reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ślub 4 miesiące po porodzie.

becia.25

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2020
Postów
1 897
Cześć kochane. Potrzebuje porady.
wlasnie dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Termin porodu przypada na mniej lub równo 4 miesiące przed ślubem, który z narzeczonym mamy zaplanowany już prawie od roku.
o ile samym ślubem nie przejmuje się, wiem ze nasza dzidzia będzie miała na ten czas dobra opiekę tak przejmuje się suknia ślubna...
Jak to zorganizować jeśli chodzi o wybór sukni? Przymiarki? Po porodzie przecież nie będę kupowała sukni od razu bo ciało nie wróci do normy... a na te 2 miesiące lub miesiąc przed ślubem będzie za późno. Czy powinnam teraz zacząć przymiarki póki jestem w pierwszym trymestrze i brzuszka jeszcze nie widać? Zupełnie nie mam pomysłu co ronić ..
 
reklama
Rozwiązanie
Jak tak patrzę po sobie to chyba mierzyłabym suknie około 5 miesiąca ciąży. Każdy organizm inaczej się regeneruje, ale wydaje mi się że 4 miesiące po porodzie brzuszek całkiem nie zniknie.
A później oczywiście przymiarka parę tygodni przed ślubem, żeby zdążyli dopasować.
Myślę, że nie masz co się martwić. Przymiarki sukni powinnaś mieć jakoś miesiąc przed ślubem, wiec będziesz już po porodzie i krawcowe w salonie sukien ślubnych zrobią potrzebne poprawki. Ja moja suknię kupiłam prawie rok przed ślubem, bo akurat były wyprzedaże i ta która mnie się podobała była przeceniona o 50%. Przez ten rok suknia była w magazynie salonu i właśnie jakoś miesiąc przed ślubem miałam pierwszą przymiarkę, a 3 dni przed ślubem była kolejna przymiarka i jeżeli wszystko było okej, to mogłam zabrać suknie do domu, a jeżeli wymagała poprawek, to były robione od ręki na miejscu
 
Zależy czy będziesz kupować czy szyć na miarę. Jeśli kupować to musisz się zorientować ile taką suknie sprowadzają :) ja bym się wybrała a jak Ci się spodoba coś to powiedziała o sytuacji i już. Ja 4 msc po porodzie miałam 2kg do przodu i lekki brzuszek ale wiadomo że każda kobieta ma inaczej :)
 
Ba
Zależy czy będziesz kupować czy szyć na miarę. Jeśli kupować to musisz się zorientować ile taką suknie sprowadzają :) ja bym się wybrała a jak Ci się spodoba coś to powiedziała o sytuacji i już. Ja 4 msc po porodzie miałam 2kg do przodu i lekki brzuszek ale wiadomo że każda kobieta ma inaczej :)
Bardzo często można kupić suknie z ekspozycji i wtedy jest dostępna od ręki i nie trzeba jej sprowadzać
 
Kochana miałam brać ślub w lipcu, suknia w szafie, przełożyliśmy przez covid na maj, rodzę w styczniu, liczę że suknia będzie pasować, jak nie to krawcowa, ostatnie przymiarki i tak są na kilka dni przed ślubem.
 
Kochana miałam brać ślub w lipcu, suknia w szafie, przełożyliśmy przez covid na maj, rodzę w styczniu, liczę że suknia będzie pasować, jak nie to krawcowa, ostatnie przymiarki i tak są na kilka dni przed ślubem.
 
Jestem w identycznej sytuacji! Ślub biorę 17.października, syn będzie miał dokładnie 4 miesiące. Ja znalazłam krawcowa jak byłam w 5msc., z którą się umówiłam ze we wrześniu zacznie powoli coś ogarniać dla mnie ale suknie uszyje na ostatnią chwilę, tak aby była idealna. Polecam Ci znaleźć taką krawcowa, aby Cię "wpisała w kalendarz" z szyciem na ostatnią chwilę przed ślubem.
 
reklama
Cześć kochane. Potrzebuje porady.
wlasnie dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Termin porodu przypada na mniej lub równo 4 miesiące przed ślubem, który z narzeczonym mamy zaplanowany już prawie od roku.
o ile samym ślubem nie przejmuje się, wiem ze nasza dzidzia będzie miała na ten czas dobra opiekę tak przejmuje się suknia ślubna...
Jak to zorganizować jeśli chodzi o wybór sukni? Przymiarki? Po porodzie przecież nie będę kupowała sukni od razu bo ciało nie wróci do normy... a na te 2 miesiące lub miesiąc przed ślubem będzie za późno. Czy powinnam teraz zacząć przymiarki póki jestem w pierwszym trymestrze i brzuszka jeszcze nie widać? Zupełnie nie mam pomysłu co ronić ..

Ja kupowałam suknie 3 miesiące przed ślubem, a ostatnie przymiarki miałam jakoś dwa tyg przy ślubem. Także myślę, że nie będziesz miała z tym problemu 😉
 
reklama
Jak tak patrzę po sobie to chyba mierzyłabym suknie około 5 miesiąca ciąży. Każdy organizm inaczej się regeneruje, ale wydaje mi się że 4 miesiące po porodzie brzuszek całkiem nie zniknie.
A później oczywiście przymiarka parę tygodni przed ślubem, żeby zdążyli dopasować.
 
Rozwiązanie
Do góry