reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SOCZKI KUBUSIE

Igahubert

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Grudzień 2005
Postów
28
Dziewczyny, ile soczków marchewkowych dajecie swoim dzieciom? Mój ma 4 lata i nie chce pić nic oprócz Kubusia Play, wypija nawet 3 dziennie. Ostatnio słyszałam opinię, że za dużo marchwi szkodzi wątrobie, i teraz już nie wiem ile mogę mu dawać?
 
reklama
czesc moj Mati pil 2kubusie dziennie i cere ma zdrowa!raczki ma pomaranczowe<prawie>rozmawialam z lekarzem kiedys na ten temat-byl innego zdania!Kubus play mu nie zaszkodzi jest rzadki-bo te butelkowe sa geste oszukuja zoladek i dzieci nie maja ochoty na amciu!ciesz sie ze chce Ci pic!caluski dla Hubcia / my mamy tez powinnysmy pic duzo sokow to dobre dla cery naprawde
 
Dziewczyny, cera cerą - najważniejszy jest zdrowy rozsądek.
Jeżeli dziecko nie ma wolnych stolców i nie ma problemów z oddawaniem gazów to niech pije soczki - na zdrowie!
Julka wypijała 2 Kubusie dziennie - zaczęła się skarżyć na bóle brzuszka i "bolesne bączki" - pomogło odstawienie 1 soku, wszystko wróciło do normy.
Każde dziecko jest inne - trzeba obserwować.. poza tym wszystko w nadmiarze szkodzi - marchewka także.

Zdrówka życzę!
 
HUbcio też ma dłonie i stópki od wewnątrz pomarańczowe i jeszcze czubek noska, a po za tym ma jasną cerę więc wygląda to trochę dziwnie :) A propos to nigdy nie lubił tych zwykłych gęstych Kubusiów, dopiero te mu przypasowały. Na brzuszek nie narzeka, nie ma zaparć (córcia Agawy mogła tak zareagować, bo marchewka działa przeciwbiegunkowo a u zdrowych dzieci może powodować zaparcie)więc mu je dawałam bez ograniczeń, ale jak usłyszałam o tej wątrobie to się zaczynam zastanawiać.
 
Cześc.
Moj synek również miał pomarańczowe rączki, stópki i wogóle wyglądał slicznie ,taka piekna skórka!!!!!!!!!!!!!! Wypijał od 2 soczków do 4 dziennie.Jak będzie dorosły,to dopiero dowiem się,czy nie zrujnowałam mu watroby. Za duża ilość prowadzi do poważnych uszczerbków zdrowia naszych dzieci,Teraz dostaje jeden soczek na dzień mały.Mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Naprawdę uważajcie dziewczyny, bo z tym nie ma żartów!!!!!!!!!!!!!
 
Witajcie!
Mój synek jak był mały pił wyłącznie Kubusie.Od 5 miesiąca życia codziennie wypijał 2 buteleczki ..oczywiście najpierw bobfrut a potem jak skończył roczek to kubuś.Czasami zjadał bardzo mało i wypijał dużo kubusia.Miał piękną cerę.
Dopiero gdy skończył 4 latka skóa zaczęła mu się robić bardzo sucha lekaka powiedziała że to od nadmiaru marchwi.
Niestety on nie chciał nic innego niz kubua....i nagle mu przeszło ....od roku nie chce....teraz pija tymbark jabłko z miętą....
Trochę mnie to martwi ...bo teraz jest taki bladziutki i apetyt ma mniejszy.
 
WITAM MÓJ SYNEK MA 3,5 ROCZKU KAWAL CHŁOPA.ADAS PIJA NIE WIĘCEJ NIZ JEDEN SOCZEK DZIENNIE OBECNIE PYSIO,ALE ZAMIERZAM MU NA WIOSNE ROBIĆ WŁASNE SOCZKI.MI TEŻ LEKARZ POWIEDZIAŁ W PEWNYM MOMENCIE ŻE ADAS JEST ZA BARDZO MARCHEWKOWY.ROBIMY Z TEŚCIOWA DUZO SOKÓW I NAK NA ZMIANĘ .TROCHE MALIN ,WIŚNI I TRUSKAWEK.JAKIS UMIAR BYĆ POWINIEN.POZDRAWIAM A CO Z MLEKIEM PIJA WASZE DZIECI MOJE NIESTETY NIE
 
Julka to nabiałowa bestia ;) Uwielbia mleko, twarogi - robię sama :) - kefir, jogurt, maslankę.. oczywiście w zdroworozsądkowych ilościach ;)
Ewulka,
Nei zmuszaj malca do picia mleka - możesz zastąpić je produktami z mleka przetwożonego.. nie każde dziecko dobrze trawi laktozę ze względu na niedobory laktazy w organiźmie - coś tak jak u dorosłego.
Polecam wam płynne mleko modyfikowane "Mamo rosnę" firmy Candia - koleżanki córeczka nie chciała pić mleka krowiego a za tym przepada :) Warto więc spróbować - mleczko mogą pić dzieci powyżej 1 roku życia.

 
DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDŹ I PROSZE NAPISZ GDZIE MOGE TO KUPIC.POZDRAWIAM SERDECZNIE
 
reklama
W Łodzi jest w każdym markecie i większych sklepach osiedlowych. Myślę, że nie bedziesz miała problemów z nabyciem go.
 
Do góry