak formułka wyklepana na pamięć bo tak w szkole kazali ale już bez zrozumienia sensu danej treści.
Moje dziecko ma alergie, które prawdopodobnie odziedziczył genetycznie, czy miało na to wpływ rozszerzanie diety - nie wiem, czy gdybym podawała 5 litrów mleka a nie rozszerzała dietę udałoby się uniknąć alergii - raczej nie.
Nie nauczyłaś się, że tu tak jest 🤣
Ja się nauczyłam. Jest bejbibumowa elyta i nawet się nie wąż jej sprzeciwić! 🤭
 
reklama
Moje dziecko ma alergie, które prawdopodobnie odziedziczył genetycznie, czy miało na to wpływ rozszerzanie diety - nie wiem, czy gdybym podawała 5 litrów mleka a nie rozszerzała dietę udałoby się uniknąć alergii - raczej nie.

Ja się nauczyłam. Jest bejbibumowa elyta i nawet się nie wąż jej sprzeciwić! 🤭


Nie pamiętam by kiedy kolwiek ktoś mógłby mieć odmienne zdanie, bo jest zaraz lincz. Dziewczyna spytała o roszerzanie diety,bo zapewne już podjęła decyzję, ale chciala poznać innych zdanie na temat ich dzieci, a nie czy warto, nie warto itd wiec starczyło jej doradzić co może kupić, przygotować i jak zacząć. A nie zasypywać wczoraj i dzisiaj, że od 6 mc powinna. W sklepach ma mnóstwo sloiczków od 4mc, dziwne, że skoro nowe założenia zakładają by czekać do 6 mc to wiele kobiet z mojego otocznia mimo to robi to od 4. I te naklejki na sloikach powinni zmienić na od 6 mc a nie 4.
 
Do góry