reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ślub w ciąży

Ja brałam ślub w 3 mieś.
Cóż oprucz tego że toast był soczkiem, to było super.
Jednak branie ślubu tylko ze względu na ciąże nie jest dobrym wyjściem :-)
Teraz zauważyłam manie odwoływania ślubów z powodu ciąży, "żeby ludzie nie mówili, że z brzuchem, albo że musiałam"
 
reklama
Teraz gdy patrze na wszystko z peerspektywy czasu tez mysle ze slub mogl zaczekac :tak:
Bralam slub w 8msc ciazy i sukienke rewelacyjnie dobralam :-D zabawa tez byla super! jednak szybko sie meczylam.... gdybym mogla powtorzyc to to wolalbym slub brac jakos teraz jak dziecko ma 3 miesiace i wtedy moglabym sie pokusic na zabawe do bialego rana i szampana :-D

A tak to nasi goscie zostali na salu dluzej niz ja :sorry::-D
 
ja się wzięłam i hajtnęłam będąc w 7 miesiącu.
z moim chłopem doszliśmy do wniosku, że i tak trzeba się kiedyś zaobrączkować, więc termin nie gra roli.
a tak to przynajmniej jeden kłopot z głowy, jeśli chodzi o papierki.

na weselu nie było dzikiego tłumu siódmych wód pokisielowych, a tylko najbliższa rodzinka i cała gromada znajomych.
wybawiliśmy się ile się dało.

o, i sukienką się pochwalę:
dsc_0034b.jpg


art_9170b.jpg
 
misica89sukienka śliczna :-)


ja mam ślub zaplanowany na 29 sierpnia tego roku. będę wtedy w 31 tygodniu ciąży. wszystko było planowane i uznaliśmy, że nie ma sensu zmieniać terminu. sukienkę miałam wybraną już w lutym (!) ale panie z salonu powiedziały, że bez problemu będzie można ją przerobić ( i tak była trochę za duza w brzuchu). opowiadały mi, że jakaś babka zamówiła w styczniu zeszłego roku sukienkę, a ślub miała w sierpniu. Nie powiedziała o tym, ze jest w ciąży. I przyszła na przymiarkę na 2 tygodnie przed ślubem i z rozmiaru małego 34 musieli przerabiać sukienkę na 8miesięczną ciążę ;)

trochę obawiam się jak będę się czuła na ślubie, zwłaszcza, że planujemy po nim wesele. najbliższa rodzina i znajomi, ale wychodzi 70 osób...
 
Ja odradzam ślub w ciąży w przypadku gdy wcześniej nie było takich planów i ślub jest konsekwencją ciąży. Uważam, że jedynym powodem pobrania się jest miłość i chęć spędzenia całego życia razem a nie pojawienie się nagle dziecka lub, co gorsze, presja ze strony rodziny. Znam pary, które tak właśnie zrobiły i te związki szybko się zakończyły.
Dokładnie też tak myślę ;-):tak:
Niestety albo i stety u nas ciąża pojawiła się wcześniej i wiem,wiem,że mogliśmy się zabezpieczac po czubek głowy,ale my zabezpieczyliśmy się tylko po szyję :-D

My ślub planowaliśmy w lutym tego roku i tak sobie pomyśleliśmy, że skoro zamierzamy się pobrać to można się wziąć za robienie dzidziusia. W ciążę zaszłam w grudniu (więc wszystko szło zgodnie z planem). Niestety okazało się, że A. jako cudzoziemiec potrzebuje pewien dokument którego nie może uzyskać ze swojego kraju, więc trzeba było się udac do sądu, a jak wiadomo sady nie działają szybko więc nadal czekamy. Jestem już w 7 miesiącu ciąży :tak:Mam nadzieje że w tym miesiącu papierek dostaniemy i będziemy mogli w końcu się pobrać :-)
Brzuch będzie już wtedy duuuuży i mam nadzieję że znajdę jakąś ładną sukienkę:rofl2:
Trzymam kciuki by papierek doszedł jak najszybciej :tak:

Ja brałam ślub w 3 mieś.
Cóż oprucz tego że toast był soczkiem, to było super.
Jednak branie ślubu tylko ze względu na ciąże nie jest dobrym wyjściem :-)
Teraz zauważyłam manie odwoływania ślubów z powodu ciąży, "żeby ludzie nie mówili, że z brzuchem, albo że musiałam"
No i może dobrze,że odwołują.
My jednak przyspieszyliśmy bo strasznie chcieliśmy byc małżeństwem zanim pojawi się dziecko :tak:

