reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

smoczek

Oliwka bardzo długo nie chciała smoka,zaczęła kiedy miała 6 miesiecy i zaczęła sama spac w łóżeczku

wypróbowałam chyba z 10 różnych,az wreszcie znalazłysmy ten który małej odpowiadał
silikonowy canpola -system balonik zokrągłą koncówką

staram sie jej nie dawać w ciagu dnia,ale usypia tylko ze smokiem,a w nocy sama go sobie szuka :)
 
reklama
www.krasnal.pl mam pytanie nie zwiazane ze smokami.powiedz mi prosze jak Ci sie udalo dzidzie nauczyc spac sama w lozeczku??ja nie daje rady i Mila tez nie,do tego stopnia ze jak kolo niej nie leze to nie umie wogole zasnac a jak juz zasnie i wtedy gdzies odejde to sie budzi.
 
U nas smoczek był ble (a właściwie wszystkie możliwe) dopiero jak Jaś skończył 4 miesiące samo przyszło. Absolutnie rozumiem mamy, które chcą dziecko nauczyć ssać smoka. Janek jak był malusi to nawet na spacer tylko na pó godziny bo on chciał ssać a smoczka nie chciał i w ryk. buuu... A teraz ma już 2 spore ząbki i wyobrażcie sobie co on wyprawiał z cycem, jak chciał usnąć a nie był głodny. Masakra!! Teraz wieczorem dostaje smoka na sen i jakoś działa. (Canpol, taki wygięty z deka w górę) A podawałam mu smoka i delikatnie poruszałam góra-dół, aż załapał
 
moj synus ddostał smoka na drugi dzen po porodze i juz sie z nim nie rozstaje jest to jego nie rozłonczbny przyjaciel :)
Pozdrawiam Anka skakanka
 
Jedyny plus używania smoczka to gdy dziecko wyląduje w szpitalu na badanich to łatwiej go uciszyć.

Moja stosowała sporadycznie i przed rokiem smoczek zniknął. Nawet nie zauważyła tego.
 
Oczywiście najlepiej nie wprowadzać ale z doświadczenia wiem że czasami nie da się tego uniknąć chociaż mój smyk sam odrzucił smoczka jak miał 1,5 miesiąca. Zawsze na opakowaniu jest napisane od którego miesiąca jest dany smoczek.
 
Ja mojej Domisi wprowadziłam smoczek tylko dlatego ze by cały dzień ssała cucucha .I mus był smoczek aby tylko ssała.Bo po co ja miałam z nią całymi dniami leżeć z cyckiem na wierzchu.
 
reklama
U nas smoczka nie bylo i sie z tego ciesze ale to byl nie moj wybor a mojej corki bo go nie chciala a rodzaje smoczkow sa odpowiednie do wieku malenstwa.
 
Do góry