reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz, szyjka, temperatura

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

alicjas0909

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Luty 2009
Postów
35
Witam,
w Interencie jest wiele porad na temat badania szyjki macicy i sluzu, ale nikt jakoś nie napisze wprost jak to zrobić :-) Prosze o pomoc dziewczyny, ktore w ten sposób badają swój cykl. Jak odnaleźć szyjke macicy i jak poznać, że to to? czy śluz też badamy z szyjki, czy po prostu z pochwy i jak rozpoznać ten płodny. Ja mam w całym cyklu upławy, lekarz powiedział że jestem zdrowai po prostu niektóre kobiety mają więcej sluzu a inne prawie wcale. Co oznacza jeśli śluz ma białe grudki?

Bardzo prosiła doświadczone osoby o więcej technicznych szczegółów z zakresu badania szyjki i sluzu :-)
 
reklama
Szyjki nie badam wiec nie pomoge

Co do sluzu: kilka rzeczy
1. Badaj kilka razy dziennie. Najlepiej po dlugim czasie "nie siusiania". Dobrze obserwowac sluz rano, po wstaniu z lozka

2. 24 godziny po stosunku na sluz nie patrz gdyz bedzie on czesto przypominal sluz plodny.

3. Sluz badasz w pochwie lub nawet na zewnetrznych wargach sromowych. Mozesz obserwowac go wzrokowo (gdy zewnetrznie) lub kladajac paluszka. Mozna tez na bielizmie rozpoznac czy jest sluz i jaki on jest. Niektore kobiety uzywaja lustereczka zeby sie przyjrzec sluzowi w pochwie. W dni nieplodne szyjka macicy jest niejako zaczopowana gestym sluzem - jest to widoczne golym okiem

3. Sluz plodny to taki ktory ma przynajmniej jedna ceche: jest przezroczysty, ciagnacy, wodnisty, przypominajacy bialko kurze. Ja osobiscie mam tylko wodnisty w dni plodne. Sama sie nauczysz po kilku cyklach dostrzegac jaki u Ciebie jest ten sluz plodny. Czasem kobiety nie maja typowo ksiazkowego wygladu - wtedy kazda zmiana w sluzie w porownaniu do tego po miesiaczec lub po owu nalezy uznac za plodny.

4. Sluz w ktorym sa bialy grudki - zglos sie do lekarza bo zwykle swiadczy o infekcji. Sluz bialy jest ok gdy jest nieplodny, ale musi byc jak mleczko gladki, nie z grudkami


I to tyle. Jak masz wiecej pytan to wal
 
Ostatnia edycja:
Dzięki wielkie za odpowiedź - bardzo konkretna :-) Dopiero zaczynam badać śluz więc będą zapisywać co i jak i mam nadzieje, że po kilku cyklach to opanuje :) Do gina idę w lipcu to zobacze co powie.
Napisz jeszcze jak robi się te paski z inforamcją o dniu cyklu.
 
Te paski- suwaczki....jak klikniesz na którykolwiek to powinna się otworzyć ta stronka. Lilypie : Third Birthday ticker poprostu wpisz ten adres który podałam.
Tam na tej stronce będziesz miała wyszczególnione suwaczki....wybierz Trying to Conceive i kategorię w której mieści się długość twojego cyklu....
Wybierasz czy ma być fuul size czy mini...potem wybierasz wygląd suwaczka...potem marker....wpisujesz datę ostatniej miesiączki i długośc cyklu i gotowe...
Potem kopiujesz kod BBCcode...jeśli się nie mylę i w ustawieniach wklejasz go w podpisie....
To tyle...:)

A jeśli chodzi o szyjkę...badasz ją wkładając 1-2 palce do środka....i to na co natrafisz takie zaokrąglone coś to ona.:tak: W dni nieplodne jest nisko i twrada i ją dosięgniesz...w dni płodne zacznie się przesuwać ku górze i być bardziej miękka...wilgotna....zobaczysz różnice jak będziesz badała regularnie...Najlepiej wieczorem.
Pozdrawiam
 
TUTAJ znajdziesz wiele przydatnych informacji o samobadaniu szyjki. Podczas samobadania możesz tez pobrac śluz szyjowy i dokonac oceny sluzu, korzystając z tych samych kryteriow co podczas oceny śluzu zewnętrznego.
Co do badania sluzu zewnętrznego to nie zgodze się z przedmówczyniami. Śluz badasz tylko przy pomocy papieru toaletowego przed każdym oddaniem moczu przesuwając papierem po wargach sromowych. Nigdy nie badasz go palcami ani na bieliźnie. aby odróznić sluz od nasienia i stałej wydzieliny wystarczy wykonać test szklankowy. Śluz z woda w szklance się nie zmiesza - zostanie w jednym widocznym w wodzie kawałku a nasienie, czy stala wydzielina w wodzie się rozpuści.
Obraz sluzu moga zakłócić wkładki higieniczne, dlatego nauczyciele metod rozpoznawania płodności odradzają takie wynalazki. Ponadto oprócz śluzu warto zwrócić uwage na takie odczucia jak sucho, wilgotno, czy mokro pojawiające się w ciągu dnia. Zawsze notuje się najbardziej płodne cechy jakie zaobserwował sie w ciągu dnia, chocby pojawiły się tylko na chwilę. Na koniec rada: jeśli chcesz się dowiedziec czegoś więcej o rozpoznawaniu płodności kup podręcznik, tam wszystko jest pięknie opisane, często ze zdjęciami. To nieduzy wydatek a wiedza przyda się nie tylko do starań o potomka.
Pozdrawiam i zapraszam do nauki rozpoznawania płodności.
 
Irlandia

To co podajesz jest ksiazkowa prawda.
Ale ja tam po bieliznie zawsze widze jaki jest sluz. Nie zgodze sie tez ze nie nalezy palcami wyczuwac - u mnie dziala. Nie wiem jak u innych kobitek.

Z tym testem szlankowym nie slyszalam - niezle. Troche malo praktyczne, ale metoda jak kazda inna. Dobrze wiedziec
 
Te paski- suwaczki....jak klikniesz na którykolwiek to powinna się otworzyć ta stronka. Lilypie : Third Birthday ticker poprostu wpisz ten adres który podałam.
Tam na tej stronce będziesz miała wyszczególnione suwaczki....wybierz Trying to Conceive i kategorię w której mieści się długość twojego cyklu....
Wybierasz czy ma być fuul size czy mini...potem wybierasz wygląd suwaczka...potem marker....wpisujesz datę ostatniej miesiączki i długośc cyklu i gotowe...
Potem kopiujesz kod BBCcode...jeśli się nie mylę i w ustawieniach wklejasz go w podpisie....
To tyle...:)

Pierwszy raz ktoś tak dokładnie wytłumaczył mi jak wstawić suwaczek, dzięki:-)Mam nadzieję, że widać dwa zsuwaczki
 
reklama
Nie ma za co...;-)
Z wklejaniem też miałam problem na poczatku...
Ale jak wejdziesz w Ustawienia...a potem klikniesz na Edytuj Sygnaturę...to pojawi się okno takie same jak piszesz posta na forum...wklej ten kod suwaczka w to okienko i na końcu kliknij w wyślij/zatwierdz Sygnaturę...
Powodzenia...

Dobranoc....ja już też uciekam
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry