reklama

słyszalne bicie serca

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez sylwiap26, 18 Sierpień 2009.

1. sylwiap26

sylwiap26 Zaciekawiona BB

Hej orientujecie się w którym tyg. ciąży można usłyszeć bicie serca maluszka przykładająć ucho do brzucha?

2. kbetina

kbetina Fanka BB :)

Przykładając ucho do brzuszka to nie uda Ci się usłyszeć bicia serduszka Twojego dziecka. Serce dziecka można usłyszeć podczas USG jeśli aparat jest wyposażony w głośnik albo poprzez specjalne urządzenie do kontroli tętna płodu, stosowanym w szpitalach i na szkołach rodzenia, lub przy badaniu KTG w szpitalu.

3. reklama
  4. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Można ...

ok. 30 tyg. - przynajmniej tak twierdzi mój Dżin.

5. kbetina

kbetina Fanka BB :)

usilnie w ciązy próbowałam usłyszeć serduszko mojej Patrycji przez steposkop i nic nie usłysałam poza szmerami i ruchami;-)

6. malena81

malena81 mamusia październikowa 08

Ja dokładnie tak samo :-)

Mój Tata też twierdzi, że słyszał jak ja byłam w brzuszku...
    Może chciał słyszeć :-)

7. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Bo nikt nie powiedział, że usłyszeć jest łatwo :)

Nawet detektor tetna płodu czasem wysiada, zalezy od ułożenia i przekaźnika jakim są wody płodowe :)

8. caramelek

caramelek Początkująca w BB

Witam wszystkich.
    W zeszlym tygodniu kupilismy takie fajne urzadzonko do podsluchiwania malenstwa, fajna sprawa. Jestem teraz w 24 tygodniu i juz slyszalam serduszko i te potezne kopniaki ktorych az tak bardzo "na sucho" nie czulam. Podobno tez nie mozna sie przejmowac gdy nie slychac maluszka bo moze sie odwrocil tylko sprobowac ponownie po jakims czasie...musze stwierdzic ze bardzo to ekscytujace a usypia jak nic innego:) :-D

9. agus_kula

agus_kula Mama Emilki:***

Zgadzam się:-):-) Mojemu Tomkowi udało się parę razy wysłuchać bicia serduszka naszej Emilki przykładając ucho do mojego brzuszka:-D:-D:-D Fakt faktem nie za każdym razem bo zależy to od ułożenia dzidzi ale jest to możliwe.

10. reklama
  11. kochanagatka

kochanagatka Zaciekawiona BB

Jest to możliwe, ale łatwiej jest poczuć bicie serduszka maleństwa, przykładając rękę do brzuszka. Nam się udawało z Zosią! :-D

Polecam Muflino dla małych zwierzaków...

Poleć forum