reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smoczek

Mrs.mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Maj 2022
Postów
151
Dziewczyny jakie polecacie smoczki dla swoich maluchów...U nas na pokładzie roczny buntownik który oczywiście bez smoczka ani rusz...często wkłada go w różne miejsca domu...pod dywan, szafkę, legowisko psa itd. Brud zbiera się w środku smoka co jest obrzydliwe bleee😂 interesuje mnie smoczek bez łączeń i ruchomych części. Chodzi mi o brak szczelin, łączeń itp. zakamarków eliminujących miejsca, w których zbiera się brud, namnażają się bakterie i może rozwijać się pleśń. Co polecacie?! Istnieje smok idealny?!
 
reklama
Jak ja znam ten problem, w smoczku mojej córki rozwinął się nawet jakiś grzyb! Okropność.
Dokładnie, szukaj silikonowych lub kauczukowych smoczków w "jednym kawałku". Mamy taki z Chicco, ma też fajny, fizjologiczny kształt i wystarczy go po prostu wypłukać, by zachować higienę :)

received_536342912030395.jpeg
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny:) nie wiedziałam że na rynku jest aż tyle przeróżnych smoków:D ciężko jest coś wybrać i być w 100% zadowolonym. Wiadomo że dla swojego dziecka się chce jak najlepiej:) Zrobiłam mały "research" i ostatecznie kupiłam jak @Baby-D poleciła smoczek z Chicco PhysioForma. Kierowałam się przede wszystkim tym że jest z silikonu jak polecałyście oraz nie ma dodatkowych łączeń, zakamarków itp. Ku mojemu zdziwieniu syn od razu się z nim polubił. Smoczek go uspokaja. Na co jeszcze zwróciłam uwagę? na to że używając innych smoczków synek wokół ust był zawsze podrażniony...a tu jak ręką odjął. Puki co zero podrażnień co mnie bardzo cieszy. Być może zasługą są te otwory wentylacyjne, które zapewniają swobodny przepływ powietrza. W ogóle fajne jest też to, że syn bawi się nim...w chwytanie. Tzn wyciąga i wkłada go do buźki. "Idą" mu zęby i zauważyłam że odkąd mamy ten smoczek to mały nie chce żądnego gryzaka tylko trzymając za uchwyt gryzie i jeździ nim po swędzących dziąsełkach. To był dobry wybór! Dziekuje dziewczyny za pomoc w wyborze:)
 
Do góry