reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sluby wesela- organizacja;-)

więc życzę powodzenia Tobie (i sobie też) biorę sie za planowanie, niestety nie mam tak łatwo mąż (ślub cywilny) w delegacji a ja sama w każdym razie nie pękam pozdrawiam serdecznieP.S. jeśli macie inne spostżeżenia lub rady chętnie poczytam!!!
 
reklama
hej jak widać jestem jeszcze początkująca na tym forum, no ale mam nadzieje że szybko nadreobie zaległości, my właśnie zaczynamy planować wesele tak na przyszły rok i kompletnie nie wiem od której strony to ugryźć, na szczęście latania po urzędach nie mamy bo cywilny już za nami a oboje jesteśmy z parafii w której będziemy brać ślub, chciałabym uzyskać odpowiedzi na kilka pytań, mianowicie, ile tak mniej więcej kosztuje wynajęcie autobusu na przewóz osób, wiem ze to na pewno w dużej mierze zależy od kilometrów (u nas będzie 13 km), no ale tak w przybliżeniu gdyby któraś z was mogła mi udzielić odpowiedzi byłabym bardzo wdzięczna oraz ile naprawdę potrzeba kwiatów na całe wesele (ołtarz, do wiązanek i butonierek, na stoły i auto) i jakiego rzędu to koszt, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich informacji proszę o pomoc!!!

Ja brałam ślub w zeszłym roku i wynajmowałam busa na 18 osób który jechał najpierw spod kościoła do restauracji (ok 30 km) a potem w nocy odbierał gości z restauracji i odwoził do centrum miasta (ok 20 km). Koszt to 700 zł brutto.
 
witajcie. moj slub byl we wrzesniu tego roku, poza Poznaniem. zauwazylam ze w tym watku byla mowa o pałacyku w Skrzynkach. to 2km od mojego domu,mialam tam robiona sesje slubna. palac i w srodku ,jak i ogrod przepiekny.
wesele mialam na salce wiejskiej w Tomiczkach ,wlasnie tam mieszkam. pewnie myslicie ze jest to jakas stara buda z dachem ze slomy:) sala nadaje sie na wesela do 200os. jest zadbana, duza, piekna. na cale wesele i slub wydalismy 18tys.bez jakiegos szczegolnego oszczedzania, ale tez bez jakis cudow typu fajerwerki, itp. chetnym moge podac namiar na babke ktora zajmuje sie cateringiem, ozdoba stolow, sprzataniem kuchni i myciem naczyn,za oplata moze zalatwic tort,ciasta, i inne atrakcje, np bazanta czy prosiaka z konwekcji, ryby, czy rower na ktorym pan mlody wjezdza na sale z tortem:) ja mialam wlasnie taki rower. efekt cudny!kobieta super profesjonalna,ma swoje kelnerki kucharki etc. slub mielismy w Buku. piekny kosciol,wykonanie, az z wrazenia pomylilam sie przy przysiedze malzenskiej :)) auto mielismy znajomych, alkohol kupowalismy na raty,co mc po trochu, i tak kupilismy za duzo. garnitur takze z Buku,moja suknia z Lubonia:) bylo pieknie,szkoda ze szybko sie skonczylo.
 
Słuchajcie, a myślałyście o tym żeby wynająć kogoś, kto zająłby się organizacja waszego wesela. Wydaje mi się, że takie ślubne konsultacje są teraz bardzo popularne - wiadomo, że współcześnie każdy ma coraz mniej czasu i tak naprawdę ciężko jest zająć się dokładnie organizacja wesela. Coraz więcej osób korzysta z takich właśnie usług i coraz więcej osób zaczyna udzielać takich konsultacji. Ostatnio nawet trafiłam na kilka ofert z takimi usługami, jedną z bardziej konkretnych miało Gustowne Wesele - firma wydaje się być konkretna, widać, że mają spore doświadczenie w branży ślubnej, wiele certyfikatów, niezłe pomysły - jeżeli wszystkie firmy tego typu maja takie oferty, to szkoda samemu zabierać się za organizowanie wesela, lepiej to zlecić komuś innemu.
 
Ja uważam że spokojnie samemu można zorganizować ślub, ja mój zorganizowałam wraz z mamą i moim ukochanym w dwa miesiące(mimo ze nie byłam w ciąży). Miałam ślub moich marzeń, maleńki drewniany kościółek,zaprzyjaźnionego księdza, wspaniałą impreze weselną, ugościliśmy na noc wszystkich naszych gości w pokojach w ośrodku w którym było wesele. Wszyscy byli zachwyceni, uważam że szkoda pieniędzy na wynajecie specjalisty od organizacji wesela. Organizacja sprawiła nam niesamowitą przyjemność, nie chciałabym tego stracić.
 
mi też organizacja weselicha sprawiła wiele przyjemności. i choć był czasami stresik i bieganina to w życiu bym z tego nie zrezygnowała. po ślubie mi zaczęło tego nawet brakować :)
 
Słysząłyście o modzie na zbieranie na slubie zamiast kwiatów maskotek dla domów dziecka bądź pieniedzy na jakis cel?
W tamtym roku moja znajoma brała slub i chciała właśnie zeby zamiast kwiatów goscie przynosili albo pieniądze w oddzielnej kopercie albo dowód wpłaty i potem przelała te pieniażki na konto Kubusia w fundacji.
Mieszkamy w małej miejscowości i ludzie zaczepiali nas na mieście i mówili, ze był to bardzo fajny gest ze strony pary młodej.
Ja też tak uważam :) a Wy?
 
Słysząłyście o modzie na zbieranie na slubie zamiast kwiatów maskotek dla domów dziecka bądź pieniedzy na jakis cel?
W tamtym roku moja znajoma brała slub i chciała właśnie zeby zamiast kwiatów goscie przynosili albo pieniądze w oddzielnej kopercie albo dowód wpłaty i potem przelała te pieniażki na konto Kubusia w fundacji.
Mieszkamy w małej miejscowości i ludzie zaczepiali nas na mieście i mówili, ze był to bardzo fajny gest ze strony pary młodej.
Ja też tak uważam :) a Wy?

u mnie większość znajomych tak robiła... my akurat dawaliśmy karteczkę, że zamiast prezentów chcemy kasę więc już kolejnego dopisku o kwiatach nie robiliśmy bo co za dużo to niezdrowo... ale pomysł jest bardzo dobry. bo z tymi kwiatami nie ma co potem zrobić, a tak to ktoś może mieć z tego radość
 
reaktywuje wątek co by nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Pozbieram info i bede wtedy sie zastanawiac ;)
Poznanskie mamy mialyscie orkiestre dj co lepsze? i kogo polecacie? ciagle sie zastanawiam i nie wiem co lepsze..
 
reklama

Podobne tematy

Do góry