reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz po odstawieniu antykoncepcji

D

Deleted member 181275

Gość
Witam. Czy orientuje się któraś z was kochane jak to jest po odstawieniu tabletek? Brałam je ledwo 7 dni i odstawiłam bo czułam się bardzo źle i nie dałam rady brać dalej, okropne bóle macicy, jajników, silne migreny dzień w dzień. Jestem po odstawieniu tabletek już 10 dni. I dzisiaj wystąpił u mnie bardzo bardzo gęst śluz, nie zabezpieczam się dodatkowo. Dostałam tabletki na uregulowanie cyklu, brak miesiączek, był problem z ustaleniem kiedy właśnie wypada owulacja i było ciężko z trafieniem w nią. :( ten śluz może ( ale nie musi ) wskazywać na owulacje? Czy po prostu jajniki na nowo pracują?
 
reklama
Ciężko powiedzieć, czasami trzeba przetestować kilka rodzajów tabletek żeby dopasować, idź do lekarza, napewno spróbuje przepisać ci coś innego
 
Zastanawiam sie czemu cie bolaly jajniki skoro ich praca byla wygaszona hmm . nie slyszalam o tym ale wiem A to o jakim bolu glowy piszesz. Jesli mialas wczesniej b. Nieregularne cykle to duze prawdopodobienstwo ze dalej tak bedzie po odstawieniu predzej czy pozniej . tabletki anty tylko maskuja problem . warto zrobic badania hormonow i starac sie znalezc problem wpierw. a teraz po tej burzy ( bralas tylko 7 dni) organizM stara sie pewnie wrócić do 'swojej' normy a to u niektorych trwa pare tyg a u innych miesiecy bez dodatkowych hormonow. Z reszta kazdy przypadek moze byc inny bo to zalezy jak organizm sobie radzi. Niektorym wziecie hormonow na miesoac ..2 i ich odstawienie szybko pomoglo zajsc w ciaze ale to zalezy od czalowieka. I tak ..sluz rozciagliwy..czy przezroczysty oznaczalby ze jajniki pracuja. Radzilabym obserwacje wlasnego organizmu w nast.czasie zanim wprowadzone zostana nast. Hormony. Chyba ze bardzo sie niecierpliwisz badz czas nagli.
Moja znajoma cale zycie miala mega nieregularne okresy ..co 60 dni..skape..bardziej obfite..zaszla 2 razy w ciaze tyle ze sie nie starala a po prostu czula ze bedzie ciężko.postabowili sie nie zabezpieczac przazezerwatywa takze z pierwszym jak obliczyla to jakos po 1.5 a 2 pare miesiecy . hormonow nie brala . i zdarzaly jej sie plamienia przed okresem
 
Zastanawiam sie czemu cie bolaly jajniki skoro ich praca byla wygaszona hmm . nie slyszalam o tym ale wiem A to o jakim bolu glowy piszesz. Jesli mialas wczesniej b. Nieregularne cykle to duze prawdopodobienstwo ze dalej tak bedzie po odstawieniu predzej czy pozniej . tabletki anty tylko maskuja problem . warto zrobic badania hormonow i starac sie znalezc problem wpierw. a teraz po tej burzy ( bralas tylko 7 dni) organizM stara sie pewnie wrócić do 'swojej' normy a to u niektorych trwa pare tyg a u innych miesiecy bez dodatkowych hormonow. Z reszta kazdy przypadek moze byc inny bo to zalezy jak organizm sobie radzi. Niektorym wziecie hormonow na miesoac ..2 i ich odstawienie szybko pomoglo zajsc w ciaze ale to zalezy od czalowieka. I tak ..sluz rozciagliwy..czy przezroczysty oznaczalby ze jajniki pracuja. Radzilabym obserwacje wlasnego organizmu w nast.czasie zanim wprowadzone zostana nast. Hormony. Chyba ze bardzo sie niecierpliwisz badz czas nagli.
Moja znajoma cale zycie miala mega nieregularne okresy ..co 60 dni..skape..bardziej obfite..zaszla 2 razy w ciaze tyle ze sie nie starala a po prostu czula ze bedzie ciężko.postabowili sie nie zabezpieczac przazezerwatywa takze z pierwszym jak obliczyla to jakos po 1.5 a 2 pare miesiecy . hormonow nie brala . i zdarzaly jej sie plamienia przed okresem
Właśnie tarczyca nie pracuje tak jak powinna i biore leki, a męczyło mnie już to, że nie mam w ogóle okresu, cykle prawie 100 dniowe. I jajniki w niewielkim stopniu pokazują zespół policystycznych jajników, ale jako tako owulacje mam ale właśnie jest jak chce bo mam różnie. Podobno z tego co słyszałam takie bóle jajników przy antykoncepcji ale nie chce wprowadzić w błąd oznaczają, że przystosowują się do hormonów i do innej pracy bo jednak antykoncepcja usypia owulacje i jest zupełnie inna praca jajników. Ale miałam silne bóle jak przy okresie, a swój okres mam bardzo bolesny, prawdopodobnie przez wade macicy, bo mam macice dwurożną i czasami objawem są bolesne okresy. Cały czas podczas tych 7 dni byłam na przeciwbólowych tabletkach. I po ok 3-4 dniach dostałam krwawienie z odstawienia i śluz taki jaki miałam przed tabletkami wraca taki sam i właśnie się zastanawiam jak to z płodnością będzie, czy od razu i owulacja była czy będzie.
 

Podobne tematy

D
Odpowiedzi
14
Wyświetleń
7 tys
Deleted member 181275
D
Do góry