reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sniadanie i niemowlaka

Waleriana

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2017
Postów
89
Poradzcie mi co moge dac mojej 10 miesiecznej corci na sniadanie i kolacje. Niestety ostatnimi dniami gardzi kasza pluje nia. A zawsze dostawala na sniadanie i kolacje. Wychodza jej dwie gorne jedynki nie bardzo chce gryzc probowalam jajecznicy nalesniczkow i nie bardzo jej podchodzi.
 
reklama
Ja bym w takim wypadku ewentualnie próbowała dać jogurt, sam lub z owockiem(my jemy greckie, ale podobno dobrze jest zaczynać od takich na kozim mleku) a jeżeli tego nie będzie chciała to daj jej po prostu mleko, nic jej nie będzie jak przez pare dni bedzie miala mniej urozmaiconą diete a też nie ma co dziecka na siłę męczyć jak jej zęby idą :)
 
Spróbuj jak wyzej jogurt z owocami:-)
Albo musli takie dla dzieci ?
Moze kaszke ale na wodzie ze swoimi owocami?
Mój synek tez czasem na śniadanie pije sama pierś;)
 
Dziekuje za podpowiedz. Sprobujemy jogurcik najpierw:) mleko na sniadanie tez dostaje zaraz po przebudzebiu. Tylko nie wiem czy nie za duzo tego mleka. Mala chodzi spac o 20 dostaje butle i do 5 rano wypija 3 butle mleka. Boje sie ze prochnicy dostanie ale jak jest glodna to nie mam wyjscia.
 
Ostatnia edycja:
My przezywalismy takie problemy z ząbkami do 2 roku życia i wtedy córka przez 4-6 tyg potrafiła nie jeść praktycznie nic innego niż mleko. U dentysty byliśmy i próchnicy nie ma. A 10 miesięcy to jeszcze na prawdę maluszek wiec mleko to dalej w większości podstawa żywienia :) staraj się po mleczku gaziki m z wodą albo nawet paluszkiem i woda przetrzeć buzię w środku.
 
My przezywalismy takie problemy z ząbkami do 2 roku życia i wtedy córka przez 4-6 tyg potrafiła nie jeść praktycznie nic innego niż mleko. U dentysty byliśmy i próchnicy nie ma. A 10 miesięcy to jeszcze na prawdę maluszek wiec mleko to dalej w większości podstawa żywienia :) staraj się po mleczku gaziki m z wodą albo nawet paluszkiem i woda przetrzeć buzię w środku.
Nasza pediatra mowi ze dwa razy w ciagu dnia produkty mleczne ze wiecej nie jest wskazane i sie zafiksowalam. Juz sama nie wiem. Dopoki nie uslyszalam tego od lekarki to tez uwazalam ze widocznie potrzebuje bo dziecka trzeba sluchac.
 
No ja pierwszy raz słyszę o tym że tylko 2 x dziennie 10 miesięcznemu dziecko można mleko dawać. Nasz pediatra zawsze tylko zwracał uwagę żeby codziennie chociaż próbować dać córce co innego, ale co pediatra to inna opinia. A dlaczego zdaniem Twojego pediatry mleko tylko 2x dziennie?
 
U nas przy drugim maluchu mamy powtórkę i najlepiej sprawdza się jogurt ;) Różne smaki, najchętniej owocowe. A ostatnio widziałam nawet jogurtownicę do użytku domowego z Adler, model AD 4476, taki ze słoiczkami od razu i myślę czy by nie kupić. Zawsze to domowe najlepsze dla dziecka :) (i nie tylko!)
 
No ja pierwszy raz słyszę o tym że tylko 2 x dziennie 10 miesięcznemu dziecko można mleko dawać. Nasz pediatra zawsze tylko zwracał uwagę żeby codziennie chociaż próbować dać córce co innego, ale co pediatra to inna opinia. A dlaczego zdaniem Twojego pediatry mleko tylko 2x dziennie?
Bo podobno ma juz gryzc i powoli rezygnowac z butli
To moje pierwsze dziecko i staram sie kierowac opinia kogos kompetentnego
Ale moze lepiej kierowac sie matczyna
intuicja
 
reklama
U nas przy drugim maluchu mamy powtórkę i najlepiej sprawdza się jogurt ;) Różne smaki, najchętniej owocowe. A ostatnio widziałam nawet jogurtownicę do użytku domowego z Adler, model AD 4476, taki ze słoiczkami od razu i myślę czy by nie kupić. Zawsze to domowe najlepsze dla dziecka :) (i nie tylko!)
I zadnych problemow z brzuszkiem? Oby tylko malej zasmakowalo :D
 
Do góry