reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ślub nieletniej.

Asheara

I can't get no sleep.
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2009
Postów
2 246
Miasto
Piła / London
Wiec drogie młode mamy. Mam pytanie odnośnie slubu nieletniej czyli w przypadku kiedy kobieta ma ukonczone 16 lat, a jej partner 18. Moze jest tu ktos, kto sam przechodzil przez ta procedure, albo zna kogos kto to robil i wie cos o tym? Bede składać wniosek do sądu rodzinnego, za 2 tyg. i jestem ciekawa tego, czy ja i moj partner, bedziemy przesluchiwani tylko przez psychologa a potem dostaniemy zezwolenie/badz nie :s, czy w takich sprawach przeprowadza sie rozprawy sadowe? Jesli ktos wie cos o tym, bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz.
 
reklama
generalnie to mezczyzna musi miec 21 lat ukonczonych a kobieta 18 aby wziac slub, wiec oboje bedziecie musieli miec zgode rodzicow i sadu rodzinnego...ale jaka dokladnie jest procedura to niestety nie wiem. Rozprawa musi sie odbyc.
Nie pozwolilabym 16letniej corce wziac slubu ;P
 
Ja mam 18 lat co prawda skończone i jestem 11 dni po ślubie, ale wiem jak wyglądają procedury, bo ślub miałam wziąć pół roku temu i zwątpiłam, stwierdziłam, że wolę poczekać. A więc rozprawa w sądzie rodzinnym musi być, jeśli chcecie wziąć ślub kościelny potrzebna jest jeszcze dyspensa od wieku wydana przez biskupa, ale z tym zazwyczaj nie ma problemu jeśli jest już sądowa zgoda, na którą możecie czekać naprawdę bardzo długo.
 
hym tez bym raczej nie pozwolila ale tylko dlatego ze bymnie wziela odpowiedzialnosci takiej na siebie balam bym sie ze mi wypomni kiedys jak cos nie wyjdzie. .
 
kolia...no tez raczej o to mi chodzilo...80% malzenstw takich sie pozniej konczy rozwodem...a skoro by sie kochali to spokojnie mogliby poczekac kilka lat i pozniej wziac slub...w koncu po co od razu? lepiej byc pewnym niz pozniej zalowac... a to tylko papier :)
 
generalnie to mezczyzna musi miec 21 lat ukonczonych a kobieta 18 aby wziac slub, wiec oboje bedziecie musieli miec zgode rodzicow i sadu rodzinnego...ale jaka dokladnie jest procedura to niestety nie wiem. Rozprawa musi sie odbyc.
Nie pozwolilabym 16letniej corce wziac slubu ;P

Nieaktualna ustawa [odnosnie wieku mezczyzny, wystarczy miec 18 lat]...
 
gdy załatwisz te wszystkie urzędowe sprawy to już będziesz miała 18,lepiej poczekać masz dopiero 16 lat,ślubny kobierzec nie zając nie ucieknie.Owszem chłopak nie musi mieć 21 lat.Poza tym z tego co wiem ,potrzebna jest zgoda rodziców.
 
Tak.. Chłopak musi mieć skończone 18 lat, dziewczyna nieletnia musi posiadać zgodę rodziców. Na rozprawę czeka się długo.. Zależy też gdzie. U mnie babka powiedziała, że gdybym złożyła wniosek, rozprawa byłaby w czerwcu, później trzeba czekać, a więc sam ślub około września.. A czy to TYLKO papier? Raczej nie, bo nie posiadając praw do dziecka (a mieć ich nie będę, ponieważ jestem nieletnia. Z tego też powodu mój chłopak praw nie dostanie i o prawa starać będą musieli moi rodzice) nic bez rodziców NIE zrobie. U mnie sytuacja jest o tyle w miarę dobra, że termin mam na październik, a 18 urodziny na początku roku..
 
reklama
Paulaa, ja urodziłam w sierpniu a 18 urodziny miałam w marcu następnego roku i mimo ,że 'oficjalnie' nie miałam praw, to moi rodzice też nie mieli praw ,bo bez sensu się o to starać. I tak nikt na to nie patrzy ,a potem są tylko zbędne formalności z przechodzeniem praw na ciebie. No, a co za problem, troche poczekać. O ile układy miedzy toba a chłopakiem sa dobre to pare miesiecy nikogo nie zbawi.
 
Do góry