reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

smoczek

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2005
Postów
14
PROSZE O PODPOWIEĆ JAK NAUCZYC 4 MIESIĘCZNE DZIECKO SSAĆ SMOCZKA PRÓBOWAŁAM WSZYSTKIEGO
BO MOJA CÓRCIA ZROBIŁA SOBIE Z PIERSI SMOCZKA . CZEKAM NIECIERPLIWIE.

 
reklama
mam to samo, mój nie chce też smoczka i chce tylko piersi; ale odradzają uczyć w tym wieku- jeśli jeszcze nie umie; radzę to przeczekać; ja cały czas usypiam przy cycu, trudno....
 
Julka ja też odradzałabym ten smoczek .Jak niechciał tak sam z siebie to i lepiej .Po co a siłe?
A za pare miesiecy będziesz prosić nas o porade "Jak oduczyć malucha ssać smoczek ;) :p >

Zostań przy tej piersi , z czasem mu minie .ja też miałam takiego cycolusia ...po pewnym czasie przeszło.
Natomiast do snu musi być piers...taki już maluchów urok.
Bo kiedy mają ją ssać ...jak będą mały dwa latka??? ;)
 
My spróbowaliśmy najpierw z innym smoczkiem. Na początku był to anatomiczny NUK, potem kupilismy z Aventu taki okrągły w rzucie z góry. I niunia nauczyła się na tym drugim - i tu pewnie będę kontrowersyjna - jakieś trzy razy czubek smoczka osłodziliśmy miodem. Znajoma z kolei maczała smoczek w wodzie koperkowej. I trzeba na początku chwilkę przytrzymać, żeby bąbelek załapał o co chodzi.
Rzeczywiście trzeba będzie kiedyś od smoczka dziecko odzwyczajać, ale z kolei jak ułatwia on życie...
Powodzenia!
 
moja kamilka uwielbia smoczek - i bardzo nad tym boleje - ale od samego poczatku byla to jedyna rzecz ktora mogla ja uspokoic - bo nie moglam jej przeciez trzymac przy cycu non-stop :(

za to starszy michal potrzebowal smoka tylko do zasniecia na spacerze i momentalnie go wypluwal jak juz odlecial :)

julka - moze jednak teraz juz nie warto malej przyzwyczajac ???
 
Moja córcia też miała bardzo wyczulony odruch ssący i praktycznie była przy cycku cały czas więc musiałam spróbowaćze smoczkiem, zresztą sama pediatra mi to poradziła. I też potwierdzam, żeczasem zależy od kształtu smoczka. Moja nie chce tego anatomicznego tylko okrągły canpola. I tak daję jej tylko do zaśnięcia a potem go wypluwa, tzn że mocno zasnęła ;D
 
hubert na szczescie tez nie bardzo potrzebuje smoczka znaczy potrzebuje go do zasniecia a jak nie chce to wypluwa ale jak placze czy cos to smoczkiem mozna to zalagodzic! ale tak za dnia smoczka nie nosi ja sie ciesze bo nie bedzie problemu z oduczeniem!
 
Witaj.
Miałam ten sam problem. Młody usypiał tylko przy cycusiu, pluł smoczkiem. Gdy zaczął mi pokarm zanikać tak około 6 miesiąca to pojawił się problem karmienia z butli.
Wypróbowałam kilkanaście rodzajów smoczków i butelek.
Aż w końcu znalazłam to, co mu pasowało i pomału oduczałam zasypiania przy piersi. Jak był już zasypiał przy cycku i był w lekkim letargu zabierałam delikatnie pierś i podsuwałam smoczek. Buntował się z poczatku, ale się w końcu przekonał.
Ssał ładnie z piersi, pił z butelki i ciągnął smoka.
Teraz nie mam problemu.
A smoczek, który mu podpasował to właśnie z aventu, lateksowy.
 
reklama
WITAM! MOJE DZIECKO NIE SSIE SMOKA.JAKO NOWORODEK BYLA PRAKTYCNIE PRZY CYCU NON STOP A TERAZ TEZ PRZED SNEM NOCNYM ZASNIE MI TYLKO Z CYCUSIEM W ZEBACH.KILKA RAZY KIEDYS JEJ PROBOWALAM DAC SMOKA ALE NIE CHCIALA ODRAZU ROBILA MINE JAK NA WYMIOTY I PROBOWALAM 3 ROZNYCH SMOCZKOW ALE SIE CIESZE Z TEGO ZE JEJ NIE NAUCZYLAM OD MALEGO DO SMOKA I RADZE NIE PRZYZWYCZAJAC DZIECI DO TEGO.A MYSLE ZE NIE BARDZO BY PASOWAL SMOK DO TAKIEJ USMIECHNIETEJ BUZKI !!!POZDRAWIAM!!!
 
Do góry