reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ślub cywilny w Krk

Dobrawa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2010
Postów
176
Miasto
Kraków
Hej, wolę się was tutaj zapytać o udzielenie ślubu parze, która nie pochodzi z krk. Nie mamy także zameldowania na chwile obecną. trzeba mieć dowód osobisty i skrócony akt urodzenia. Co się dzieje w tej sytuacji z aktem urodzenia?

  • opłata skarbowa - 50 zł
  • odpis skrócony - 10 z ł (trzy pierwsze odpisy bez opłaty)
  • odpis zupełny - 20 zł
  • decyzja o przyśpieszeniu terminu - 20 zł

Odpis może przyjść z Gdańska, Tarnowa? Czy miałyście taki problem?
 
reklama
nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc " co się dzieje w tej sytuacji z aktem urodzenia?"

aby wziąć ślub w Krakowie musicie mieć oryginały aktu skróconego urodzenia z miejsca urodzenia
( koszt 22zł)
 
Ostatnia edycja:
Eh już się dowiedziałam, że trzeba jechać do miejsca urodzenia i tam zdobyć skrócony akt urodzenia.
A myślałam, że sami w urzędzie krk to załatwią za tą opłatę.
Szkoda.
 
Możesz zwrócić się pisemnie z prośbą o wysłanie odpisu aktu, oczywiście załączając opłatę skarbową, tylko licz się z tym że u urzędzie mają 14 dni na odpowiedź na taki list, do tego przesyłka w dwie strony i w miesiącu raczej ciężko żeby to się zmieściło.
Przynajmniej tak było jak ja pracowałam w USC.
 
Amerie:)
idąc poraz pierwszy do USC rezerwuje się termin, a po miesiącu daje się odpis aktu? Przyznam, że przyspieszyłoby to sprawę:)
 
ja brałam ślub w tamtym roku w KRK i przy ustalaniu terminu musiałam mieć akt urodzenia, jezeli nie masz daleko to ssybciej bedzie zalatwic go odobiscie, mozna listownie ale to trwa dośc długo
 
Do góry