reklama

Smoczek........

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez atfk, 9 Listopad 2007.

1. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej mamunie!!!macie jakieś sprawdzone sposoby na pożegnanie smoczka:-(???bardzo bym chciała aby moja córeczka wkrótce pożegnała swojego smoka...ostatnio jak sie naoglądała super niani:baffled: gdzie właśnie oduczali dziewczynkę od smoka to przeraziła sie okropnie...i coś czuje,ze będziemy mieli problemik:dry:

2. mama_Aga

mama_Aga Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja proponuję "drastyczne" rozwiazanie, tzn. pozbycie się go odrazu całkowicie. U nas się sprawdziło :tak:. Synuś miał

18 miesiecy, gdy wyrzucił smoczka przez balkon, dla zabawy. Miał wtedy okres wyrzucania przez balkon różnych rzeczy. Wykorzystałam to i powiedziałąm, że piesek przybiegł i zabrał spod balkonu smoczusia i zjadł go.;-) Michaś

pytał się o smoczka w ciagu dnia pare razy, a ja za każdym razem to samo. Bałam się wieczornego usypiania, bo

zasypiał ze smoczkiem, ale o dziwo zasnął bez problemu. Potem już nie było tak pieknie. W nocy sie obudził i płakał
    sraszliwie za smoczusiem, ale byłam twarda i ciagle to samo mówiłam. Dostał histerii :-(, ale potem zasnął. Przez 4

kolejne dni i noce Michałek przypominał sobie o "koku", rozpaczał i złościł się, choć stopniowo coraz mniej. Było trochę

ciężko przetrwać tą złosć i płacz, ale w końcu zrozumiął, ze nie ma i już, a potem zapomniał.

Dodam, że unikałąm przez jakiś casz zdjęć dzieci ze smoczkiem w gazetach oraz schowałam michałkowe zdjęcia ze

smoczkiem w buzi.
    Moja siostra wybrała podobne rozwiązanie, mówiła, że smoczek jest ble i namawiała córkę do wyrzucenia do kosza.

Kiedyś w trakcie spaceru mała wyrzuciłą smoczka do kosza. Dalszy ciąg historii był podobny. Trwało to też tylko kilka

dni i spokój.

3. reklama
  4. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    miło mi,ze tak szybko uzyskałam jakaś radę!!!jak sie nastawię psychicznie na szał ze strony córeńki..to na pewno spróbuję!!!

5. iwonka2006

iwonka2006 Szczesliwa mamusia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mysle ze taki watek powinnas zalozyc w NIEMOWLAKACh tam jest wiecej mam z calego forumm tam kazdy zaglada.A i moze taki watek pewnie juz istnieje nawet wiec poszukaj tam... tu jaet takie pod forum nasze Mam siedzacych w domu z dziecmi Ja nie pomoge bo moje nie smoczkowe dziecko od poczatku:tak:

6. aniab190

aniab190 mama czerwcowa '06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja w sumie wiele też nie mogę poradzić bo pierwsza córka wogóle nie miała smoka a synek miał ale dosłownie używał go przez jakieś 4 miesiące i sam zrezygnował a jak zobaczyłam że nie chce to się pozbyłam smoków i po kłopocie. Z tego co wiem to tylko drastyczne posunięcia i spróbuj może tak jak radzi super niania:tak:

7. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja słyszałam o innym, również sprawdzonym sposobie.Mama kilka razy powiedziała synkowi o tym, że kika ulic dalej mieszka taki biedny chłopczyk, który bardzo chciałby mieć smoczka, ale mamusia i tatuś nie mają pieniążków, żeby kupić.I pewnego dnia zapytała syna czy może nie oddałby swojego.No i chłopiec oddał.Wprawdzie później w zamian za smoka dostał autko ;-), ale o smoczku już nie wspominał :tak:.
    Jednak z tego co wiem, najlepsze są własnie te drastyczne metody

8. AnnaS

AnnaS Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    starszej córce coraz bardziej ograniczałam smoczka aż w końcu sama o niego któregoś wieczoru nie poprosiła, A zdrugą córą była metoda szokowa-któregoś razu poprosiłam żeby mi go dała to wyrzuce do śmieci - dała, wyrzuciałam.....po tygodniu miała taki kryzys że nie wytrzymał mąż i jej dał, ale chyba tego potrzebowała żeby sie z nim pożegnać, bo kiedy sie obudziła smoczek był znów wyrzucony, potem jeszcze 3 tyg. o nim wspominała ale w końcu byłam twarda i mam spokój!:-)

9. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no właśnie dzisiaj od ranka zabrałam jej smoka:szok:...nie wiem jak to sie dalej potoczy...powiedziałam jej,ze dostanie go jak będzie szła spać:szok:...co parę minut woła,denerwuje sie...no zobaczymy!!!
    na razie wystarczyło by mi to żeby ograniczyć go tylko do spania...zapowiada sie ciekawy dzień:dry:

10. reklama
  11. woloszki

woloszki Kocham M&M i D2 :*

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U Maksa pozbylismy sie smoka dzieki jego chorobie. Dostal zapalenia jamy ustnej i wszystko mu przeszkadzal w buzi nie wspomne ze nie mogl jesc bo mial takie rany w buzi No i smok poszedl papapa maks niechial go wcale.
    Z Maja bylo od poczatku calkiem inaczej, od malego chciala cos ssac a moje piersi nie dawaly rady wiec po kilkunastu probach sprawdzania smoko zaakceptowala tego jedynego. W sumie dawalismy jej smoka tylko do spania. Najlpesze bylo to ze bywalo tak ze musialm isc do sklepu i specjanie dla niej zamawiac ten model smoka bo innego nie chciala. Od miesiaca maja uzywa tylko smoka do spania, jak sie budzi zaraz go kladzie na poduszke i nie ma smoka, czasami go wezmie do buzi ale mowimy ze to feeee i ona sie smieje i idzie go odlozyc.
    Wlasnie ostatnio z mezem stwierdzilismy ze czas najwyzszy ja oduczyc. I pierwsza noc zasnela bez smoka ale na drugi dzien maja dostala goraczki i okazalo sie ze ma zapalenie migdalkow. I przesunelismy jej odzwyczajanie do momentu powrotu do zdrowia.
    Na pewno bedzie ciezko i bedzie troche placzu ale jak przetrwalismy nauke samodzielnego zasypiania to oduczenie jej smoka juz nam nie straszne :-):-)

12. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    :tak:ja muszę przyznać,ze Kaja w miarę łagodnie ograniczyła smokusia tylko do spania,co prawda to dopiero 3 dzień,ale i tak uważam to za mały sukces.Najgorsze było pierwsze parę godzin..do drzemki w południe,jak sie przekonała,ze na prawdę dam jej go do spania to już odpuściła i sama teraz odkłada jak wstaję:-)..
    za parę dzionków spróbujemy całkiem go wyeliminować
    Ale muszę powiedzieć,ze jestem zadowolona chociaż z takiego rozwiązania jak na razie!!

Poleć forum