reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smoczek u niemowlaka

Nasza mala tez ciagnie smoczusia prawie od poczatku i nie robimy z tego zadnego halo bo i nie ma o co.Nawet ani razu nie pomyslalam o tym ze mialby to byc jakis problem?:sorry2:natomiast kazda mama robi to co uwaza za sluszne i jesli dzidzia nie ciagnie smoka to widocznie tak jest dobrze dla mamy i dla niuni:tak:
 
reklama
A ja z troche innej beczki - moje 2mieś maleństwo pcha sobie łapkę i kciuk do buzi, kocha cumlać niezobowiązująco cyca i postanowiłam dać jej smoczek. Niestety powoduje on odruch wymiotny. Miałyście taki problem? Na jaki smoczek się w końcu skusilo wasze maleństwo?
Ja próbowałam:
- avent - silikon, wydłużony ksztalt
- nuby - silikon, imitujący ruchy sutka
- nuk - kauczuk albo lateks, nie wiem, takie brązowe i silikon, kształt anatomiczny - i wszystkie są beee
 
A ja z troche innej beczki - moje 2mieś maleństwo pcha sobie łapkę i kciuk do buzi, kocha cumlać niezobowiązująco cyca i postanowiłam dać jej smoczek. Niestety powoduje on odruch wymiotny. Miałyście taki problem? Na jaki smoczek się w końcu skusilo wasze maleństwo?
Ja próbowałam:
- avent - silikon, wydłużony ksztalt
- nuby - silikon, imitujący ruchy sutka
- nuk - kauczuk albo lateks, nie wiem, takie brązowe i silikon, kształt anatomiczny - i wszystkie są beee
Hmmm...Moja Blaneczka ssala od 5 min od urodzenia smoczka aventu podobny do sutka :tak: a potem to juz wszystkie monie brala do buzi nie zwracajac uwagi na ksztalt :-p
Moze Twoje dziecko nie lubi poprostu twardej gumy :confused: bo przewaznie kazdy smoczek ma twardsza gumek niz piers i nie jest cieply na poczatku :baffled: moze dlatego :nerd::confused:a moze ma wrazliwe gardelko:confused:i przez to ma odruch taki :confused:a probowalas np, zeby dziecko zalapalo smoczka w pozycji pionowej a nie lezacej ...:confused:moze tak na poczatku pomoze:confused: nie wiem za bardzo dlaczego tak macie , a jak nie to poczekaj jakas czas i znow sprobuj ;-):happy::blink:
Pozdrawiam napisz jak wam idzie :-)
 
Kaitlin ma smoczka Nuk silikon nr 1 (ma teraz 5 mies)
Wszystkie inne odrzucala .Przez pierwsze 2 mies nie chciala rzadnego wywolywalu u niej odruch wymiotny.Od kiedy polubila smoczka moge juz przynajmniej wyskoczyc na zakupy i ja nie jestem jej smoczkiem.Wychodza jej teraz zeby nie wiem co ja bym zrobila bez smoczka.
 
reklama
Mój Eryk ma ponad 10 miesięcy i smoczka lubi :) używamy też od urodzenia i nie uważam żeby to było złe czy miało w jakikolwiek sposób szkodzić dziecku :) Jeśli smok go uspokaja to jestem jak najbardziej za a nie chodzi przecież o to żeby dziecko non stop miało smoka w buzi tylko w takich kryzysowych sytuacjach. Jak był malutki to smok zawsze był a teraz już właśnie jak bardzo się zdenerwuje to smok zawsze uspokoi ;)
 
Do góry