reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Smaczki inne niż mleczko

tab

Isiowa mama
Miasto
Toruń
Rozwiązania
0
W książeczce zdrowia dziecka jeszcze w szpitalu wbili nam pieczątkę: "Zalecenia: dla matki karmiącej 500mg DHA dziennie, dla dziecka od 6 m.ż. do 3 r.ż. 150mg DHA dziennie". Ja łykam DHA, dzieć dostaje DHA, nie wiem co ta lekarka mogła mieć na myśli.

reklama

Karolina1983a

podwójna mamusia ;)
Miasto
Kalisz
Rozwiązania
0
benfica, ja dawałam Ali Omegamed, ale tylko przez 3 miesiące. Później się przerzuciłam na tran i cały czas go podaję.
Z lekarzem na temat Omegamed nie rozmawiałam, a tran pozwolił mi dawać codziennie, tylko ograniczyć odrobinę witaminę D.

rachell

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Czy jest tu jakiś Maluch, który nie tknie MM?
Mała właśnie z takich. W połowie marca idziemy na szczepienie, to wtedy podpytam pediatrę czy kaszka mleczna i jogurty wystarczą. Co Wy o tym myślicie?

I jeszcze jedno, do kiedy macie zalecenie, żeby podawać witaminę d3?

Suseł

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
rachell, moja pije mm. Myślę, że kaszki i jogurty to może być trochę mało, może jeszcze inny nabiał np. twarożki, kefiry, ser żółty. I może zwykłe mleko jeżeli nie ma ryzyka nietolerancji (moja je w żłobku zupy mleczne na zwykłym mleku). Podpytaj najlepiej lekarza.

maran-atha

Rozwiązania
0
rachell moja Ala nie chciała mm odkad skonczylam karmic piersia w 10 miesiacu jej zycia i dawałam jej ser zolty, serki, twarozki, budyn, jogurty, kaszki i bylo dobrze, nie piła mleka modyfikowanego. Dopiero krowie zaczela pic w postaci kakao na poczatku a pozniej juz i normalne i platki z mlekiem itp. ale to jej zasmakowalo jak miala ok.1,5 roku. Maja tez nie chce mm wiec póki co jeszcz karmie ja piersia... ale po za piersia je sery zolte i twarogi, jogurty, budyn, serki twarozkowe itp. Jak nabial dajesz to nie musi pic mm.

GosiaLew

Rozwiązania
0
Czy jest tu jakiś Maluch, który nie tknie MM?
Mała właśnie z takich. W połowie marca idziemy na szczepienie, to wtedy podpytam pediatrę czy kaszka mleczna i jogurty wystarczą. Co Wy o tym myślicie?

I jeszcze jedno, do kiedy macie zalecenie, żeby podawać witaminę d3?
Jeśli chcesz podawać mleko modyfikowane spróbuj może jakięś smakowe typu bebiko bananowe albo nestle waniliowe lub z miodem.

My mamy wit d3 już nie podawać wg lekarki, ale ja sobie obliczyłam ile moje dziecko dostaje w mleku modyfikowanym i wyszło mi trochę za mało, ale podaje juwit multi a tam jest d3 wiec już samych kapsułek nie daję.

clauditka

Miasto
Gouda
Rozwiązania
0
My mamy wit d3 już nie podawać wg lekarki, ale ja sobie obliczyłam ile moje dziecko dostaje w mleku modyfikowanym i wyszło mi trochę za mało, ale podaje juwit multi a tam jest d3 wiec już samych kapsułek nie daję.
Gosia mogłabyś napisać jak to obliczasz?

poziomkowa

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
bobomama24 napisz prosze jaki tran podajesz maluszkowi, bo ja ostatanio w aptece pytałam i wszystkie miała powyzej 2 lat :baffled: a chciałabym małemu podawac, bo u nas juvit multi sie nie sprawdził, mały zwracał po nim a lepiej przyswaja owoce zamiast kropli ( np. dziennie potrafi banana zjesc i 2 kiwi:-))

edit:

dajecie dzieciaczkom juz normalne mleko? jak je podajecie, mieszkacie z mm?jaka dawke?
pytam, bo maly dostał się do żłobka a tam podaja zupy mleczne na zwyklym mleku ( nie mm) a moj mały mial i skaze białkową i jak cycoliłam to sama nie mogłam pic mleka ( mówie nawet o kawie z mlekiem) bo mial okropne wzdecia :shocked2:

Ostatnia edycja:
reklama

rachell

Rozwiązania
0
Gosia Lew, smakowe też nie przeszło.
Zastanawiam się nad kakao lub inką. Czy to można na mm robić?

Do góry