reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śniadanie i podwieczorek 8 miesiecznego dziecka.

Sandra_kaminska

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2018
Postów
67
Hej dziewczyny ! Co dajecie na sniadanie i podwieczorek swoim 8 miesiecznym pociecha? Bo ja juz nie mam pomyslow w kolo kaszka rano i na podwieczorek owoc a malej widze bokiem wychodzi to juz. Pomocy. !!!
 
reklama
Rozwiązanie
Masło orzechowe takie prawdziwe nie coś jak nutella. Jest akurat bardzo zdrowe i odżywcze. Ale orzechy często uczulają więc wprowadzałabym bardzo powoli
Zrób jej na podwieczorek jakieś placuszki z bananem, naleśniki ze szpinakiem, jogurt z owocem, budyń, kisiel. Pomysłów jest naprawdę wiele. Na sniadanie, kanapki lub jakaś parówka.
 
Moja córcia jest o wiele starsza od Twojej pociechy. Ale zawsze starałam się urozmaicić dietę. Naleśniki, gofry, jajeczko jakieś (gotowane, bądź jajecznica na maśle), porówka, kanapki, płatki z mlekiem, budyń, warzywa typu pomidorek, ogórek. Kochana 8 miesięcy to taki fajny wiek że dzidzia może już bardzo dużo rzeczy wcinać.
 
Serio, polecacie 8 mc dziecku parówki? Nie wszystko co jest w sklepach powinniśmy jeść a już tym bardziej dzieci.
Ja polecam (tylko sama ocen czy Twoje dziecko już coś pogryzie i może jesc) na sniadanie lub drugie sniadanie: jajko na twardo, jajecznica, omlet z warzywami, naleśniki, placuszki z jabłkiem, kanapeczki z bieluchem, serem żòlty lub pasta warzywna domowej roboty, twarożek, saładka warzywna z mozzarella polana oliwa (to dla starszego raczej). Podwieczorek: owoce, jogurt z owocami (ale nie sklepowy), kanapeczki z miodem lub masłem orzechowym - to dla starszych, naleśniki, domowe babeczki ze szpinakiem i borówkami, inne babeczki domowe bez cukru warzywne lub owocowe, budyń poslodzony miodem
 
Ja mojemu dwulatkowi z bólem serca podaje od czasu do czasu ogórka zielonego ( prawie żadnych wartości a dużo chemii ) więc dla 8 miesieczniaka bym nie poleciła. Parówek też bym jeszcze nie podawała ani żadnej sklepowej wędliny. Owoc ponoć bardziej do południa niż na podwieczorek ( chociaż ja się do jego nie stosowałam ). A co można podać ? Wszystko co zdrowe i co pogryzie. Gotowane warzywa, domowej roboty ciasteczka, babeczki ( nie koniecznie mocno słodkie ) jeśli nie ma uczulenia to jogurt ( naturalny czy z owocami ) serek homogenizowany, twarożek np z rzodkiewką i koperkiem, malutkie kęsiki chleba z masłem lub jakąś pastą, jajko na twardo, domowy budyń, domowy kisiel, ryż z owocami, drobny makaron z owocami. Smażone to już Twoja decyzja czy tak szybko podasz. Im mniej przetworzone tym lepiej. Mój jadł głównie papki w tym wieku bo kawałki jedynie próbował więc większość tych rzeczy co pisze zaczął jeść dużo później lub do tej pory nie chce jeść [emoji14] . Kaszki do tej pory je na śniadanie i kolacje. Ale każde dziecko inne i może coś się przyda
 
Serio, polecacie 8 mc dziecku parówki? Nie wszystko co jest w sklepach powinniśmy jeść a już tym bardziej dzieci.
Ja polecam (tylko sama ocen czy Twoje dziecko już coś pogryzie i może jesc) na sniadanie lub drugie sniadanie: jajko na twardo, jajecznica, omlet z warzywami, naleśniki, placuszki z jabłkiem, kanapeczki z bieluchem, serem żòlty lub pasta warzywna domowej roboty, twarożek, saładka warzywna z mozzarella polana oliwa (to dla starszego raczej). Podwieczorek: owoce, jogurt z owocami (ale nie sklepowy), kanapeczki z miodem lub masłem orzechowym - to dla starszych, naleśniki, domowe babeczki ze szpinakiem i borówkami, inne babeczki domowe bez cukru warzywne lub owocowe, budyń poslodzony miodem
Serio, polecam! Ze znanego źródła a nie te sklepowe. A Ty polecasz miód 8-miesięcznemu dziecku?
 
reklama
reklama
Do góry