reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

smoczki, butelki i laktator MEDELA

Dołączył(a)
21 Styczeń 2017
Postów
4
Witam
Możliwe, że podobny temat już był ale nie mogę się dokopać.
Mianowicie chodzi o smoczek. Moja dwumiesięczna córka zaczyna ssać rączkę. Położna powiedziała, że lepiej jakby ssała smoczek niż rączkę a później kciuka. Problem polega na tym że córka niechce żadnego smoka ssać (próbowaliśmy dwa rodzaje). Rozumiem że potrzeba czasu żeby załapała i przestawała wypluwać, ile może taka nauka trwać?
Druga sprawa, bardziej dla mnie ważniejsza.
Karmie małą piersią i jak najbardziej chcę to kontynuować, ale są też takie sytuacje w których chciałabym żeby córka jadła z butelki iżeby jej tata mógł ją również karmić. I tu pojawiły się dwa problemy. Pierwszy z uzywaniem laktatora. Pożyczyłam laktator (mieszkam za granica- nie wiem czy w Polsce jest możliwość wypozyczenia laktatora z różnych firm) Medela Symphony. Bardzo słabo idzie odciąganie mleka i zabardzo nie wiem czym jest to spowodowane. Przez 15 min udało mi się odciągnąć ok 40 ml. Czy problem może byc w tym że część która przylega do piersi (tutaj to sie nazywa Personal Fit- nie wiem jaki to ma polski odpowiednik) jest za duża? Mam 24 mm i wydaje mi się za duża. Dopiero w poniedziałek będe mogła załatwić sobie mniejszą (21mm). Nie mam problemów z nie doborem mleka. Czy są tu dziewczyny które używają tego laktatora ??? druga spawa to butelki tej firmy. mleko leci jak sie ssie albo nacisnie sie lekko butelke. corka rzecz jasna niechce ssac wiec to karmienie nie wychodzi. czy wszystki butelki tak dzialaja?? moze jpolecacie jakies butelki dla dzieci ktore chca ssac tylko cycka ??
macie jakies rady ??
 
reklama
Dziwna położna..
Kochana przecież to normalne że dziecko ssa piąstke mój synek też jest na tym etapie że ssa piąstke
Bo skumal że ma ręczki hehe
Dziecko się poznaje
Jak smoczek lepiej??Moje dziecko nie używa smoczka w ogóle raz kiedyś
Powinnaś się cieszyć.
Nie jest powiedziane że jak dziecko piąstke bierze do buzi to zaraz kciuka będzie ssalo
A po co przyzwyczajac
Moj maly jest bardzo grzeczny marudzi tylko jak jest głodny dostanie cycka zje i dziecka nie mam także nie mam tego problemu ze marudzi bo marudzi i muszę smoczki em zapychac
;)


Ja karmie piersią butelkę daje raz na jakiś czas jak muszę wyjść na miasto a synek zostaje z narzeczonym to mu robi jak zglodnieje a mnie nie ma:)
Wydaje mi się to lepsze niż katowanie laktatorem
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z koleżanką. Dziecko powinno ssać rączkę. Mnie lekarka powiedziała nawet ze zabrania nie ssania rączek może doprowadzić do opóźnień w rozwoju psycho-fizycznym. Bo dziecke poprzez ssanie poznaje. (PS: tez mieszkam za granica w NL). Ciesz się ze nie chce ssać smoczka! :D
 
Dziwna położna..
Kochana przecież to normalne że dziecko ssa piąstke mój synek też jest na tym etapie że ssa piąstke
Bo skumal że ma ręczki hehe
Dziecko się poznaje
Jak smoczek lepiej??Moje dziecko nie używa smoczka w ogóle raz kiedyś
Powinnaś się cieszyć.
Nie jest powiedziane że jak dziecko piąstke bierze do buzi to zaraz kciuka będzie ssalo
A po co przyzwyczajac
Moj maly jest bardzo grzeczny marudzi tylko jak jest głodny dostanie cycka zje i dziecka nie mam także nie mam tego problemu ze marudzi bo marudzi i muszę smoczki em zapychac
;)
A odciąganie mleka meczenie się bo żeby tato pokarmil to dziwne dla mnie...
Zdąży.
Ja karmie piersią butelkę daje raz na jakiś czas jak muszę wyjść na miasto a synek zostaje z narzeczonym to mu robi jak zglodnieje a mnie nie ma:)
Wydaje mi się to lepsze niż katowanie laktatorem
Z tego co czytam to koleżance chodzi o to ze chce żeby tata karmiłam a nie ze tata chce. ;)
 
Ja tak robię jak już napisałam wyżej nakarmie wychodzę w razie w jak mały się obudzi albo zrobi głodny tato robi mu butelkę wypije trochę ja przychodzę i daje cyca;)
I nie ma tak że mały poczuje butle to cycka nie chce cyc całe jego zycie:p hehe
 
Ja tak robię jak już napisałam wyżej nakarmie wychodzę w razie w jak mały się obudzi albo zrobi głodny tato robi mu butelkę wypije trochę ja przychodzę i daje cyca;)
I nie ma tak że mały poczuje butle to cycka nie chce cyc całe jego zycie:p hehe
O to powiem Ci ze ja zaczelam podawac mm zeby odetchnac a Młody już nie chcial piersi. Ale ja nie żałuje. ;) a do Joasi jak zaczełam podawac smoczek-uspokajacz bardzo poszla w doł technika ssania... :/ wiadomo to nie regula ale jak chcesz karmic piersia, i podasz smoczek dziecko moze gorzej ssac...
 
O to powiem Ci ze ja zaczelam podawac mm zeby odetchnac a Młody już nie chcial piersi. Ale ja nie żałuje. ;) a do Joasi jak zaczełam podawac smoczek-uspokajacz bardzo poszla w doł technika ssania... :/ wiadomo to nie regula ale jak chcesz karmic piersia, i podasz smoczek dziecko moze gorzej ssac...
Kurcze dla mnie to jakieś takie wazne jest karmic piersia hehe:)
Oczywiście każda mama myśli inaczej chociaż do pół roku chce:)
A ile karmilas?;)
 
Co do smoczka to ja nie uczę na sile nie chce to nie;)
Mamy kilka smoczków ma swoje dwa ulubione i czasem possa chwilę ale za parę minut wypluwa;)
 
reklama
Uświadomiłyście mnie właśnie co do ssania raczki. Poczytałam sobie i macie racje. Nie czytałam nic wcześniej na ten temat bo poszłam za radą położnej. Okazuje się, że nie miała racji. W internecie piszą, że bardziej niepokojącym objawem jest to jak malec tego nie robi. Wszystko jasne. Dzięki!
A co do podawania raz na jakis czas MM to musze rozwazyc ten pomysl, bo wydaje się całkiem ok. Czy powinnam się konsultować z położna przed podaniem mm ??
 
Do góry