..tez uwazam ze slub brany tylko z powodu ciazy to niezbyt madry pomysl..
Dla mnie to wogóle nie ma racji bytu.My wzieliśmy ślub po ponad 4 latach bycia ze sobą to chyba za krótko się nie znaliśmy? jak myślicie?
ja się wzięłam i hajtnęłam będąc w 7 miesiącu.
z moim chłopem doszliśmy do wniosku, że i tak trzeba się kiedyś zaobrączkować, więc termin nie gra roli.
a tak to przynajmniej jeden kłopot z głowy, jeśli chodzi o papierki.

na weselu nie było dzikiego tłumu siódmych wód pokisielowych, a tylko najbliższa rodzinka i cała gromada znajomych.
wybawiliśmy się ile się dało.

o, i sukienką się pochwalę:
dsc_0034b.jpg


art_9170b.jpg
Sukienka jak i bukiet śliczna :tak: I nawet dużego brzuszka nie widac ;-):tak:

Ja ze względu na cywilny miałam białe spodnie ciążowe na kant i ciążowe wdzianko na górę.Nie mam w tej chwili skanera i nie pokaże zdjęc.
A kościelny to już byłam laska nebraska i brałam w błękitnej sukieneczce ;-)
 
Ostatnia edycja:
Temat coraz bardziej powszechny ;-)

Według jednej sondy przeprowadzonej wśród kobiet ciężarnych wynika, że 43% kobiet zdecydowalo sie na ciąze będąc mężatkami. Natomiast 1/3 ankietowanych wiązała decyzję o dziecku z decyzją o ślubie. Czy to jest tak, że zalegalizowanie związku daje kobietą większe poczucie bezpieczeństwa, które jest im potrzebne jako przyszlym mamom?:blink:
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Jestem w 5 miesiący ciąży i za miesiąc biore ślub... Zauwazyłam, że przygotowanie wesela pod panne młodą w ciąży jest trudniejsze :rofl2: Odpowiednia suknia ślubna... pierwszy taniec nieco lżejszy niż dla pozostałych...
Czy ktoraś z was jest w podobnej sytuacji?
Może macie już takie wesele za sobą?

Pozdrawiam :-)

wieksze poczucie bezpieczenstwa? ja mam je wielkie bez slubu! wiem, ze mam takiego mezczyzne, ktory wolalby chyba nie zyc niz z nami nie byc :p ;) za to...co moze byc drastyczne powiem tak...branie slubu w ciazy zle mi sie kojarzy...jakby z przytrzymaniem faceta zeby nie uciekl...do czego kurde potrzebny jest taki facet ktory chcialby uciec?prawdziwy odpowiedzialny mezczyzna ktory nadaje sie na tate idealnego zostanie ze swoim dzidziusiem do konca...innego woooon! to brzydko wyglada....kobieta w ciazy i w sukience...tak jakby....na przymus, bo wyszla ciaza...to moje zdanie. Ja nie biore teraz slubu, wezme jak dzidzia bedzie miala ok 1 czy 2 latka :) inne kobiety ktore braly slub w ciazy tez mi to odradzaly chociaz nie wiem po co bo ja od poczatku wiedzialam ze nie wezme w ciazy slubu. Stres niepotrzebny, zupelnie inaczej niz w marzeniach, malo zabawy, ograniczona wszytkim... nie to nie dla mnie. Aczkolwiek gratuluje tymco siena to zdecydowaly.
 
chcialam spytac czy wasze brzuszki w 6 miesiacu byly juz naprawde duze?? Ja biore slub w 24 tc i martwie sie jak to bedzie z sukienka i zabawa do bialego rana.. a i chcialam spytac kiedy robilyscie pierwsza i ostatnia przymiarke?? Ślu bede miala w zimie wiec nie wiem jak z okrysiem czy jakis plaszczyk czy kurtke.
[/http://www.suwaczki.com/

[URL=http://www.suwaczki.com/]
 
U nas zdecydował los, któremu sie trochę przyczyniliśmy.Ślub był zaplanowany dwa lata wcześniej i miesiąc przed ślubem dowiedzialam sie o ciąży:-) tak więc byłam w dwunastym tygodniu i wszystko było super, bo jeszcze nie było potrzeby przerabiac sukni.Zatańczyłam wszystko, jedynie często siusiałam.No i nie piłam,ale nigdy mnie nie ciągnęło do alkoholu więc dla mnie to żadna strata.
 
reklama
Ja jestem całkowita przeciwniczka brania ślubu w ciąży:) Na ślubie szampana trzeba wypić i się wyszaleć:) Przynajmniej ja tak uważam:) w moim przypadku.. ale nie krytykuje koleżanek które chcą brać slub w trakcie.. tak samo je wspieram:) Dlatego ślub kilka ms po porodzie az dojdę do siebie:)
 
Do góry