reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smoczek........

Nom a moj sssie smoka od 2 tyg zycia... mial tak silne zapotrzebowanie ze godzinami bawil sie piersia wiec dalam mu smoka. Pierwszego dnia nie chcial go ssac, ale drugiego dnia kupilam mu smoczek Avent i od razu go chwycil :tak:

Maly przy smoku zasypia ale po chwili snu go wypluwa wiec nie jest on mu niezbedny do zycia :tak: teraz gdy ma prawie 5 msc to uzywa smoczka TYLKO do zasypiania! Juz nie chce ssac go w ciagu dnia, przy zabawie, ani gdy spi, wiec jest oki :tak:

No ale wiem ze niektore dzieci trudno odzwyczaic od smoka :dry::sorry2: tez sie tego balam, bo widok trzylatka ze smoczkiem jest juz troszke dziwny :-p

Ja też początkowo nie podawałam mojemu synkowi smoczka, ale ok. 1 miesiąca życia cały czas chciał być przy cycku, więc tak, jak nimfii zdecydowałam się na podanie smoczka :tak:.
Na początku go wypluwał, ale w końcu po trzech dniach zaczął ssać. Od 6 miesiąca życia smoczek służy mu tylko do zasypiania. Jak tylko zaśnie, wypluwa go. Za miesiąc i 8 dni skończy rok i mam zamiar powoli go od niego odzwyczajać :tak:.
Ja też słyszałam, że ssanie kciuka jest gorsze niż smoczka. Poza tym dziecko jest trudniej od tego odzwyczaić.
 
reklama
mamuska2 jestem takiego samego zdania... palca nie utne a ze smoczkiem zawsze mozna cos wymyslec.

Posżłam wczoraj do sklepu i kupiłam 5 rodzajów smoczków wszystkie które były przeznaczone dla dzieci od 0 do 3 mies czyli dla mojego Kacpra w sam raz zostały odrzucone, spodobał mu sie tylko jeden kauczukowy ale on jest dla dzieci od 6 miesiaca i kurcze teraz zonk... Nie chce go ssac cały czas tylko possie go przez chwile i wypluwa bo to mu najwyraźniej wystarcza i wtedy jest spokojny.
Czy któras z was moze wie czy ten smoczek mu nie zaszkodzi?
 
rw rozmiarach smoczków chodzi o to że mały dopasowuje się do małej buzi a ten większy do dużej (dlatego jest po6) może twój maluch woli mieć więcej niż mniej. tak poprostu
 
My tez uzywamy smoczka... Tak samo, jak w przypadku innych dzieci, ala ssala nawet swoja dolna warge, wiec doszlismy do wniosku, ze przyda sie smoczek... Bez niego nie zasnie, a i czasem w dzien go cyca.... Po prostu jak zaczyna plakac, to czasami tylko za smoczkiem... I choc ma juz prawie 5 miesiecy i dwa zabki, nie bede jej jeszcze oduczas... Najwyrazniej tego potrzebuje... A nie jest powiedziane, ze wszystkie dzieci beda miec problemy ze zgryzem, czy zabkami... Jest przeciez tyle dzieci, ktore smoka cycaja do pozna, a zabki maja sliczne...
 
ja kidys ogladalam program w tv, gdzi wlasnie bardzo chwalili kciuka:tak:, nie smoka:no:. A to z tego powodu, ze malutkie dziecko nie wie, jak ma upomniec sie o smoka, najczesciej to rodzic smoka wciska mu do buzki, nie zawsze wtedy, gdy dziecko go naprawde potrzebuje. Czasami dla swietego spokoju, gdy dziecko placze, ale wcale nie ma potrzeby ssania, tylko calkiem inna:baffled:..... I wlasnie niby dlatego kciuk jest lepszy, bo zawsze pod reka;-). I to dzieko decyduje kiedy go uzyc;-)!.... ale odzwyczac potem od kciuka to juz calkiem inna historia......na pewno jest trudniej, choc mi nie wiem czy ssanie kcika tak bardzo by przeszkadzalo:-), pojdzie do przedszkola, zaobaczy inne dzieci bez kciuka w buzi to sie oduczy..........:sorry2::sorry2::sorry2:

A moja mala nie wcale ssala kcika, wiec ma smoczek.....Dodam, ze starsza cora tolerowala tylko piers, co bylo strasznie meczace i trwalo ponad 2 lata(cycu musial byc na kazde zawolanie), dlatego mlodszej dalam od razu smoka:zawstydzona/y:......
 
mamuska2 jestem takiego samego zdania... palca nie utne a ze smoczkiem zawsze mozna cos wymyslec.

Posżłam wczoraj do sklepu i kupiłam 5 rodzajów smoczków wszystkie które były przeznaczone dla dzieci od 0 do 3 mies czyli dla mojego Kacpra w sam raz zostały odrzucone, spodobał mu sie tylko jeden kauczukowy ale on jest dla dzieci od 6 miesiaca i kurcze teraz zonk... Nie chce go ssac cały czas tylko possie go przez chwile i wypluwa bo to mu najwyraźniej wystarcza i wtedy jest spokojny.
Czy któras z was moze wie czy ten smoczek mu nie zaszkodzi?


jesli woli smoczka od 6 msc to podaj mu ten ;-) moj maluszek uzywal smoczka 0-3 msc do teraz gdy ma prawie 5 msc i dopiero co podalam mu nastepny smoczek 3-6msc i pewnie pouzywa go ze dwa miesiace co najmniej :tak: nie am co sie bardzo trzmac tej rozmiarowki ;-) smoczki roznia sie nieznacznie wielkoscia... moze twoj maluszek potrzebuje miec cos wiekszego w buzce
 
a ja czytałam ze ssanie kciuka to zupelnie normalny odruch rozwojowy, i najczesciej zanika do 4lat;-) moja mała tez tylko kciukiem sie uspokaja jak była malutka to brała smoka ale teraz go nie chce tylko paluszek i wcale sie nie przejmuje
 
Moja córeczka ma skończone 6 miesięcy i 2 ząbki. słyszałam, że jak dziecku wyjdą pierwsze zęby to trzeba odstawić smoczek. co wy o tym sądzicie? i jak to zrobić?
 
Zaleca sie odstawienie, aby zapobiec wadom zgryzu. Jednak nie wiem jak mozna tego oduczyc tak male dziecko :eek: Moj ma smoczek ale uzywa go tylko do zasypiania wiec jak mu wyjda zabki to bede mu podawac go jeszcze pewnie jakis czas... zobaczymy
 
reklama
To prawda, mój mąż jest stomatologiem i tak właśnie kazał przekazać - odstawić po wyjściu pierwszych ząbków - takie są zalecenia i tak jak napisała nimfii - to zapobiega wadom zgryzu ale tez próchnicy.
A co do odstawienia, nie mam pojęcia. Moje dzieci, ani jedno ani drugie nie uzywało smoczka...więc tutaj nie pomogę.
 
Do góry