reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słowniczek naszych dzieciaczków

moja niunia juz bardzo duzo mowi, znajomi i rodzinka sa zaskoczeni ze ja rozumieja :-D:-D:-D
ale do moich ulubionych slowek ze slownika mego dziecka naleza:

kogi kogi - z drugiej strony
wujek z "h" zamiast "w" :-D:-D
łoło - wózek oraz rowniez łóżeczko
kuf - kubek z piciem
do picicia - do picia
mamimi - mamusia (teraz juz tak bardzo zadko mowi poniewaz ladnie wychodzi jej po prostu mamusia)
mekeno - smacznego
apko - jabłko
jonony - okreslenie na kolor choc wciaz sie zastanawiam czy zielony czy czerwony
bobra bobra - dobra dobra
tkank you bardzo - dziekuje bardzo
wczoraj dostala trzy koniki (imitacje pony) babcia pokazala jej jak koniki robia i od wczoraj jest non stop: patataj patataj hahaha (haha jest imitacja rżenia konia :-D:-D)
 
reklama
Ala mnie wczoraj zaskoczyła, mówiąc po skończonej kolacji: kukuje:-) czyli dziękuję ! niby normalne,a w wykonaniu dziecka po prostu super! Teraz ciągle to powtarza:-)
 
:-D:-D:-D moja mowi tak samo kukuje ale jeszcze dodaje np. kukuje ci bajdzo moja babciu albo kukuje ci bajdzo moja mamo :-D:-D
 
Moja mówi już własciwie wszystko, jedno co jej pozostało to na ptaszka mówi TAPEK:-). I latają sobie tapki po niebie hihhi.
 
pipa :-)-pizza :-)
buka-bułka
tubi tubi-teletubiś
bajka-bajka
pi-śpi
nano-ciemno
katki-kwiatki
kem-krem
pakapaka-koparka
kuka-wujek
kuje kuje-dziękuję
pupa-piłka, ale i kupa
 
Gratulacje dla wszytkich malych gagatkow:tak::-D:-)
U nas jest

mama,mamo,tata,tato,baba,babo,dziadzia,ciocia,daj,nie,tak,niema,oko.
tagak-wiatrak
lala.po,nono-teletubisie
hopa,baaa-pilka
tsy-trzy
lala-lalka
kra-ptaki
papa-papa
kap kap-deszcz woda
brum-auto,motor
mniam,mniam-jedzenie
mama tań-mama wstań(co rano to slysze)
Potrafi zlozyc krotkie zdania z tych wyrazow.No i oczywiscie po swojemu cos tam nawija:)
A poza tym to zna na pamiec juz prawie wszytskie litery alfabetu.I ladnie je wymawia.Nasladuje zwierzeta.Cyfry rozponaje do 5.oraz cztery figury.lecz tego nie umie wymawiac.
 
Do góry