reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Solarium a ciąza

Dołączył(a)
3 Marzec 2008
Postów
2
Kochane
W kwietniu biorę ślub i jestem w 7 tygodniu ciąży. Chciałabym troszeczkę przed ślubem opalić się niestety na obecne warunki pozostaje mi tylko solarium Czy to jest niebezpieczne dla dziecka i dla mnie? A może delikatne opalanie nie zaszkodzi nam. Czy może coś na ten temat wiecie proszę poradźcie jak każda panna młoda chciałabym ładnie wyglądać.
 
reklama
Absolutnie zabronione jest solarium:angry::angry:. Myślę, że i tak będziesz wyglądać bardzo dobrze - promienna panna młoda bo ciąża dodaje blasku:blink:
 
Zapomnij o solarium!!!! Mozesz zrobic dziecku i sobie ogromną krzywdę.
Dziecku, bo wywołac poronienie. Sobie, bo powstają szpecace plamy, których nie bedziesz mogła niczym usunąc, jedynie liczyc, ze znikną po ciązy. Cimne wąsy nad gorną wargą i placki na policzkach z pewnoscia nie dodadza Ci uroku.

Polecam natomiast jako dobre i bezpieczne wyjscie opalanie natryskowe, to tez samoopalacz, ale kolor bedzie ciemny i rownomierny. Przed zabiegiem zrob sobie dokladny peeling całego ciała i nasmaruj balsamem, szczegolnie miejsca strategiczne, jak łokcie i kolana. I nie zapomnij zrobic proby generalnej miesiac wczesniej! Roznie chwyta..

A najbezpiecnziej zaopatrzyc sie w brazujacy balsam i samoopalacz, daje piekne rezultaty. Sama musiałam się na tym oprzec, bo miesiac przed swoim slubem sie okropnie rozchorowałam i brałam antybiotyki przez kilka tygodni.. :(( W dniu ślubu miałam gorączke.. w czerwcu.. masakra.. ale wmasowałam w siebie tony samoopalacza z ax cosmetics i brazujecego balsamu z sopotu - przez 3 dni pod rzad dwa razy dziennie przed slubem. Efekt był oszałamiający.
 
dziewczyny mają racje... zamiast solarium polecam mgielkę samoopalająca l'oreala.
równiutko "opala" i wyglada bardzo naturalnie. powodzenia w wielkim dniu i wszystkich, ktore przyjda potem :)
 
Ja na solarium bym się nie odważyła.
Polecam za to samoopalacz z VICHY - może tani niejest ale bardzo dobry.
Jak masz wątpliwości czy nie będziesz miała plam to wybierz się do kosmetyczki aby profesjonalnie ci go naniosła na buzię i ciało.
Pozdrawiam
 
ja chodzę na lampy na samą twarz i nie mam żadnych plam, ani przebarwień , a dekold pewnie załatwię samoopalaczem...
 
reklama
Solarium jest zabronione i to nie ze względu na promieniowanie (bzdura), tylko na to, że rozkurczają się naczynia krwionośne co może prowadzić do poronienia.
Poza tym jak pisały dziewczyny, ze względu na zmiany hormonalne, mogapojawić się przebarwienia skóry. (Po porodzie też trzeba trochę odczekać z opalaniem - dziewczyna ode mnie z firmy już 1,5 roku wywabia plamy na twarzy po tym jak miesiąc po porodzie zaczęłą się opalać w solarium)
 
Do góry