reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaczki a plec dziecka

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hm...,moze to krewka pulsuje, ja miałam takie kilanie w zeszłym tygodniu pod cycuszkami i pod sercem,śmieszne takie,ale myśle, ze to był przepływ krwi. Maleńswo powiększa sobie mieszkanko i to wszystko musi sie prawidłowo ukrwić:) A moze maleństwo ma dłuuuugie paluchy i Cię zaczepia.Chociaż to troche za wysoko. Jak juz pisałam, ja maleństwo czuję jeszcze bardzo nisko (19 tydz).Dzisiaj jest wyjątkowo spokojne. Najbardziej sie cieszy i "hałzuje" jak odwiedzam forum albo zjem obiadek, wtey się położe i czuję jak skacze,ale jeszcze nie widzę-mam bebonek, więc jeszcze trochę:)
Bużki!
 
reklama
Nie wiem ja już wtedy też miałam podobne odczucia właśnie na wysokości pępka tylko bardziej z boku, wydawało mi się, że to dzidzia ale teraz nie wiem czy tak było - niesądze czułam zbyt mocno czasem było to wręcz dokuczliwe, a dzidzia jeszcze malutka nie ma aż tyle siły. Od kąd zobaczyłam jak moje maleństwo się wypychało (jakieś 2tyg temu) i było widać albo główke albo pupe - bo to było coś sporawego, to wiem kiedy czuje dzidzie a kiedy to co innego. Narazie jest to delikatne jakby łachotanie od wewnątrz jak wypycha albo takie pyknięcia jak próbuje kopać ;)
Już nie długo nie będziesz mieć wątpliwości :)
 
właśnie śmieszcze jest teraz to, że jak położe ręke na piersi to nie czuje swojego serca, a brzuszek aż tetni życiem :laugh:
 
fajnie;) ja czuje to "cos" po lewej str pepka tez wydaje mi sie ze to za wysoko ale czekam cierpliwie to dopiero poczatek 15 tygodnia;) moze dzis w swojego tatusia imieniki;):)kto wie zjem placuszek i bede czekala;):)
kazda kobitka czuje to w innym czesie - w kiazkach pisze ze ok 18 - 22 tygodnia mozna poczuc dopiero piersze ruchy
 
Zgadza się, każda kobitka czuje je inaczej i w różnych okreach ciąży. Doświadczone mamuśki mówią, ze jeszcze będziemy prosiły maleństwo by poszło haśku.Pewnie tak, ale na razie to też czekam kiedy zacznie "hałzować":)
 
Dlaczego Irlandia? To baaaaaardzo długa historia. Jeszcze z czasów, gdy chodziłam do liceum... ;D A mówiąc szczerze to nigdy tam nie byłam. Mieszkam w Polsce, pod Łodzią w małum miasteczku. Gdyby nie net to umarłabym z nudów i nie poznała Was. Ale zazdroszczę Wam tych ruchów. Ja mam dziś twardy brzuch i kiepsko się czuję. Trochę wstałam, żeby sprawdzić pocztę i zajrzeć na forum ale pewnie zaraz znów polegnę. I chyba się przeziębiłam. :(
A jesli chodzi o jedzonko to wszystko jest dla ludzi, a tym bardziej dla ciężarówek. Tylko z umiarem! Osobiście jestem przeciwniczką suplementacji witaminami w "normalnym" stanie, ale teraz to co innego. Pracuje w aptece, ale jako pacjentka słucham lekarzy i sama nie dobieram nawet witamin na ciążę.
Znów długo i raczej nie na temat... Ale ruchów to Wam zazdroszczę... ;D
 
moj tata od pol roku jest w irlandii i dlatego tak zapytalam:)
co do witamin to jestem za - ja nawet nie pilabym herbaty ziolowej gdybym nie zapytala lekarza czy to napewno nie zaszkodzi malcowi
 
Dobrze Dominiko! Z tego wynika,ze jutro zacznie jesteś pod koniec 15 tygodnia i zacznie Ci się 16 tydzień:)
Co do witamin, to mój lekarz też nie jest za braniem jakichkolwiek dodatkowych witamin, te które pozeram w owocach i warzywach wystarczą. Mój maz cały czas mi mówi,ze koleżanka w pracy bierze, że to czy tamto ale na ostatniej wizycie spytał lekarza o zażywanie witamin już nie nalega. Ach Ci mężczyżni! ??????
 
reklama
lidijka a nie jest tak ze jutro zaczne wlasnie 15 tydzien?? ja juz sama nie wiem:)14 week to 14 tygodni;) a co tam

ja mimo wszytko jem prenatal bo zawsze czulam ze mam za malo witamin nigdy o to nie dbalam by az tak sie dobrze odzywiac;( oczywiscie skonsultowalam to z moim lekarzem napisal mi 3 nazwy witamin dla kobiet w ciazy ja wybralam prenatal i czuje sie ok moja siostra brala przez cala cize i okres karmienie (nie caly bo karmila 3 lata;):)) jakos mam spokojniejsze sumienie jak jem te witaminki
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry