reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słuch u płodu uszkodzenie?

Dołączył(a)
15 Maj 2022
Postów
2
Hej, jutro zaczynam 39 tc. Jestem ostatnio przewrażliwiona, a dziś dobiła mnie jedna sytuacja. Otóż jadąc w aucie tuż obok mojego brzucha pękł duży i gruby balon. Dziecko przez chwilę zaczęło się częściej ruszać. Zastanawiam się czy mogło to mieć wpływ na słuch dziecka? Czy ktoś miał podobną sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Płód dość dobrze słyszy i odczuwa co się dzieje wokół, ale mógł co najwyżej się wystraszyć. Nie da się w ten sposób uszkodzić słuchu. Strzelanie w ciąży jest niezalecane, ale jeszcze żaden płód nie ogłuchł od głośnych dźwięków. Do uszkodzenia słuchu jest potrzebna naprawdę silna fala, różnica ciśnień, długotrwała ekspozycja na wysokie wartości decybeli. Uszkodzenia słuchu u noworodków to głównie różyczka matki, infekcja czy uszkodzenia okołoporodowe. Oraz wybuchy.
 
Muszę przyznać, że zlasowało mi mózg w ciąży. Mąż to już nawet z moich pytań się nie śmieje. :)
Niejedna ma kisiel zamiast mózgu w ciąży, bo ja nie jestem tutaj święta 😉
Np mąż mi mówi, że jedzie do pracy rowerem po czym ja idę ... żeby
otworzyć mu bramę na samochód .
Raz poszłam wziąść prysznic, zapiełam włosy żeby ich nie zamoczyć a po prysznicu poszłam do kuchennej umywalki ... żeby umyć tam pod kranem włosy 🤦‍♀️
 
Kiedyś, bedac w ciazy, wsadziłam rajstopy do lodowki.
W zdziwionym pytaniu mojego męża nie widzialam nic śmiesznego dopóki się mnie nie spytał, gdzie standardowo trzymam rajstopy..? No nie w lodowce…
 
Do góry