reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
hehe to szykuje sie obiad na słodko w niedziele :sorry:
na obiad będzie sharoma z pieczonymi ziemniaczkami i surówka z pekinki ale po obiedzie deser :))

Niunians mozna prosic o przepis? :-) mialam gdzies kiedys ale w takim balaganie ciezko cos znalezc
ja trochę zmieniam przepis bo wg mnie ten zwykły jest za słodki i spód robie z normalnego ciasta a nie z herbatników więc

ciasto
[FONT=&quot]- 25 dkg mąki
- 10 dkg margaryny
- 15 dkg cukru pudru
- 1 łyżeczka miodu
- 0,5 łyżeczki sody
- 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 jajko[/FONT]
Wszystkie składniki ciasta wymieszać, zagnieść, rozwałkować i rozłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. W piekarniku nagrzanym do 180o upiec podpiek ok. 20 minut. Wystudzić.
Na to masa budyniowa
[FONT=&quot]Ugotować 2 budynie z 0.5 l mleka 2 łyżkami cukru + dodać galaretkę cytrynową suchą. Wystudzić Zmiksować masło i dodawać po łyżce ostudzonego budyniu[/FONT]
wyłożyc na ciasto
ułożyć warstwe herbatników
na to masę z mleka skondensowanego słodzonego, które trzeba gotować 3 godziny albo kupić o razu mase krówkową
na to herbatniki
i dalej masa z śmietanki 30 % (400-500ml) [FONT=&quot]i 2 torebek śnieżki Gelwe ubić i Dodać rozpuszczoną w 3 łyżkach wody 1 łyżkę żelatyny.
wyłożyć na herbatniki
i na wierzch startą gorzką czekoladę
[/FONT] [FONT=&quot]
http://www.wielkiezarcie.com/zdjecie.php?id=64138&d=1
[/FONT]
 
na obiad będzie sharoma z pieczonymi ziemniaczkami i surówka z pekinki ale po obiedzie deser :))


ja trochę zmieniam przepis bo wg mnie ten zwykły jest za słodki i spód robie z normalnego ciasta a nie z herbatników więc

ciasto
[FONT=&quot]- 25 dkg mąki
- 10 dkg margaryny
- 15 dkg cukru pudru
- 1 łyżeczka miodu
- 0,5 łyżeczki sody
- 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 jajko[/FONT]
Wszystkie składniki ciasta wymieszać, zagnieść, rozwałkować i rozłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. W piekarniku nagrzanym do 180o upiec podpiek ok. 20 minut. Wystudzić.
Na to masa budyniowa
[FONT=&quot]Ugotować 2 budynie z 0.5 l mleka 2 łyżkami cukru + dodać galaretkę cytrynową suchą. Wystudzić Zmiksować masło i dodawać po łyżce ostudzonego budyniu[/FONT]
wyłożyc na ciasto
ułożyć warstwe herbatników
na to masę z mleka skondensowanego słodzonego, które trzeba gotować 3 godziny albo kupić o razu mase krówkową
na to herbatniki
i dalej masa z śmietanki 30 % (400-500ml) [FONT=&quot]i 2 torebek śnieżki Gelwe ubić i Dodać rozpuszczoną w 3 łyżkach wody 1 łyżkę żelatyny.
wyłożyć na herbatniki
i na wierzch startą gorzką czekoladę
[/FONT] [FONT=&quot]
http://www.wielkiezarcie.com/zdjecie.php?id=64138&d=1
[/FONT]
Co to jest sharoma?:eek:

A przepis brzmi smakowicie:tak:

Ja wlasnie zajadam sie makaronem na zimno wymieszanym z truskawkowym jogurtem.
A na obiad poszlam na latwizne i dzis serwuje pomidorowa(synek od 2 dni o nia sie upomina;-)) i nalesniki-chyba z musem jablkowym polane smietanka:-D
 
Co to jest sharoma?:eek:

A przepis brzmi smakowicie:tak:

Ja wlasnie zajadam sie makaronem na zimno wymieszanym z truskawkowym jogurtem.
A na obiad poszlam na latwizne i dzis serwuje pomidorowa(synek od 2 dni o nia sie upomina;-)) i nalesniki-chyba z musem jablkowym polane smietanka:-D

mniam ochote mam na nalesniki :)
a ja se zjem zaraz kremogen z truskawek mniamku :)
 
Co to jest sharoma?:eek:

A przepis brzmi smakowicie:tak:

Ja wlasnie zajadam sie makaronem na zimno wymieszanym z truskawkowym jogurtem.
A na obiad poszlam na latwizne i dzis serwuje pomidorowa(synek od 2 dni o nia sie upomina;-)) i nalesniki-chyba z musem jablkowym polane smietanka:-D
w sumie to kurczak albo inne mięso smażone w dużej ilości przypraw ja dokładam do tego duszone pieczarki, cebulkę i paprykę a na wierzch zasypuje żółtym serem
shoarma z kurczakiem i warzywami - shoarma, kurczakiem, warzywami
 
reklama
Do góry