reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

Słownik

mamoośka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Październik 2007
Postów
6 506
Rozwiązania
0
Kwasica, stan nagromadzenia we krwi nadmiernych ilości substancji o charakterze kwaśnym, powodujących zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej krwi i przesunięcie jej pH w kierunku kwaśnym.

Wyróżniamy dwa typy kwasicy ze względu na mechanizm powstawania: oddechową (nagromadzenie dwutlenku węgla we krwi np.: w niewydolności oddechowej i krążeniowej)) i metaboliczną (nagromadzenie kwaśnych metabolitów np.: w cukrzycy, mocznicy, stanach głodowych).

Istnieje równocześnie podział kwasicy na: niewyrównaną, częściowo wyrównaną i niewyrównaną - oznaczający stan zaawansowania kompensacji odpowiednio nerkowej (dla kwasicy oddechowej) i płucnej (dla metabolicznej).
 
reklama

mamoośka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Październik 2007
Postów
6 506
Rozwiązania
0
RDS


RDS - respiratory distress syndrome - w języku polskim - ZZO oznacza zespół zaburzeń oddychania. Skutkiem tego jest niewydolność oddechowa dziecka spowodowana zapadaniem się pęcherzyków płucnych podczas wydechu z powodu niedoboru surfaktantu. Domniemuję iż pytacie Państwo o to, czy dziecko po wyleczeniu, w przyszłości będzie miało upośledzoną wydolność oddechową. Nie. ZZO jest stanem przemijającym wraz z dojrzewaniem płuc dziecka lub po podaniu do płuc surfaktantu.
 
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Archiwum mam październikowych'10 1

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry