reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ślub nieletniej.

ale ja jestem za tym zeby wlasnie zlozyc ten papier o to zeby np rodzice(dziadkowie) sie opiekowali na ten czas poki mama jest nie letnia chyba mnie zle zrozumialyscie:)
 
reklama
Cornellka - Ja Ciebie zrozumialam jak najbardziej. Kierowałam bardziej swoje słowa do abundzu ktora napisala ... cos w rodzaju ze i tak tego nikt nie sprawdza itp.
 
Asheara-o ile dobrze zrozumiałam to Ty chcesz brać ślub?A Twoja decyzja jest do końca przemyślana? Moje pytanie nie jest złośliwe, tylko wiem z autopsji i ze statystyk,że ślub powodowany ciążą zwykle (nie zawsze!) nie jest najlepszą decyzją,tym bardziej w tak młodym wieku...O ile ciąża to nie koniec świata,o tyle "małżeństwo z rozsądku" że tak to nazwę, może się okazać katastrofą głównie dla Was,Waszego dziecka i rodziny...
 
Mistique myslalam nad tym, dlatego zalozylam ten temat. Jednakze zrezygnowalam, z pewnych powodow, ktorych nie bede pisac, bo nie ma po co. Tak czy siak, rozmawialismy juz o slubie jakis czas temu, zeby sie pobrac kiedy ja skoncze 18lat, bo jestesmy razem 3,5 roku, inaczej by nam sie tak nie spieszylo zeby sie pobierac. Z tego co sie dowiedzialam, to taki slub nieletniej to spory ''problem'', wywiad srodowiskowy, rozprawa bla bla bla.. jesli mamy wziac slub to mozemy rownie dobrze go wziac za te 1,5 roku i nic sie nie stanie.
 
My również zrezygnowaliśmy z tak wczesnego ślubu.. Prawa do dziecka będą mieć dziadkowie (moi rodzice), w końcu to tylko cztery miesiące.. A ślub wiadomo - może poczekać. Jeżeli mamy w przyszłości się pobrać, to prędzej czy później do tego dojdzie i nie zbawi nas ten rok, czy dwa. :tak:
 
To fajnie,że się wam nie spieszy ze ślubem :tak:
Po narodzinach dziecka wiele się zmienia w związku i to niekoniecznie na lepsze ... i to nie ważne czy ma się 16 lat czy 30, dla niektórych par po porodzie okazuje się,że trójka o już tłok :-( smutne. Mam nadzieje,że u was tak nie będzie :happy2:
 
generalnie to mezczyzna musi miec 21 lat ukonczonych a kobieta 18 aby wziac slub, wiec oboje bedziecie musieli miec zgode rodzicow i sadu rodzinnego...ale jaka dokladnie jest procedura to niestety nie wiem. Rozprawa musi sie odbyc.
Nie pozwolilabym 16letniej corce wziac slubu ;P


mezczyzna nie musi miec 21 moj maz mial 21 ale skonczone i nikt nic nie mowil tak bylo x lat temu
 
czarnuszka nie takie X lat temu ;) bo dosc niedawno jeszcze slyszalam to na wykladzie z prawa rodzinnego... :)
 
Napewno tak już jest od 9-10 lat-A dokładnie jeśli się nie mylę od wprowadzenia ślubu konkordatowego.
 
reklama
Ja myślę, że ciut przesadzacie ze stwierdzeniem, że ślub powodowany ciążą i brany w tak młodym wieku zazwyczaj kończy się rozwodem. W moim przypadku co prawda było troszkę inaczej, bo jeszcze przed ciążą wiedzieliśmy, że prędzej czy później ślub weźmiemy, ale znam naprawdę wiele par, które się młodziutko pobrały i są szczęśliwymi ludźmi. Najważniejsze jest to, żeby umieć ze sobą rozmawiać. Nie jedna nastolatka jest bardziej dojrzała psychicznie niż kobiety po 20... Nie zależy to od wieku napewno, ale od własnych starać i włożonych w związek chęci. Takie jest moje zdanie.
 
Do góry