reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

smoczek :(

monika_kika

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Styczeń 2010
Postów
22
Witam Was Drogie mamy,nie wiem czy trafiłam do dobrego działu ale mam drobny problem jesli można to tak nazwać. Mam 4 miesiecznego synka, który nie zawsze ale zasypia przy smoczku i to akurat nie jest problem. Problemem jest to, ze gdy mu wyleci lub wypluje budzi sie i zaczyna płakać. Czy któraś z Was miała taki problem i jak sie z nim uporała?? Będe wdzieczna za Wasze rady. Pozdrawiam





 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie jest identycznie...synek niby już przysnął,ale jak smok wyleci to zaczyna się wybudzać i "marudzić". Ja póki co nie robię z tym nic...lekarka mówiła,że lepiej zasypiać ze smoczkiem niż z kciukiem w buzi. Kiedy nie podam synkowi smoczka to zjada kciuka,więc z dwojga złego wolę podać smoczka. Smoczka używamy tylko przy zasypianiu, bo synek baaardzo nerwowo usypia...macha rączkami, wkłada palce do oka, itd. przy smoku uspokaja się. Natomiast w innych sytuacjach ze smoczka nie korzysta.
 
Witam.Mój synek ma 9 miesięcy i również zasypia ze smokiem i ja również nic z tym nie robie.gdy zaśnie troszkę mocniej to sam zaczyna wypluwać smoka i już sie nie budzi więc mam nadzieje że niedługo nie bedzie w ogóle się budzil gdy go zgubi:)a może i twoja dzidzia z czasem zapomni o smokusisu w trakcie snu.życzę powodzenia
 
a mi się udało pozbyć smoczka......przepraszam nam;))14stycznia był ostatnim dniem ze smoczkiem.mala miala 8m.powiedzialam koniec.przemecze sie i tak sie budzi co godzine jak jej wypadnie.i mam teraz spokoj.szybko zapomniala o nim.wrecz bardzo.bo dwa dni poplakala przy usypianiu w nocy i potem bylo extra.ale sie zaparlam i powiedzialam ze nie odpuszcze gdyby co:))))no ale moja ksiezniczka jest super do wprowadzania zmian jak na razie.powodzenia
 
ja też podaje tylko przy zasypianiu nigdy więcej... również próbowałam go odzwyczaić ale gdy po 2 dniach płaczu zrezygnowałam i daje mojemu synowi dalej...




 
Ostatnia edycja:
Mój synek również zasypia przy smoczku, chociaż w ciągu dnia staram się aby go nie miał w zasięgu wzroku. Właściwie to bez smoczka ciężko byłoby z zasypianiem, a ze smoczkiem 5-10min.
W nocy przeważnie jak mu wypadnie z buzi to śpi dalej. Owszem, budzi się - ale głównie ze względu na wychodzące ząbki.
 
muszę odpukać bo od dwóch dni mój synek przesypia noce bez smoczka a jak się budzi to ze względu na to żeby go przełożyć na drugi boczek :) w dzień musi mieć smoka (ale tylko przy zasypianiu) a w nocy nie zobaczymy jak będzie dalej dla mnie to jest wielki plus :D




 
Ostatnia edycja:
U nas Gabi zasypia ze smoczkiem i jak już dobrze zaśnie to wypluwa smoczka :) wcześniej od razu płakała ale jak skończyła pół roczku to chyba już po zaśnięciu jakoś nie potrzebowała do szczęścia smoka ;)

za dnia Gabi już nie widuje się ze smokiem chyba ze jest marudna albo zęby jej dokuczają to jej daję ale raczej jako gryzaka bo sobie strzela smoczkiem ;)

pomyśleć że na początku smoczek był najlepszym przyjacielem ale jak odstawiamy ją po troszeczku to nie krzyku ;) i może niedługo pożegnamy się ze smokiem :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć! Czytam co piszecie o smoczkach i stwiedzam, że moja niunia ma go za dużo. Chyba zacznę od ograniczenia jej w ciągu dnia :)
 
reklama
A ja mam wręcz odwrotny problem, bo mój Maks nie ma smoczka, za to ssie KCIUKA :sorry: I za żadne skarby nie można go tego oduczyć. Smoczka to chociaz można odstawiać, a paluszek?? No przecież mu go nie odetnę :eek:
 
Do góry