reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sluchac serduszko czy nie?

Mami27

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
48
W niedziele mam usg 2d, jedni mowia ze to moj 5tydz inni ze 6tydz. Okres mialam 4czerwca wiec wychodzi mi ze 6ale juz sama nie wiem. Oczytalam sie aby nie sluchac bicia serca bo to moze zaszkodzic dziecku, czy to prawda?
Czy w ogole skan w tak wczesnej ciazy jest bezpieczny?
 
reklama
Skończyłam studia medyczne i mogę tylko potwierdzić, że fale dopplera powodują podwyższenie temperatury zarodka. Samo usg i oglądanie przepływów nie jest w żadnym stopniu szkodliwe ale "słuchanie serduszka do 8 tc" już tak. Najlepiej posłuchać serduszka dopiero na usg prenatalnym, kiedy zarodek jest już duży a dodatkowo zaczyna się tworzyć łożysko z kosmówki.
 
reklama
Skończyłam studia medyczne i mogę tylko potwierdzić, że fale dopplera powodują podwyższenie temperatury zarodka. Samo usg i oglądanie przepływów nie jest w żadnym stopniu szkodliwe ale "słuchanie serduszka do 8 tc" już tak. Najlepiej posłuchać serduszka dopiero na usg prenatalnym, kiedy zarodek jest już duży a dodatkowo zaczyna się tworzyć łożysko z kosmówki.

O dokładnie tak. Oglądać na monitorze można do woli, ale lepiej jest nie słuchać go przez dopplera na tak wczesnym etapie. Każdy lekarz mi to mówił i nigdy na początku ciąży nie słuchałam bicia serca zarodka.
 
W niedziele mam usg 2d, jedni mowia ze to moj 5tydz inni ze 6tydz. Okres mialam 4czerwca wiec wychodzi mi ze 6ale juz sama nie wiem. Oczytalam sie aby nie sluchac bicia serca bo to moze zaszkodzic dziecku, czy to prawda?
Czy w ogole skan w tak wczesnej ciazy jest bezpieczny?
Czy z dzieckiem wszystko ok? Czy badanie miało wpływ?
 
Czy z dzieckiem wszystko ok? Czy badanie miało wpływ?

No teraz niby są takie zalecenia żeby nie słuchać. Natomiast przez lata ich nie było i na pewno nie wszystkie ciąże były stracone.

Ja np. w 2011 i w 2015 słuchałam bicia serca około 6 tygodnia ciąży i z dziećmi wszystko super.

No ale w 2023 dopiero na prenatalnych po 11 tygodniu ciąży i też okej 🤷‍♀️
 
No teraz niby są takie zalecenia żeby nie słuchać. Natomiast przez lata ich nie było i na pewno nie wszystkie ciąże były stracone.

Ja np. w 2011 i w 2015 słuchałam bicia serca około 6 tygodnia ciąży i z dziećmi wszystko super.

No ale w 2023 dopiero na prenatalnych po 11 tygodniu ciąży i też okej 🤷‍♀️
Co lekarz i co ciąża to inne zalecenia. W sumie jak się robi badania to by się oczekiwało że są one bezpieczne, a nie nagle zmiana stanowiska po kilku latach. Ale cieszę się że dzieci, które miały robione to badanie we wczesnej ciąży są zdrowe. Daje Pani nadzieję. Dziękuję i życze zdrówka.
 
Co lekarz i co ciąża to inne zalecenia. W sumie jak się robi badania to by się oczekiwało że są one bezpieczne, a nie nagle zmiana stanowiska po kilku latach. Ale cieszę się że dzieci, które miały robione to badanie we wczesnej ciąży są zdrowe. Daje Pani nadzieję. Dziękuję i życze zdrówka.
No kiedyś robiono lobotomię albo prądy elektryczne na leczenie np autyzmu. I też ludzie oczekiwali, że to bezpieczne. 🤣 Nauka i medycyna idą do przodu.
 
Ja słuchałam bicia serca na wizycie 6t+3d i dziecko urodziło się zdrowe
Ja słuchałam i córka ma autyzm i padaczkę. 🙃 Fakt, że komuś się urodziło zdrowe nie zaprzecza temu, że Doppler podgrzewa zarodek i zwiększa ryzyko poronienia. Jak płód jest chory albo organizm osłabiony albo ciąża wysokiego ryzyka, to może się to skończyć tragicznie. Po co ryzykować? Skoro można poczekać i posłuchać bezpiecznie później.
 
reklama
Ja słuchałam i córka ma autyzm i padaczkę. 🙃 Fakt, że komuś się urodziło zdrowe nie zaprzecza temu, że Doppler podgrzewa zarodek i zwiększa ryzyko poronienia. Jak płód jest chory albo organizm osłabiony albo ciąża wysokiego ryzyka, to może się to skończyć tragicznie. Po co ryzykować? Skoro można poczekać i posłuchać bezpiecznie później.
ale ja nie napisałam, że to jest nieszkodliwe, napisałam tylko jak to wyglądało u mnie ;)
Ja dopiero po tej wizycie usłyszałam o tym, że to może być szkodliwe i trochę się martwiłam, ale na szczęście nic się nie stało w naszym przypadku
 
Do góry