reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

śmierć jednego z bliźniaków

bansikxd

KoChAm ;*
Dołączył(a)
20 Październik 2008
Postów
483
Miasto
Łódź
witam.
jestem mamą 2 miesiecznego synka. mój synek miał blizniaka ktoremu stanelo serduszko w 7tc. chciała bym sie dowiedziec czy ktos zna taki przypadek i czym moglo to byc spowodowane.
 
reklama
W pojedyńczej ciąży zdażają sie poronienia, a mnogiej też, zostaje jedno dziecko, drugie odchodzi i albo kobieta je roni, albo zarodek wchłania się. Myślę, że powody sa podobne jak w poronieniach. Podobno obumarcie jedego z blixniat w tak wczesnej ciąży jest dośc częste.
I wiem, że mimo iż drugie dziecko zyje i rozwija się, to strata boli.
 
moja corka Hania rowniez mialaby siostre lub braciszka,gdy tylko dowiedzialam sie o ciazy,pobieglam do lekarza na usg,okazalo sie,ze to wczesna ciaza,bo zaledwie 4 tc.
byly dwa pecherzyki,malutkie ale widoczne
na kolejne usg mialam przyjsc w 6tc.,i na nim okazalo sie,ze jest tylko jeden pecherzyk
lekarz powiedzial mi,ze tak sie zdarza
jednak w okresie gdy zaszlam w ciaze,mialam kobiece problemy i bylam na silnych antybiotykach i moze dlatego? nie wiem,ze wzgledu na wczesna ciaze lekarz wogole nie podjal tematu ze mna,a ja bylam na tyle w szoku,ze nie pytalam
 
Witam -16 i 25 kwietnia w TVP2 oglądałam film "Nie tylko dla pań: w łonie matki -ciąża mnoga". Tam byly wyjaśnione wszystkie zagrożenia i przebieg ciąż mnogich. Oglądałam ten program i myślalam ile zagrożen mnie omineło, ile zmartwień... jeszcze wtedy przez myśl mi nie przeszło, że moja kruszka odejdzie od nas.
Może dotrzesz do tego programu i znajdziesz odpowiedź na pytania które cię nurtują.
Pozdrawiam
 
Jestem w takiej ciązy - w 7myt tyg jedno serduszko przestalo bic, drugi dzidzius walczy, chociaz rozne przejscia mamy za soba a tyle tygodni jeszcze przed nami...
To byl blizniak jednojajowy, ciaza bylaby jednoowodniowa z wspolnym lozyskiem - bardzo ciezka do utrzymania.
Podobna taka sytuacja, kiedy jeden blizniak zamiera jest 1 na 8 ciaz, co stwierdza sie coraz czesciej dzieki coraz czestszym wczesnym usg. Jestem szczesliwa, ze jedna coreczka jest we mnie i mnie kopie i jak Bog da to za 16 tygodni bede ja trzymala zdrowa w rekach, ale zal po drugiej pzoostanie zawsze i mysli - co by bylo gdyby. Zastanawiam sie czy jak corce powiedziec o tej sytuacji potem, ja osobiscie mialabym myslowe i byloby mi szkoda. Pomyslcie - jakbyscie sie czuly widzac, ze ktos taki jak Wy - ciaza jednojajowa - czyli w zasadzie mozna powiedziec - klon - mogl byc, ale nie bedzie?
 
hej
ja bym nic dziecku nie mówiła bo bała bym sie,że bedzie sie czuło nieswoja z ta wiadomościa,albo ,ze zacznie sie obwiniać
zyczę powodzenia i szczęśliwego rozwiązania:-)
 
U mnie bylyby to bliznieta 2 jajowe, wiec inna sytuacja. Moj synek bedzie wiedzial ze przez pewien czas nie byl w brzuszku sam. Ale jak pisalam, u mnie sytuacja jest inna.
Ja strasznie przezylam, ze pecherzyk ma sie wchlonac, wiedzialam ze tak lepiej dla Witka, ale czulam sie przez kilka dni jak trumna dla mojego dziecka. Potem przeszlo, ale pamietam.
 
reklama
Bardzo wcześnie, 6 tydzień ciąży, w 7 na USG nie było już serduszka. Może nie zaczęło wogóle bic? Nie wiem.
Ale, może to wydawac się śmieszne, od poczatku ciąży wiedziałam, że jest ich 2, jak głaskałam brzuszek to odruchowo w myslach mówiłam żuczek i groszek. Tak jak wiedziałam że jestem w ciąży nim zrobiłam test. Wszyscy się śmiali, że próbuje się zauroczyc na bliźniaki, ale ja poprostu wiedziałam, chociaz myslałam, ze to takie działanie hormonów na psychikę. Okazało się że nie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry