reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

smoczek :(

A karmicie piersią? Mój Kubulek nigdy nie zasypiał ze smoczkiem, dawałam mu go czasem zimą jak był w wózku, bo wtedy trudno mi go było na taki mróz wyjąć i dać cyca, więc dawałam smoczka. Jak syn skończył pół roku, to smoczek odszedł w zapomnienie, zresztą nigdy nie był często używany. Fakt, nie używamy smoczka, ale za to ciężko synkowi zasnąć bez cyca i budzi się do tej pory w nocy, żeby trochę pojeść, więc już nie wiem, co lepsze.
 
reklama
No właśnie też mam taki troszkę problem. Mój synek od 2 nocy po urodzeniu spał ze smoczkiem, ale jak miał 2 mce to całkowicie go wypluł i zaczął ssać kciuka, a teraz ząbkuje więc gryzie wszystkie palce, w 4 mcu zaczęłam karmić butelką ale wtedy też nie chciał smoczka. Gryzaczki też go nie interesują ale teraz to ma już 2 ząbki i wychodzi mu reszta i ma całe palce pogryzione, na kciuku ma nawet rozcięcie. Co robić??
 
iwonka uważaj na te paluszki. Córka mojej bliskiej koleżanki ssie kciuka choć ma już 7 lat. Kiedyś pediatra mówiła, żeby dawać smoczek bo smoczek można wywalić a palca nie utną ale to zbagatelizowała no i teraz jest duży problem. krzywe zęby kilkakrotnie zszedł jej paznokieć. Musisz szukać rozwiązania i próbować wszystkiego. Różnych gryzaków (są takie cieniutkie nuka, ochładzające, chropowate) albo różnych smoczków są różne końcówki. Maks jeśli już to używa tylko tego z kuleczką każdym innym pluje na odległość. No i jeszcze nuk ma silikonowe też są inne "w smaku":)
 
Miałam identyczny problem, u nas działo się tak ponieważ kształt smoczka taki był(taki jak sutek), wiec kupilam smoczek o kształcie kulki i już nie wylatywał więcej;)
 
Ja wyrzuciłam smoczki w pierwsze urodziny mojego syna i od tamtej pory sluch po nich zaginą.. :) Ssał smoka od urodzenia więc byłam troche brutalna ale opłaciło się.
 
Mieliśmy tak samo, moim zdaniem przeczekać, taki okres, u nas trwało to z miesiąc/dwa i synek sam się nauczył wsadzać smoczek. Bardzo nam się przydawała przypinka do smoczka, łatwiej go było w nocy znaleźć :)
 
Iwonka wspolczuje ci, my na noc zakladalismy synkowi skarpetki, to trwalo gdzies przez 4-5 mcy. W koncu zrezygnowal, po 6 mcu zaczely mu wychodzic zabki, ale zainteresowal go smoczek. Teraz smok jest tylko na noc.
W dzien raczej nie ssal kciuka, a na drzemki tez zakladalismy skarpetki. Gdy byl malutki niedrapki sciagal, skarpetki byly ciasniejsze i wybieralismy w sumie kolanowki, mial zalozone po lokcie i nie udawalo mu sie sciagac.

Mozna probowac tez innych srodkow jesli nie pomaga, nie wiem posmarowac paluszka "gorzkim paluszkiem" zeby nieposmakowalo, sokiem z cytryny albo nie wiem. Zniechecic jakos.
 
Mamusie, a jak długo Wasze pociechy potrzebowały smoczka? Synek znajomej chodzi do trzylatków i nie rozstaje się z cumelkiem nawet w przedszkolu. Masakra :) Mój ma prawie roczek i na razie też nie potrafi zasnąć bez smoka, ale myślę że ma jeszcze czas na odzwyczajanie.
 
Drogie Mamy,
jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
Dziękuję !:happy2:
<iframe src="https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Ładowanie...</iframe>
 
reklama
Drogie Mamy,
jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.;-)
Dziękuję !
https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth=
 
Do góry