reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ślub cywilny z brzuszkiem :)

agnie

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Maj 2007
Postów
910
Pytanie do dziewczyn, które biorą ślub z brzuszkiem (o ile pamiętam to tu takie są): jak się ubieracie na tą uroczystość? Tradycyjna biała suknia ślubna czy kolorowa wizytowa? I jak tu kurcze uszyć taką wcześniej, jak się nie wie, jak duży będzie brzuszek wtedy? ;(
I w ogóle, jak to wszystko organizujecie? :)
 
reklama
Agnie - za 2 tygodnie biorę ślub - od początku chciałam szyć suknię (nie byłam jeszcze w ciąży jak zaczęłyśmy szycie), moja pani krawcowa jest uprzedzona o ciąży i dopiero pod koniec przyszłego tygodnia mi ją zszyje ostatecznie i dopasuje (przez te kilka dni aż tak bardzo chyba brzuszek nie urośnie?) Suknia będzie biała i będę też miała welon - a co, jak żyć to żyć;-) Okropnie się tą ceremonią stresuję - jest tyle załatwiania i biegania - cieszę się oczywiście na ten dzień, ale prawdę mówiąc chciałabym żeby już było po.
 
Ja biorę dopiero we wrześniu, ale chciałabym już zacząć suknię kombinować... I tak będą poprawki i tak :D Tylko ja nie chcę białej, chcę jakąś kolorową wizytową, potem mi zostanie na jakieś inne okazje. ;-P
My dopiero zaczynamy coś załatwiać, w wtorek usc, zobaczymy terminy, trzeba będzie się za jakąś niewielką salką rozejrzeć, bo robimy coś w stylu uroczystego obiadu dla najbliższych... uch, będzie bieganiny ^^
I cieszę się w sumie, że nie możemy brać kościelnego (mój omc mąż już raz taki brał), nie będę musiała walczyć z rodziną. :)
 
Ja też marzyłam o skromnej, cichej uroczystości - gdzieś w małym kościółku - tylko ja, mój ukochany i najbliżsi - i zupełnie nie wiem jak to się stało, że będzie duże wesele z orkiestrą i całym tym zamieszaniem...
Gdybym brała tylko ślub cywilny też zdecydowałabym się na suknię którą potem można gdzieś założyć - ta moja to tak naprawdę wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Zaskoczona byłam tylko ilością formalności przez jakie musieliśmy przejść. Mój przyszły mąż miał wcześniej ślub cywilny i chociaż ma na to że jest rozwiedziony wszystkie dokumenty - to teraz i tak czekamy na zgodę kurii na nasz ślub, bo ksiądz boi się, że skoro miał cywilny to może też mieć potajemny kościelny i chcą to sprawdzić- paranoja!
 
Właśnie tego zamieszania chciałam uniknąć i dobrze, że mamy co do tego podobne zdanie z kochaniem...
Z tym kościołem to są same problemy, najlepiej olać i człowiek nie stresuje się niepotrzebnie...
 
ja wprawdzie z lutówek ale też w temacie. ja biorę ślub cywilny 6 października. zanim się dowiedziałam o ciąży kupiłam suknię ślubną (taką prawdziwą, ecrie z welonem itp :)) i teraz ją muszę sprzedać. kupiłam drugą, w którą na pewno się zmieszczę w październiku.

przyszły mąż jest ateistą, ja też z kościołem mam niewiele wspólnego dlatego zdecydowaliśmy (mimo niezadowolenia teściowej) że weźmiemy tylko ślub cywilny. do tego małe przyjęcie w restauracji dla najbliższych znajomych i rodziny.
 
reklama
Czesc wam przyszle mamusie jestem w 13 tygodniu ciazy i rowniez planuje slub ale jak narazie tylko cywilny i jestem bardzo ciekawa czy pozniej nie bedzie komplikacji chodzi mi o papiery zeby wziac koscielny:baffled:
 
Do góry