reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ślub a ciąża

Dołączył(a)
17 Kwiecień 2016
Postów
2
Witam. Jak w temacie mam mały problem. Razem z moim mężczyzną niedawno dowiedzieliśmy się o mojej ciąży. Zdecydowaliśmy o przyspieszeniu ślubu.
Będąc u księdza w mojej rodzinnej parafii usłyszeliśmy "Nie". Ksiądz zapytał otwarcie dlaczego chcemy szybkiej ceremonii i padło pytanie o ciążę. Nie było sensu kłamać.
Na terenie całego miasta, tj. w 4 innych świątyniach także usłyszeliśmy nie...
Prócz zaprzeczenia padły jeszcze słowa o nieodpowiedzialności i głupoty z mojej strony.
Moje pytanie. Czy powinniśmy próbować gdzie indziej? Czy jednak nie ma sensu? Wiadomo każdy ksiądz jest inny, ale.. Po prostu nie chcę się już denerwować. Co powinniśmy zrobić?
 
reklama
Szukaj jak się trafi ksiądz człowiek to nie będzie problemu.
A jeśli duże miasto to na pewno coś znajdziecie :) wytrwałości
 
No cos ty. To ze na wsi takie praktyki to jeszcze bardzo nie dziwi. My mielismy slub z chrzcinami i ksiedzu sie podobalo ze pierwszy raz bedzie taka uroczystosc. A druga sprawa ze dobrze mu kieszen posmarowalismy. Poszukaj na pewno cos znajdziesz. Ludzie odsuwaja sie od kosciola wiec teraz nieslubne dzieci sa chrzczone, samobojcy maja normalne pochowki a kobiety ciezarne ida do slubu.
 
No co ty .. Jestem w szoku bo zwykle to kler naciska na ślub w takich wypadkach. Swoja droga tydzień temu bawiłam sie na ślubie gdzie pani mloda z brzuszkiem.. Poprostu podejdźcie powiedzcie ze chcecie zamówić ślub za trzy miechy i tyle ze jesteście juz razem długo i dawno mieliście taka datę ustalona a ze sie przytrafiło no to nic nie poradzicie. No i złóżcie odpowiedni datek bo bez tego ani rusz... Mysle ze trzy miesiące to w sam raz na zapowiedzi i na nauki przedmałżeńskie. Nawet dwa by starczyły.. Nie mówcie ze jest ciąża i trzeba bo innego wyjścia nie ma.. Kurczę a na moja bliska znajoma ksiądz naciska na ślub bo żyją z dzidziusiem bez.. Mysle ze znajdziecie taki kościół. Tyle ze później z parafii swojej musicie miec zaświadczenia no i zapowiedzi.. Powodzenia i sie nie stresuj.. Ksiądz to kurczę normalny gość.. My nawet chrzest załatwiliśmy z marszu bez nauk i w innym terminie niz sa u nas chrzty.. Pierw zlozylismy datek na kościół a pozniej powiedzieliśmy ze chcemy w innym terminie ochrzcic i sie załatwilo mimo ze u nas takich praktyk nie ma..
 
Ostatnia edycja:
Szukajcie dalej. A swoją drogą jestem w szoku, że takie "praktyki" księża nadal stosują. Zaprzeczają sami sobie... Powodzenia i spokoju życzę :)
 
dziwni księża u mnie dodam, że mieszkam na wsi ale i w okolicy na ślub u księdza wystarczy się zapisać dwa miesiące naprzód chrzci wtedy kiedy chcą rodzice ciąża młodej go nie obchodzi grunt aby płacili
 
Nie wiem. Mam totalnie dosyć. Jechaliśmy prawie całą Polskę, żeby wszystko załatwić, a wszędzie tak potraktowani. Zależy nam żeby ślub się odbył w naszym rodzinnym mieście. Moi rodzice nie żyją od 7 lat i mimo wszystko chciałabym wiedzieć, że "są" dużo bliżej.. To jest po prostu dom. A nie to co teraz. Drugi koniec Polski.
To nie wieś. Ale też i nie jakaś metropolia. Rozumiem, że Lubelszczyzna to głęboko zakorzenione chrześcijaństwo, ale bez przesady troszeczkę. Boli mnie, że natrafiłam na księży którzy nie są duchownymi z powołania tylko dla kasy. Choć pewnie dałabym ile by chciał... Ale w tym momencie kiedy tyle usłyszałam po prostu już nie mam siły.
 
reklama
A czy tak bardzo zależy Wam na ślubie kościelnym? Możecie zalegalizować swój związek w prostszy sposób - przez ślub cywilny. Jest to tańsza opacja, a po takim ślubie będziesz na pewno bezpieczniejsza z prawnego punktu widzenia. Oni nie chcą dawać ślubów, ale jak urodzi się dziecko, to pierwsi przyjądą, by ochrzcić. Nie daj się i powiedz księdzy, że nie potrzebujesz jego posługi.
 
Do góry