reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

Zamknij powiadomienie

Ślub cywilny w Krk

Temat na forum 'Kraków' rozpoczęty przez Dobrawa, 16 Wrzesień 2010.

1. Dobrawa

Dobrawa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej, wolę się was tutaj zapytać o udzielenie ślubu parze, która nie pochodzi z krk. Nie mamy także zameldowania na chwile obecną. trzeba mieć dowód osobisty i skrócony akt urodzenia. Co się dzieje w tej sytuacji z aktem urodzenia?

• opłata skarbowa - 50 zł
    • odpis skrócony - 10 z ł (trzy pierwsze odpisy bez opłaty)
    • odpis zupełny - 20 zł
    • decyzja o przyśpieszeniu terminu - 20 zł

Odpis może przyjść z Gdańska, Tarnowa? Czy miałyście taki problem?

2. krewetka

krewetka mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc " co się dzieje w tej sytuacji z aktem urodzenia?"

aby wziąć ślub w Krakowie musicie mieć oryginały aktu skróconego urodzenia z miejsca urodzenia
    ( koszt 22zł)

Ostatnia edycja: 17 Wrzesień 2010
  3. reklama
  4. Dobrawa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Eh już się dowiedziałam, że trzeba jechać do miejsca urodzenia i tam zdobyć skrócony akt urodzenia.
    A myślałam, że sami w urzędzie krk to załatwią za tą opłatę.
    Szkoda.

5. Eirema

Eirema Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Możesz zwrócić się pisemnie z prośbą o wysłanie odpisu aktu, oczywiście załączając opłatę skarbową, tylko licz się z tym że u urzędzie mają 14 dni na odpowiedź na taki list, do tego przesyłka w dwie strony i w miesiącu raczej ciężko żeby to się zmieściło.
    Przynajmniej tak było jak ja pracowałam w USC.

6. Dobrawa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Amerie:)
    idąc poraz pierwszy do USC rezerwuje się termin, a po miesiącu daje się odpis aktu? Przyznam, że przyspieszyłoby to sprawę:)

7. krewetka

krewetka mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja brałam ślub w tamtym roku w KRK i przy ustalaniu terminu musiałam mieć akt urodzenia, jezeli nie masz daleko to ssybciej bedzie zalatwic go odobiscie, mozna listownie ale to trwa dośc długo

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie