reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słuch u niemowlęcia

marta_mamaoli

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
17
Drogie Mamy :)
Usiłuję dociec czy zachowanie mojej córki jest normalnie i nie odbiega od normy. :) Ma skończone 4 miesiące. Miesiąc temu, ze względu na negatywny wynik badań przesiewowych słuchu , miała robione badanie ABR gdzie nie stwierdzono niedosłuchu. Moje wątpliwości wzbudza jednak jej zachowanie. Nie zawsze reaguje na dźwięk. Powiedziałabym, ze wybiórczo. Czasami ma je krótko mówiąc w nosie. Czy to możliwe, ze ignoruje dźwięki, które zna i nie są dla niej ciekawe ? W normalnej sytuacji nie panikowalabym, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze przeboje z badaniami żyje w ciągłym stresie :)
 
reklama
Rozwiązanie
Moim zdaniem jeśli lekarze nic widzą nic niepokojącego, to nie masz się czym martwić..
Dla spokoju idź jeszcze raz do audiologa - niech powtórzy badanie. Przyjdzie czas, że zacznie reagować. Może dźwięk nie jest interesujący? W przychodni chyba kiedy robili moim dzieciom test dzwoneczkiem i sprawdzali czy zareaguje.
Ale nie martw się - wiele mam ma wątpliwości co do słuchu i wzroku. Ja też należę do nich. Nie zliczę ile razy byłam u laryngologa, audiologa, okulisty ;-)
Drogie Mamy :)
Usiłuję dociec czy zachowanie mojej córki jest normalnie i nie odbiega od normy. :) Ma skończone 4 miesiące. Miesiąc temu, ze względu na negatywny wynik badań przesiewowych słuchu , miała robione badanie ABR gdzie nie stwierdzono niedosłuchu. Moje wątpliwości wzbudza jednak jej zachowanie. Nie zawsze reaguje na dźwięk. Powiedziałabym, ze wybiórczo. Czasami ma je krótko mówiąc w nosie. Czy to możliwe, ze ignoruje dźwięki, które zna i nie są dla niej ciekawe ? W normalnej sytuacji nie panikowalabym, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze przeboje z badaniami żyje w ciągłym stresie :)
Z obserwacji mojej corki, u ktorej sluch jest ok, moge powiedziec ze mozliwe iz ignoruje dxwieki ktore jej nie interesuja - nie chce slyszec ;)
Moja ma 6 miesiecy.
Zaczela juz reagowac na wolanie wiec testowalam z kazdej mozliwej strony i generalnie slyszy i reaguje, ale jak sie dasa to za chiny glowy nie odwroci... Albo jak bawi sie czyms interesujacym to tez olewa dxwieki znajome natomiast jak dxwiek ja zaskoczy- jest nowy to zareaguje. Nie wiem jak to wyjasnic.
 
Moim zdaniem jeśli lekarze nic widzą nic niepokojącego, to nie masz się czym martwić..
Dla spokoju idź jeszcze raz do audiologa - niech powtórzy badanie. Przyjdzie czas, że zacznie reagować. Może dźwięk nie jest interesujący? W przychodni chyba kiedy robili moim dzieciom test dzwoneczkiem i sprawdzali czy zareaguje.
Ale nie martw się - wiele mam ma wątpliwości co do słuchu i wzroku. Ja też należę do nich. Nie zliczę ile razy byłam u laryngologa, audiologa, okulisty ;-)
 
Rozwiązanie
Do góry