reklama

Smoczek

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez muciaskarb, 11 Marzec 2009.

1. muciaskarb

muciaskarb mamusia Wiktorusia

Mam taki mały problem, może któraś też go ma. Mój siedmiomiesięczny synek nie potrafi sam trzymać w buzi smoczka, ciągle trzeba mu go trzymać, i nie jest to kwestia typu, że nie lubi smoczka, ale raczej może zły dobór smoczka. Zawsze kupuję mu smoczki z Aventa silikonowe. Może macie jakieś pomysły!!

Ostatnia edycja: 11 Marzec 2009
  2. FDrake

FDrake Zaangażowana w BB

Lidka też nie lubi tego kształtu. Jakoś bardziej jej podchodzą smoczki które mają kształ taki jak Nuk.

3. reklama
  4. muciaskarb

muciaskarb mamusia Wiktorusia

Spróbuję mu kupić inny chociaż w sumie już mu zmieniałam, a ostatnio kupiłam taki duży, taką jakby kulkę ale się krztusi.

5. iławianka

iławianka wrześniowa mama 2008

Ja też mam NUK - a uspokajającego i mała go lubi a z Aventu wypluwała albo właśnie z buzi jej wypadał, jakby nie potrafiła go utrzymać

6. Agawina

Agawina Mama Mikołajka

A ja zauważyłam że u nas nie jest to kwestia kształtu tylko Mikołaj do 3 miesięcy nie lubił smoczków a odkąd zaczął się ślinić polubił smoczka z Nuka i z Aventu także (stosuje wymiennie)

7. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

moja córcia ma już prawie 2 miesiące i też nie lubi smoczka - próbowałam aventu, nuka, nubi i nic. Trochę to męczące bo tylko pierś ją uspokaja no i jak odciągam pokarm (bo mam póki co nadmiar) i jak chcę podać go jej z butli (bo szkoda mi wylewać) to też wypluwa i nie chce :-(
    ciekawe czy moja się nauczy tak jak Twój synek - Agawina :sorry2:

8. Agawina

Agawina Mama Mikołajka

mamjakty- przyjdzie z czasem :-)
    Mój synek z butelki się nauczył w 3 tygodniu, potem jak zaczęły się kolki to nie dawaliśy mu już nic z butelki i sie oduczył. W 2 miesiącu mieliśmy horror zeby go napoic z butli ( a niby smoczki jak pierś mamy). Ale załapał i potrafi coś wypić. Zawsze jednak woli cycusia.
    A ze smoczkami uspokajającymi tak przez 3 miesiące- czasami possał ale jak coś mu nie pasowało to wypluwał.
    Teraz się znowu zastanawiam jak ja go oduczę :szok: bo teraz to tylko msoczek go uspokaja jak np wychodzimy na dwór i drze sie w niebogłosy:-D

9. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

Agawina - na pewno łatwiej będzie oduczyć od smoka niż od wpychania rączek do buźki :tak: moja zaczyna sobie je wpychać :dry:

10. reklama
  11. Lolka777

Lolka777 mama dwulatka

Moja kolezanka wyprobowala wszystkie dostepne na rynku, ale w koncu znalazla ta jedyna;-):tak:

12. SugarbabyLove

SugarbabyLove Gość

moj mały też lubi z NUKA smoczki. ostatnio dostałam ciekawy smoczek w szpitalu -DentiStar on jest specjalnie wykrzywiony do góry troche niby pomaga dzieciom żeby nie było wad zgryzu,mały też go lubi

Poleć forum