reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słyszalne tętno

zagadka90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2017
Postów
52
Witam.

Żoną jest w 19 tygodniu ciazy. Ona sama, jak również ja wyczuwam już ruchy Dziecka po przełożeniu ucha do brzuszka.

Mam pytanie do wszystkich zorientowanych. Oprócz samych ruchów,ewidentnie słyszę puls, tętno Żony w brzuchu. Nie jest to na pewno bicie serca Dziecka, bo to bije znacznie szybciej. Poza tym są chwilę, kiedy pulsujący brzuch widać gołym okiem, tj nie trzeba przykładać ucha,aby to poczuć. Dodam ,że Żona boryka się z wysokim pulsem (bywa w okolicach "setki" ,ciśnienie w normie) i zdiagnozowano u Niej anemie. Przyjmuje żelazo i kwas foliowy.

Pozdrawiam.
 
reklama
Witam, dla własnego spokoju i dobra maluszka pojechałabym na IP. Absolutnie nic nie sugeruje, że coś się dzieje, ale lepiej jak zbada żonę specjalista. Dodam, że tętno płodu jest dużo wyższe niż u osoby dorosłej.
 
Ja w obu ciążach z plusem miałam podobnie, pare razy nawet kolo 140, ale w ciąży puls do 120 uznaje się za "w normie" przynajmniej tak mi mówiła moja ginekolog. Generalnie większość kobiet w ciąży ma wyższy puls i do puki żona z tym plusem dobrze się czuje to nic się nie dzieje. A jeżeli chodzi o to co słyszeliście to może to były przepływy pepowinowe? Ja bym się w tym nie doszukiwała niczego niebezpiecznego ale jeżeli was to niepokoi to zapytajcie o to ginekologa :)
 
Kompletnie się na tym nie znam . W każdym razie wygląda to tak, ze jak przyłoże ucho do brzuszka, to ewidentnie ,oprócz ruchów Dzidziusia,wyczuwam "pulsowanie" , "tetnienie" . I to mnie martwi. Jak wspomniałem Żoną ma anemie . Jest osoba szczupła . Przed ciaza ważyła około 48-49 kg przy wzroście około 163 cm . Na początku ciazy ,co prawda,nie wymiotowala ,ale nie miała apetytu i straciła 4 kg . Jej waga spadła do 45 kg, w tej chwili -19 tydzień - waży 50,4 kg. Była z wysokim plusem u kardiologa ale i echo serca i ekg wyszło ok. N8e wiem czy jest się czym martwić. W sieci sie naczytałem się o tetniakach itp.
 
Kompletnie się na tym nie znam . W każdym razie wygląda to tak, ze jak przyłoże ucho do brzuszka, to ewidentnie ,oprócz ruchów Dzidziusia,wyczuwam "pulsowanie" , "tetnienie" . I to mnie martwi. Jak wspomniałem Żoną ma anemie . Jest osoba szczupła . Przed ciaza ważyła około 48-49 kg przy wzroście około 163 cm . Na początku ciazy ,co prawda,nie wymiotowala ,ale nie miała apetytu i straciła 4 kg . Jej waga spadła do 45 kg, w tej chwili -19 tydzień - waży 50,4 kg. Była z wysokim plusem u kardiologa ale i echo serca i ekg wyszło ok. N8e wiem czy jest się czym martwić. W sieci sie naczytałem się o tetniakach itp.
Ja też odwiedzałam kardiologa ( chociaż z innego powodu) i on mi wyjaśnił że krwioobieg obsługuje teraz dwie osoby wiec często się zdaza tak że ciężarne mają wyższy puls. Anemię tez miałam w obu ciążach i jest ona bardzo częsta u ciężarnych. Choć Twoja żona rzeczywiście jest bardzo szczupła. Ale jeżeli maluszek rośnie prawidłowo i Twoja żona normalnie juz przybiera na wadze to myślę że nie ma powodu do niepokoju. Jeżeli cokolwiek Was niepokoi, to nie ma co się stresować tylko umówcie się wcześniej do ginekologa i zadajcie niepokojące pytania. A to pulsowanie to może być serce maluszka (bije prawie 2 razy szybciej niż serce doroslego) - może akurat jest tak ułożony ze je wyraźnie slychac. Albo przepływy pepowinowe- choć nie wiem czy jest możliwe żeby je słyszeć tylko przykładając głowę do brzucha. Nie nakrecajcie się nie potrzebnie tylko zróbcie usg :)
 
Do góry