reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smoczek do butelki

Dołączył(a)
29 Październik 2022
Postów
7
Witam,
Potrzebuję porady a pro po smoczka do butelki, ponieważ mój syn skończył niedawno rok i chciałabym powoli przestać karmić go piersią a zacząć karmić mlekiem modyfikowanym z butelki i stąd moje pytanie jaki rozmiar smoczka powinien być dla rocznego dziecka głównie chodzi mi o smoczek do butelki Avent z tego co szukałam to jest chyba 6 rozmiarów ale jest tak dziwnie opisany wiek że nie mogę się połapać który dla jakiego wieku.
Z góry dziękuję za pomoc :)
 
reklama
Witam,
Potrzebuję porady a pro po smoczka do butelki, ponieważ mój syn skończył niedawno rok i chciałabym powoli przestać karmić go piersią a zacząć karmić mlekiem modyfikowanym z butelki i stąd moje pytanie jaki rozmiar smoczka powinien być dla rocznego dziecka głównie chodzi mi o smoczek do butelki Avent z tego co szukałam to jest chyba 6 rozmiarów ale jest tak dziwnie opisany wiek że nie mogę się połapać który dla jakiego wieku.
Z góry dziękuję za pomoc :)
a nie mają podpisanych 12 + ? to by bylo idealne dla ponad rocznego dziecka, avent ma na prwno 0+, 1+, 6+ kojarze tez 18+ , jesli nie ma 12 to musicie chyba zaczac od 6+ ..
 
wiem i rozumiem, ale teoria nie zawsze idzie z praktyką ...moje dzieci piły/ją znacznie dluzej
Jezeli dziecko pilo z butli to inna sprawa. Ale nie powinno sie roczbiaka uczyć picia ze smoczka.

Roczne dziecko nie potrzebuje mm. Jezeli chcesz odstawić od piersi to odstawiaj, tylko zapewnij posiłko mleczbe w ciagu dnia. Jogurt, twarog itd.
Dziecko w tym wieku moze juz tez pic zarowno mleko krowie jak i roslinne. Nie ma potrzeby wprowadzac mm.
 
Dokladnie jak wyzej. Uczenie roczniaka picia ze smoczka to uwstecznienie. Szczegolnie, ze juz przy rozszerzaniu diety od poczatku powinien zaznajomic sie z otwartym kubkiem czy bidonem ze slomka.
 
Jezeli dziecko pilo z butli to inna sprawa. Ale nie powinno sie roczbiaka uczyć picia ze smoczka.

Roczne dziecko nie potrzebuje mm. Jezeli chcesz odstawić od piersi to odstawiaj, tylko zapewnij posiłko mleczbe w ciagu dnia. Jogurt, twarog itd.
Dziecko w tym wieku moze juz tez pic zarowno mleko krowie jak i roslinne. Nie ma potrzeby wprowadzac mm.
istotna uwaga moje pily z butli to tez dlatego przejscie na kubek u nas trudniejsze ale faktycznie jesli nigdy z butli nie pily to moze nie ma sensu butla.
z drugiej jednak strony pytanie bylo o smoczki a nie o sensownosc podawania butli ;)
 
Jezeli dziecko pilo z butli to inna sprawa. Ale nie powinno sie roczbiaka uczyć picia ze smoczka.

Roczne dziecko nie potrzebuje mm. Jezeli chcesz odstawić od piersi to odstawiaj, tylko zapewnij posiłko mleczbe w ciagu dnia. Jogurt, twarog itd.
Dziecko w tym wieku moze juz tez pic zarowno mleko krowie jak i roslinne. Nie ma potrzeby wprowadzac mm.
Łiiiłuuu łiiiiłuuuu policja? Loka znowu daje rady nie na temat łiiiłuuuu łiiiiłuuuu!
All That Nicksplat GIF by NickRewind
 
reklama
istotna uwaga moje pily z butli to tez dlatego przejscie na kubek u nas trudniejsze ale faktycznie jesli nigdy z butli nie pily to moze nie ma sensu butla.
z drugiej jednak strony pytanie bylo o smoczki a nie o sensownosc podawania butli ;)
Dobrze, odpowiem na pytanie o smoczek - zaden smoczek nie jest potrzebny.

Czy teraz jest dobrze?
 
Do góry