reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ślub nieletniej

marika_

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2010
Postów
57
chciałabym się dowiedziec, jak przebiega rozprawa w sądzie o zgodę na ślub nieletniej dziewczyny. kto będzie zeznawac? z kim mnie czekalaby rozmowa itd.? jak dlugo czeka sie na rozprawe? wszystko co pomocne i trochę mi przybliży.
 
reklama
Z innego wątku wynika, ze jest Pani w ciazy i ma Pani ponad 16 lat.
Zatem stosownie do art. 10. § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście, a z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny. Ciąża z pewnoscią jest taką okolicznoscią.
Podczas postępowania o opinie zostaną zapytani Pani rodzice, ale ich opinia nie jest dla sądu wiążąca.
 
Ostatnia edycja:
a jak długo trwa taka sprawa od złożenia wniosku? do urodzenia dziecka zostało mi pół roku, czy jest szansa że w tym czasie zdążę uzyskac taką zgodę i wziąc slub? dodam, że nie mieszkam w dużej miejscowości, zatem taki spraw prawie nie ma
 
reklama
Do góry