reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sluchac serduszko czy nie?

Mami27

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
48
W niedziele mam usg 2d, jedni mowia ze to moj 5tydz inni ze 6tydz. Okres mialam 4czerwca wiec wychodzi mi ze 6ale juz sama nie wiem. Oczytalam sie aby nie sluchac bicia serca bo to moze zaszkodzic dziecku, czy to prawda?
Czy w ogole skan w tak wczesnej ciazy jest bezpieczny?
 
reklama
W niedziele mam usg 2d, jedni mowia ze to moj 5tydz inni ze 6tydz. Okres mialam 4czerwca wiec wychodzi mi ze 6ale juz sama nie wiem. Oczytalam sie aby nie sluchac bicia serca bo to moze zaszkodzic dziecku, czy to prawda?
Czy w ogole skan w tak wczesnej ciazy jest bezpieczny?
Słuchanie bicia serca może zaszkodzić? Dobrze zrozumialam?
 
W tak wczesnej ciąży lepiej jest nie słuchać serduszka, a obserwować jego bicie na ekranie monitora. Głowica dopplera emituje ciepło większe niż ta od zwykłego USG jest to wzrost o jakieś 1.5 stopnia i do conajmniej 8 tygodnia lepiej się wstrzymać z denerwowaniem maluszka. A najlepiej cały pierwszy trymestr no chyba, że są ku temu jakieś medyczne przesłanki [emoji5]
 
Ja obserwowałam na ekranie w 6 tc a dopiero w 11 tc dali mi posłuchać. Niesamowite przeżycie. Teraz jak przyloze stetoskop do brzusia slysze serduszko mojego synka :)
 
Ja obserwowałam na ekranie w 6 tc a dopiero w 11 tc dali mi posłuchać. Niesamowite przeżycie. Teraz jak przyloze stetoskop do brzusia slysze serduszko mojego synka :)
Ja tez w 11 usłyszałam fakt faktem ze zmienialam lekarza ale tamten nie wlaczal mi w takich wczesnych tyg ..:) Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałam bicie serca lzy w oczach a narzeczony ciarki mial haha
 
reklama
Skoro ten temat jest wyciągnięty, to może ktoś doprecyzuje, czy z tym Dopplerem chodzi już o samo mierzenie tętna płodu (FHR), czy dopiero z słuchaniem, a może oglądaniem w kolorach?
W niedziele mam usg 2d, jedni mowia ze to moj 5tydz inni ze 6tydz. Okres mialam 4czerwca wiec wychodzi mi ze 6ale juz sama nie wiem. Oczytalam sie aby nie sluchac bicia serca bo to moze zaszkodzic dziecku, czy to prawda?
Czy w ogole skan w tak wczesnej ciazy jest bezpieczny?
Nie chcesz zdać się na lekarza? Poważnie myślisz o tym, aby powiedzieć, że nie zgadzasz się na monitoring tętna?
Żaden lekarz nigdy mnie nie pytał o zgodę ani o chęć posłuchania serca - to oni decydowali, czego i gdzie szukają, jakiej sondy używają, jakie zdjęcia drukują itd. Ze swoimi czterema ciążami zgłaszałam się na pierwsze USG w 4-5 tygodniu ciąży i zwykle aż do usłyszenia serca miałam USG co tydzień (w bieżącej ciąży tętno było widać dopiero na trzeciej wizycie po skończonych 7tc).

Dla jednego z ginekologów, u którego byłam, w bardzo wczesnej ciąży tętno dziecka jest ważne, bo przy nieodpowiednim włącza leki. Ale takich lekarzy jest mało...
 
reklama
Do góry