reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smakowitości majówek:)

Przepis na jogurt z actimelka.

produkty:

mleko z folii bądź z butelki ( polecam butelkowe można w nim nastepnie przechowywać gotowy jogurt )
0,5 actimela

Wykonanie

Z butelki odlać troszke mleka, wlać pół actimela, wymieszać. Postawic w ciepłym pomieszczeniu, może to byc kuchnia, pokój. Ja trzymałam w pokoju. Po 24 godzinach jak juz zrobi się lekka konsystencja jogurtowa, czyli chociaż trochę zgęstnieje włożyć do lodówki i pic do woli ;)

Ps % mleka nie ma tutaj szczególnie dużej roli jak ktoś woli 3,2 można spokojnie, ja robiłam i wyszło równie pyszne :)

powodzenia :)
 

Załączniki

  • DSC_0085.jpg
    DSC_0085.jpg
    16,7 KB · Wyświetleń: 70
  • DSC_0090.jpg
    DSC_0090.jpg
    15 KB · Wyświetleń: 72
reklama
Dla tych które tak jak ja mają niepohamowaną potrzebę jedzenia słodyczy, proponuję zdrowe ciasto czekoladowe bez mąki i tłuszczu:

puszka fasoli czerwonej
3 jajka
3 łyżki mleka w proszku odtłuszczonego
2 łyżki kakao odtłuszczonego bez cukru
5 łyżek cukru brązowego ( umnie 15 tabletek stewii)
10 suszonych moreli
10 suszonych śliwek wędzonych
2 łyżki rodzynek
2 łyżki ziaren słonecznika (u mnie pokrojone migdały)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody


Fasole z puszki blendujemy lub przepuszczamy przez maszynkę do mięsa na gładkie puree. Śliwki i morele kroimy na paski, migdały na kawałki. Wszystkie składniki ciasta mieszamy dokładnie. Masę przekładamy do foremki(u mnie mała keksówka wyłożona papierem do pieczenia). Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i pieczemy 35 minut. Otwieramy piekarnik i studzimy ciasto.
 
Zupa marchewkowa curry -> tani, szybki i mega zdrowy pomysł na obiad. do ugotowania w 15 min :)
Sembo gwarantuje że się zakochacie w niej <3

Potrzeba :
1 litr bulionu z kurczaka lub warzywnego.
4 dość duże marchewki
1 duży ziemniak
1 cebula
2 łyżki curry łagodnego (ostre powoduje zgagę)
2 gałązki świeżej kolendry (koniecznie!!)

W bulionie gotujemy marchewki i ziemniaka do miękkości (im mniejsze kawałki tym szybciej się nam zupka ugotuje)
Na maśle podsmażamy cebulkę, gdy się zeszkli posypujemy curry i energicznie mieszamy, po 1 minucie gdy curry ładnie pachnie dolewamy odrobinę bulionu z garnka i zlewamy razem do reszty zupki. Wszystko traktujemy blenderem na gładką aksamitną zupę-krem. Przed podaniem posypujemy szczodrze kolendrą. Jest to niewyobrażalnie istotne gdyż aromat świeżej kolendry nadaje całej zupie sensu. nie wiem czy z kolendrą można w tej zupie przesadzić, nie polecam natomiast suszonej, nie daje ona żadnego efektu nie ważne jak wiele jej dodamy.
 
Aaeshe Reshte
zmodyfkowane na sposób europejski ;)

1 puszka szpinaku / 1/2 opakowania rozmrożonego szpinaku
1 puszka ciecierzycy
1 szklanka suszonej soczewicy
1 cebula
2 ząbki czosnku
1 puszka czarnej fasoli lub innej fasoli ale nie w pomodorach
1,5 l bulionu
makaron nitki
kwaśna śmietana
kolendra świeża
przyprawy: mięta suszona, curry, kurkuma

Do gotującego się bulionu dodać ciecierzyce, fasole i soczewice i ugotować do miękkości około 15 min. Na oliwie podsmażyć cebule i czosnek, zasypać łyżeczką curry, kurkumy i mięty, smażyć razem ok 1 min dodać do garnka. Po 15 min dodać szpinak i garść listków kolendry. Na koniec dodać makaron nitki i gotować aż wszystko zmięknie Można doprawić koperkiem i natka pietruszki. Zupa musi być gęsta jesli jest zbyt wodnista można zagęścić woda z mąką. Podawać należy przystrojona świeżą miętą i kolendrą z solidnym kleksem kwaśniej śmietany ;)
 
MURZYNEK Ekspresowy

1) Stopić 250 g masła lub margaryny - odstawić do ostygnięcia

2) Do miski przesiać:
- 2 szklanki mąki
- 4 łyżki kakao
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia

3) Ubić 3 jajka z 1 szklanką cukru i 1 cukrem waniliowym

4) Powoli dodać składniki sypkie, ostudzone masło i 1/2 szklanki wody. Do masy można dorzucić mielone migdały, rodzynki, orzechy... (ja zmieliłam migdały i orzechy laskowe - blenderem z ostrzem do lodu)

5) Wylać na formę i piec 50 min w 175 stopni C

MNIAM!!!!
 
reklama
Do góry