reklama

Smerfy

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez Katka, 23 Listopad 2005.

1. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

Wczoraj były Smerfy i nawet się wczułam w ich oglądanie.Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd się biorą nowe/male/niemowlaki Smerfy.Bo nie wiem...mhm i tam jest tylko papa Smerf, a nie ma mamy????????to jest bardzo poważne pytanie?Wiecie jak mnie Zuzia zapyta, to coś wymyślę, mam dużą wyobraźnię,ale czy twórcy tej bajki coś o tym wspomnieli??

2. Esia

Esia Fanka BB :)

Też mnie to zawsze intrygowało... No, ale nie zapominaj o Smerfetce - jednak chyba powinna być w notorycznej ciąży?

Ja nie natknęłam się nigdy na wyjaśnienie tajemnicy rozmnażania Smerfów - ani na inną samiczkę poza Smerfetką. To Ci dopiero wzorzec dla dzieci! Stu chłopa i ona jedna! ;)

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

rzeczywiscie.. spiaca krolewne od obcowania z 7 krasnoludkami wyzwolil i sprowadzil na sluszna droge ksiaze, a u smerfow..? degrengolada totalna! ja bym wystosowala pisemko do telewizora, coby zakazac emisji bajki sprzecznej z podstwowymi normami spolecznej egzystencji.

5. didi

didi Fanka BB :)

:)..nie wiem czy ogladalyscie ta bajke jak mozna bylo jeszcze i praktycznie ogladalo sie wieczorynki codziennie..:)..bo bylo sie w odpowiednim wieku..:)..ale smerfetke stworzyl Gargamel..:)..a co do smerfikow no to nie wiem..jak to z nimi..hehe:D..moze papa Smerf eksperymentuje ..albo Pracuj wystrugal je z derwka jak Jepeto Pinokia a Papa Smerf ozywil jak dobra wrozka??

6. Viola240

Viola240 Fanka BB :)

:laugh: :laugh: :laugh: dobre sobie :laugh: :laugh: :laugh:

7. Liriel

Liriel Fanka BB :)

Z tego co pamiętam oglądając Smerfy za młodu, to Smerfiki, a zwłaszcza Sasetka, mówiła do Gargamela Papciu Gargamelu...więc pewnie i je Gargamel stworzył...

8. minozka

minozka Fanka BB :)

Nikczemny Gargamel pierwotnie stworzył Smerfetkę, by sprowadziła kłopoty na wioskę. Jednak magia Papy Smerfa przemieniła ją w czarującego Smerfa, którego każdy adoruje.

9. idzia

idzia mama: X 2000; IV 2006

wiecie ze ja sie nigdy nad tym nie zastanawilam ? i dobrze ze moj 5-latek tez nie ... ;)

10. reklama
  11. marul

marul Gość

Za ONETem

"Smerfy" rysunkową historią loży masońskiej?

Popularny na całym świecie film rysunkowy "Smerfy" przedstawia w rzeczywistości lożę masońską - taką tezę postawił w opublikowanej we Włoszech rozprawie naukowej badacz religii Antonio Soro. O jego książce informuje włoska prasa.
    W rozprawie, zatytułowanej "Smerfy - prawdziwa wiedza i masoneria" Soro wyraził przekonanie, że o masońskim charakterze Smerfów świadczy przede wszystkim ich kolor niebieski - symbol niższych stopni wtajemniczenia w masonerii. Noszone przez sympatyczne, ale i nieznośne skrzaty białe czapeczki mają z kolei symbolizować dążenie do czystości, a czerwony beret Papy Smerfa - znak mistrza loży masońskiej.

Soro zwrócił uwagę także na to, że Smerfów - nie licząc Smerfetki - jest 99, czyli tyle ile stopni wtajemniczenia w niektórych lożach. Smerfetka zaś jest narzędziem w rękach odwiecznego wroga Smerfów - Gargamela, który jako niewtajemniczony chce wykraść niebieskim stworkom ich sekrety.

12. nikita33

nikita33 Fan(ka)

O cholipcia, teletubisie odpadają, bo podejrzane, smerfy też jakieś niepewne.... może by zrobić w takim razie jakąś listę bajek bez żadnych podtekstów.... bo jak się tak dobrze zastanowic, to w każdej coś podejrzanego się znajdze....

a co powiecie o kołysankach? "kochał ją król, kochał ją paź, kochali ją oboje
    i ona też kochała ich
    kochali się we troje..." ??? ??? ???
    to jedna z ulubionych kołysanek mojego dziecka, w dodatku śpiewana przez moich ulubionych artystów - Umer i Turnaua..... cóż, propagowanie sexu grupowego wśród dzieci... w porównaniu z tym smerfy - masoni to chyba mniejsze zło ;D....

pozdrawiam
    nikita

Poleć forum