reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

smoczek

tez sie nasluchalam o tym, jak ciezko odstawic- a z tym miodem to naprawde kontrowersyjnie - bo niby miod jest bardzo ciezki i uczulajacy...
ja mam aventa silikonowy - ale mialam go od urodzenia - juz w szpitalu sie zapytali, czy mam - zeby mogly szybko uspokoic... postaraj sie poszukac dobry ksztalt - to chyba zalezy od dziecka.
ja mialam taki problem z bytelka - bo mialam aventa i nie chcial i probowalam, az mi takie tanie zolte staromodne zaskoczyl - az sie zdziwilam, ale fajnie ze tanie ;-)
 
reklama
Jak maluszki nie lubia smoczków to ich nikt so tego nie zmusi. Tez to przerabiałam. Wszystkie firmy, rozne ksztalty i kauczukowe i silikonowe... Smarowalam roznymi syropkami i nic.... Cycus to najlepszy smoczek w dzien i w nocy. Oczywiscie godzinne zasypiania z cycusiem w buzi pogodzily mnie z faktem ze moje dziecko nigdy nie zassie smoka. Oczywiscie soku z butelki tez nie wypije bo smoczek... Wolala pic majac 4 miesiace z kubka niekapka niz smoczek....
Ale gdy w wieku 6 miesiecy pojawily sie jej zeby no i wczesneij jak wychodzily to moja Lenusia pokochała smoczek. Nikt by na to nie wpadl :) cala rodzina nie moze sie nadziwic ze tak "duza" dziewczynka nagle pokochala smoczek (kauczukowy symetryczny) i nie rozstaje sie z nim na krok :)

 
JULKA: PROSZE O PODPOWIEĆ JAK NAUCZYC 4 MIESIĘCZNE DZIECKO SSAĆ SMOCZKA PRÓBOWAŁAM WSZYSTKIEGO
BO MOJA CÓRCIA ZROBIŁA SOBIE Z PIERSI SMOCZKA . CZEKAM NIECIERPLIWIE.


:laugh: Dziwne pytanie. Jak Małgosia miała 4 miesiące, to zaczęłam rozważać problem odwrotny: jak odstawić ją od smoka. Napewno chcesz uczyć malucha ssać smoka? Jeszcze moment, a odkryje rączki i zabawki, a wtedy unikniecie problemu "odwyku" od smoka...
 
Moja Majeczka smoczka pokochała prawie od samego początku (kupiłam z avent-u). Bardzo nie chciałam jej do tego przyzwyczajać, ale jak zaczynała płakać to nie było rady. teraz się zastanawiam jak ją od niego odzwyczaić, więc nie wiem czy to dobry pomysł dawać dziecku jeśli go nie chce
 
Ja od poczatku chcialam uniknac by moja dzidzia miala smoka.Na poczatku chwytala(babcia jej wciskala jak plakala i ja nie widzialam)jak sie chwile przytrzymalo,na szczescie sama odrzucila z czego sie ciesze.Odpadl mi problem oduczania jej od smoka,dlatego tez ni erozumie dlaczego chcesz ja nauczyc ciamlania mosia.aha i slyszalam kiedys od kogos ze dzieciaczki na piersi wogole nie chca smoczkow przewaznie.
 
a ja rozumiem ze mozna chciec nauczyc dziecko smoczka.....
moja od urodzenia miala takie ssanie ze szok... potrafila lezec godzinami przy cycu i go ciamciac, traktowala go jak smoczek. I ja tak lezalam ale po trzech miesiacach juz bylam u kresu wytrzymalosci bo ile mozna z dzieckiem przelezec bo wlacza sie jej ssanie... Tez szukalam przeroznych sposobow, bo nie moglam nic zrobic wieczorem. Dziecko zasypia z cycusiem, ssie w czasie snu a jak uciekne to sie budzi.... Mozna bylo oszalec!!! Nawet filmu nie moglam ogladnac bo jak sie przebudzila to musiala possac cycusia....
Gdy wyszly jej w piatym miesiacu zabki sama gdzies wsrod zabawek znalazla smoka , zassala go i pokochala :) pokochala w sensie ze sie nim bawi ale w ciagu dnia za duzo nie ssie, gdy usypia dostaje smoka a jak zasnie wypluwa go ale spi spokojnie, gdy sie obudzi w nocy a smok jest wiej zasiegu reki to sama sobie wklada do buzi i spi dalej.... A ja mam spokoj i moge spokojnie cos wieczorem zrobic....
 
Znam problem. Teraz też próbuję Olka nauczuć smoka bo moja pierś wieczorem jest nadmiernie eksploatowana. Mam wrazenie ze bez niej nie usnie. Ja tez mam wyrwane wieczory z zyciorysu, W dzien tez Olo nie spi i kazda wieksza awantura konczy sie przy piersi. Na razie postepow brak a mamy nawt smoczek Nuby imitujacy piers. Nic nie chwyta, ale bede próbowac! Bo njie chce zeby myslał, ze moja piers bedzie zawsze. A jak pójde do pracy???
 
Moj niunio też nie chce smoczka. Tzn. jako noworodek ssał, ale przestałam mu dawać bo ciągnął go tak mocno, że miał pęcherz na górnej wardze.. Teraz ma 3 m-ce i cyc jest jego smoczkiem, którego używa zarówno do jedzenia jak i niestety do zasypiania. Staram się go oduczyć zasypiania przy piersi wieć przetestowałam już 3 smoczki i nici. Od września chcę wrócić do pracy i trochę się boję jak to będzie.
 
Ania2304 nie poddawaj sie!! masz do wyprobowania ogolnie co najmniej 6 smoczkow bo sa silikonowe i kauczukowe z czego kazde po 3 ksztalty kulka, symetryczne, anatomiczne ja tez wszystkie przerabialam :)
Lenka zalapala kauczukowy symetryczny
moze smaruj je CEBIONem (wit. C) znam dzieic ktore tak zalapaly smoczek albo innym czyms co ma smak....

A takie pecherzyki na ustach to sie kazdemu dziecku robi od ssania, Lenka tez miala od ssania piersi
 
reklama
a ja wam powiem ze mozna nauczyc dziecko na piersi ssac smoka! moja siostra tak miala maly caly czas siedzial przycycu i ona nie chciala go uczyc chociaz sobie kupila dwa rodzaje. ale w koncu miala dosc bo nawet sie zalatwic nie mogla! wiec zaczelo sie uczenie i dalo rade ale troche to potrwalo!!!!! okolo 2 tyg! i teraz ma spokuj! oduczyc mozna zawsze a jesli dziecko potrzebuje? hubert caly dzien nie ssie tylko do spania a w nocy jak sie przebudzi to ja mu smoczka i juz! a tak moze by plakal albo co????? wiec ja uwazam ze jak dziecko chce albo mama zeby muc sie troszke poruszyc po domu to dac! a przyjdzie czas ze sie oduczy!
 
Do góry