reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

smoczek/kubek niekapek/słomka

Dołączył(a)
5 Luty 2012
Postów
4
Miasto
Wodzisław Slaski, Katowice, Poland, Poland
Cześć dziewczyny!
Moja Marysia ma 14 miesięcy.
Uwielbia pić herbatkę ze swojej butelki ze smoczkiem.
zastanawiam się, kiedy powinnam przerzucić ją na kubek niekapek? słyszałam też, że można ze sposobem na słomkę sprobować.

Co polecacie?!?

Kiedy zaczynałyście uczyć samodzielnego karmienia swoje maleństwa?

MM
 
reklama
witam moje dziecko zaczeło pic z butelki ze słomka jak miala ok 16 miesiecy

kupilismy jej niekapek z tommee tippee i bardzo ładnie zaczela pic TO NYŁ NASZ PIERWSZY NIEKAPEK ZE SŁOMKA ---REWELACJA
TOMMEE TIPPEE BIDON TERMOIZOLUJĄCY NIEKAPEK 300ML (2086188255) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

po 2 miesiacach kupilismy jej drugi niekapek ze słomka równiez tej samej firmy (polecam sa extra naprawde nie lici z niego bo mamy np z LOVI i leci jak cholercia nic z niekapkiem nie ma wspolnego )
Z tego kubeczka dziecko juz musi umiec miec ten odruch ciagniecia jak przez słomke
bo ten kubeczek słomki nie posiada przez niego sie " ciagnie-wyciaga picie "
BIDON TOMMEE TIPPEE , TERMO 300 ml. (2089514949) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a teraz mamy niekapek ze słomka z AVENTU (ten najnowszy ) i jestesmy mega zadowoleni rowniez nic sie ie rozlewa
Kubek niekapek Avent ze słomką 2 kolory 340ml (2089862695) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
mielismy z Aventu niekape ten z ustnikiem (tez jakos tak od 12 miesiac ) ale soczki wylewały sie z niego strasznie "leciał "
 
a ten kubeczek fajnie uczy przygotowac dziecko na kubeczek ze słomka

my zaczynałysmy od niego od 12miesiaca

ma fajny taki kauczukowy ustnik -ale nie jest plastikowy tylko taka twardsza guma
TOMMEE TIPPEE KUBEK NIEKAPEK EXPLORA 6m+ (2099544190) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.




oj kubków i butelek mielismy ogrom :szok:

bo co wyszła jakas nowosc to musielismy to miec hehehe

nie lubimy jak dziecko ma 1 butelke i 1 kubek (od 0 do 3 lat ) hehehe
 
Co do jedzenia,to praktycznie "od początku" pozwalałam Amelce na samodzielne próbowanie jedzenia- łapkami,potem sztućcami.Teraz całkiem nieźle już sobie radzi zarowno z łyżką,jak i widelcem.Praktycznie juz jej nie karmię,czasem te kilka ostatnich łyżeczek,jak już się trochę znudzi jedzeniem samodzielnie,a jeszcze ma ochotę (bo jak nie to nie).
Jeśli idzie o kubeczki,u nas jakoś żaden nie wywołał zachwytu.Oprócz "zwykłego",z którego uwielbia pic.Oczywiście wtedy pod moją kontrolą,nalewam malutko na dno i ładnie sobie radzi.A na wyjścia nadal mamy buteleczkę,bo tak jej najwygodniej.Myślę,że może tego lata już da radę z normalną butelką "z dzióbkiem".Skoro i tak dostaje mleko na noc i rano z butelki,to co za sens nie dawac jej pić w ten sposób?No,ale to mój sposób,kazdy robi,jak uważa.
 
moja corcia jest jeszcze malutka,ale powoli wprowadzam jej obiadki i widze,ze jak przysuwam jej lyzeczke do buzi to ona chwyta ja i chce sama trafic,oczywiscie lapki cale wysmarowane obiadkiem,ale niech sie uczy,do czegos trzeba zaczac.Co do kubeczka,rowniez kupilam jej kubeczek niekapek firmy tommee tippee po 4m,ale nien potrafi z niego jeszcze pic.Co jakis czas daje jej herbatke lub soczek w nim,zeby pomalutku ja przyzwyczajac,narazie nie bardzo nam to idzie,moze jest jeszcze za malutka.Bedziemy probowac:)
 
ja nigdy w życiu nie używałam butelki ( jakoś tak wyszło że najpierw nie chciała a że karmię piersia i nie pracuje nie było potrzeby aby ją przyzwyczajać) od skończenia 6 miesięcy pije z kubka tt nie kapka a od tyg już ze zwykłego.
 
U Nas butelka poszła won jak mala skończyła 6mc-y od 4tego miesiąca dostawała zupki, deserki, kaszki łyżeczką, później przerzuciliśmy się na niekapek z aventu (+6m) Jak miała 11mc-y pieknie piła z normalnej szklanki na spacery wspomagaliśmy się butelką z twardym ustnikiem z aventu.
 
A moja córeczka nigdy nie zaakceptowała niekapków. Nie i koniec. Wolała nie pić w ogóle, niż napić się z niekapka, choć różnych próbowałyśmy. Na szczęście strzałem w dziesiątkę okazał się bidon NUBY Nuby Bidon nie kapek z miękką silikonową słomką - 415ml | d jak dziecko - akcesoria dla dzieci i niemowląt oraz mam, zabawki.. Teraz pije właśnie z tego bidoniku i Tommee Tippee KUBEK Tommee Tippee 12m+ 450ml FIOLETOWY*17 ZŁ* (2100603203) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..
 
reklama
Ja jak synek skończył pół roku zaczęłam próby z niekapkiem Avent, młody pił z niego bez problemu, ale zbytniego zachwytu nie było. Jak miał 8 miesięcy kupiłam mu zwykły mały kubeczek Canpol i to była rewelacja, najpierw pił ze słomki, ale jednak najbardziej mu się spodobało normalne picie prosto z kubka (oczywiście ja go trzymałam). Pomyślałam, że dokupię mu jeszcze Lovi 360, żeby mógł pić samodzielnie trzymając w rączkach, nauczył się z niego korzystać od pierwszego razu, ale też nie polubił tego naczynka. Obecnie w domu używamy zwykłego kubeczka a na spacery zabieramy zwykły bidon lub butelkę/bidon Dyduś K18 Dydus.pl @ Kubeczki
 
Do góry